Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha halalra idegesi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha halalra idegesit a pasim?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek vele lenni, de egyre tobb olyan bosszanto aprosagot veszek eszre, ami kiabrandit. Muvelt, olvasott ember letemre peldaul zavar, hogy eleteben nem hallott Orwell 1984 c. konyverol, es rengeteg mindenben tajekozatlan. Olyan dolgokban, amikrol masnak mar ovis kora ota van fogalma. Ezen felul olyan bena a humora, amitol helyenkent falra maszom. Tullihegem, vagy ertheto, hogy ezek kicsapjak nalam a biztositekot??
2010. nov. 9. 21:59
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

szo sincs arrol, hogy elvarom, hogy ugyanaz legyen az erdeklodesi kore, de szerintem verciki, hogy valaki 11 eves kora ota nem vett konyvet a kezebe, es azzal indokolja, hogy olyan sok film van, minek olvasni?

nehez elmagyarazni, de olyan, mintha semmi nem erdekelne. zeneorult, filmeket nez, ul a photoshop felett es ennyi. szinhaz, muzeum, konyvek?? dehogy!

nem azt mondom, hogy en naponta jarok szinhazba vagy muzeumba, es napi tobbszaz oldal szepirodalmat olvasok, de erdeklodom dolgok irant.

mas pelda most nem jut eszembe, csak az orwell konyv, de sok-sok olyan szituacio volt mar, hogy mondtam valai kozismert dolgot, es fogalma nem volt arrol, hogy mirol beszelek. persze olyankor megrobalok nem tul sertoen huledezni...

lehet, hogy tulsagosan hozzaszoktam ahhoz, hogy tajekozott es intelligens ferfiakkal vagyok egyutt...

2010. nov. 9. 22:32
 12/29 anonim ***** válasza:
32%

ma 22:07

Te sem vagy sokkal műveltebb barátom, de helyesen írni biztosan nem tudsz...

2010. nov. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondj már konkrét példákat. Milyen alapvető dolgokról?
2010. nov. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

irtam mar, hogy a konyvon kivul most nem jut eszembe konkret pelda, mert nem irom fel minden alkalommal, de sokszor elofordul. meg anyu is mondja, hogy neha olyan, mint aki nem tud meg magarol sem...

ahh...

2010. nov. 9. 22:38
 15/29 anonim ***** válasza:
75%
Legközelebb írj fel. Kezd úgy tűnni, mintha erőnek erejével hibát keresnél benne.
2010. nov. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
75%

műveletlen=/=buta

az intelligencia mérhető objektíven-a műveltség nem

Én inkább vagyok intelligens, mint művelt. Lehet, hogy a barátod is így van vele.

Nem ő nem érdemel meg téged, hanem fordítva. Lehetsz művelt, de az, hogy ennyire el vagy telve a műveltségeddel visszataszító. Ja, és intelligens sem vagy.

2010. nov. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
54%
Attól nem leszel intelligensebb, hogy úgy olvasol mint egy gép. Eléggé el vagy szállva magadtól.
2010. nov. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

ti valamit baromira félreértetek. nem vagyok eltelve magamtól, sőt! pár mondat alapján nem is értem, hogy jelentheti ezt ki akárki. aki ismer, tudja, hogy állandó önbizalomhiánnyal küszködöm. és mint írtam, nem olvasok úgy, mint egy gép. ezt sem tudom, hogy szülted ide, kedves utolsó. egyszerűen csak SZOKTAM olvasni, és szerintem ciki, ha valaki nem teszi. ciki, ha valakit egyszerűen semmi nem motivál (semmilyen új ismeret megszerzése, sem újság, sem könyvek. semmi. a hollywoodi filmekből és az music tv-ből nem lehet tanulni...)


erőnek erejével próbálok hibát keresni valakiben, akit szeretek? ennek mi az értelme? semmi.

2010. nov. 10. 06:14
 19/29 anonim ***** válasza:
A pasi nem hozzád való. nem vetted még észre hogy nem tudsz vele értelmes dolgokról beszélgetni? :) mert előbb utóbb ez lesz. Nagyon égő ám, ha alapvető dolgokról még csak nem is tudja hogy tudni illene. Ez olyan mint hogy nekem meg nem való olyan pasi aki egy mondaton belül 4-5 óriási helyesírási hibát követ el. Hát mit lehet azzal kezdeni? semmit. Nagyon jó ember lehet ettől még, de mint társ nem megfelelő. Azt tartsd szem előtt, hogy millióból 1-et kell választanod magadnak, és erre nem mindenki alkalmas. Biztosan rengeteg jó tulajdonsága van, de ha ebben nagyon nem passzol, akkor az nagyon ciki lesz később.
2010. nov. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én teljesen megértelek... Szerintem nagyjából hasonlóak lehetünk mi ketten, ami az érdeklődési kört és az elvárásokat illeti. Én is imádom a múzeumokat, színházat, könyveket, minden érdekel mert szeretném, megismerni a világot magam körül. Aztán összejöttem egy sráccal akinek olyan gyönyörű lelke van, mint senkinek, akivel eddig találkoztam, és nagyon tetszik is nekem. Csakhogy a kedves szüleinek köszönhetően (szartak a fiukra) nagyon elkallódott gimiben. Én is ott álltam akkor, hogy most mit tegyek: idegesít a tudatlansága viszont szeretem. Úgy döntöttem, hogy akkor megpróbálom megváltoztatni, szép dolog vagy sem. Persze nem a tudta nélkül sunyi eszközökkel, hanem csakis akkor, hogyha hajlandó ő is aktívan részt venni a dologban.


Első lépésben elbeszélgettem vele arról, hogy én igénylem azt, hogy a páromat érdekelje a világ maga körül, hogy ne legyen tudatlan. Elmondtam neki, hogy a nem tudás nem baj, de az érdektelenség igen, és ezt megértette.

Azután elkezdtem felkészíteni az angol középfokú nyelvvizsgára. Ezt nem a magam kedvéért, hanem mert szeretném, ha könnyebben boldogulna az életben, márpedig a nyelvvizsga iszonyú sok munkahelyen hatalmas előnyt jelent. Hál' Istennek nagyon jó nyelvérzéke van, ragad rá a dolog, úgyhogy gyorsan haladunk és biztos vagyok a sikerben.


Ezt követte a továbbtanulás. Sokat beszéltem neki róla, mert vannak álmai, de lemondott róluk mondván hogy ez neki úgysem sikerülhet. Mondtam neki, hogy az élet egyetlen értelme a küzdelem a célokért, semmi más. Hogyha szeretnénk valamit elérni, akkor azért minden eszközzel a végsőkig kell küzdeni, mert csak ez az egy esély van, és nagyon meg fogja bánni, ha kihagyja. Mivel olyasmi érdekli, amit egyetemen nem, de többszintű OKJ képzésekben lehet tanulni, ezért most erre tesz félre pénzt, és jövőre el fogja kezdeni.


Azután itt volt az olvasás, nekem is a legfájóbb pont... Mindig azt mondogatta, hogy olvasni unalmas, szar, hülyeség, minek, mindig utálta. Amit meg is értek, mert adott volt egy gyerek a szokásos szar sulis kötelezőkkel, amiket a szülei szó szerint kivertek belőle, viszont a korának és érdeklődésének megfelelő könyvet soha nem kapott a kezébe. Tökéletesen meg tudom érteni, hogy utál olvasni, és amúgy nagyon lassú benne. Szóval amikor olyan helyen jártunk, bementünk könyvesboltokba "nekem könyvet nézni" de ugye persze közben ő is elkezdett nézelődni. Talált is olyat ami érdekelné (drága volt) és rá pár hétre megkapta tőlem névnapjára. Bestseller, ponyva igazából de izgalmas és leköti, és semmi más nem számít. Az olvasást előbb meg kell szerettetni, "meg kell tanulni olvasni" és az igény a komolyabb művekre majd úgyis kialakul magától.


Az eredmények? Állandóan kérdezget engem, én pedig türelemmel magyarázok, legyen az akár biológia, akár töri, vagy bármi egyéb. Egyre többet hallom tőle, hogy neten, itt-ott ezt meg azt olvasta (tudományos dolgokat szokott magyarázni) és milyen érdekes. Érdeklődik, kérdezget, megjegyzi. Azt mondta, hogy vele még ilyen soha nem volt de alig várja hogy folytassa a könyvet amit kapott tőlem. Múzeumokba vittem és nagyon tetszett neki közös múzeumozás. Színházba is szeretnénk eljutni, csak az nem olyan olcsó móka. A szókincse észrevehetően fejlődött, szebben és választékosabban beszél, jobban ki tudja fejezni magát.


A legfontosabb pedig az egészben az, hogy a saját örömére történt mindez. Nyilvánvalóan én indítottam el a folyamatot, de már magától (is) halad, és jobban érzi magát, falakat dönt le. Viszont ehhez ugye kell egyfajta hajlandóság és személyiség.


Ha szereted és van türelmed hozzá, csakis akkor érdemes belevágni. Továbbá semmiképpen nem szabad úgy gondolkodnod erről, hogy te mekkora szívességet teszel neki, és milyen király csaj vagy, hanem hogy segítesz a szerelmednek. Ez is segítség, amivel ha akar, jobban boldogulhat később az életben akár veled akár nélküled.


21/L

2010. nov. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!