Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etetés. Anyám halálra idegesít...

Etetés. Anyám halálra idegesít. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Mondtam neki, hogy 30 éve még más világ volt, nem szeretném, ha tömné a gyerekemet mindenféle hülye csokikkal, agyoncukrozott teával meg agyonfűszerezett kajákkal.

Erre mondja, hogy okoskodik most minden kismama, régen nem is volt ennyi kényes, beteg gyerek, mindent megettek, megittak, és hogy túl tudományosan állok hozzá mindenhez.

Állandóan tukmálja kajával, amúgy jól főz, de iszonyat fűszeresen, zsírosan, szóval nem egy 2 évesnek való, és tolja a csokikat is. Persze a gyerek meg odáig van érte és én vagyok a rossz, ha tiltom vagy rászólok.


2010. aug. 4. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Azért egy 2 éves már mindent ehet. Jó ha nagyon fűszeres vagy zsíros az nem jó, de úgy se mindennap ott eszik.Csokit is ehet néha-néha. Bár én nem adok neki csak túró rudit tejszeletet és ilyeneket 18 hós fiamnak.Ennyire ne fogd fel szerintem szigorúan.
2010. aug. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szólj neki, hogy főzzön kevesebb fűszerrel mert a gyereknek fáj a hasa, kiüti stb. néha kell egy kis kegyes hazugság!:)

mi még csak most kezdtük a hozzátáplálást, de már én is kapom az ívet, hogy miért nem adok neki kiflit, babapiskótát (2 foga van...), darált kekszet, banánt, miért főzök külön répát, krumplit neki, miért nem teszek bele lisztet... gondolhatod!

2010. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

ne is mondd!Engem az apósom idegel/t halálra,mikor olyan 6-10hónapos volt a fiam.Állandóan mindennel "kóstoltatta".Párszor már kicsit erélyesebben is odamondtam neki,hogy papa,ő az én fiam,én tudom,mi a jó,és nem te fogsz vele küzdeni ha valami baja lesz(pl,hasmenés,hasfájás...)

de!most már ő is 22hónapos,és már nem zavar annyira ha ezt azt ad neki.Persze neki valót.meg amúgy is elég válogatós lett a fiam,kb mint én :-) nehéz bele tukmálni olyant amit ő nem akar

szóval értem én,hogy anno más világ volt,és elvileg nem voltak ennyire "kényesek" a gyerekek,de annál több betegebb felnőtt lett belőlük.Ha ízlik a gyerkőcnek,amit a mama főz,had egye,nem állandóan azt kapja.És néha a csoki is jól esik,még nekünk is

2010. aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
2 évesen mindent ehet egy gyerek,mondjuk én azért elkerülném a túl sok fűszert,és a túl sok csokit is....de persze az attól függ hogy te mit értesz túl sok alatt.A lányom naponta megeszik egy tejszeletet,ha kér kaphat kettőt is,de nem visszük túlzásba,ami a fűszerezést illeti én a gyerek születése előtt sem főztem(ettem)túlfűszerezett ételeket.
2010. aug. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

két évesen már ehet mindent.ha nem kellneki úgy se eszi meg.na meg gondolom nem minden nap ott eszik.


az én lányom másfél éves és mindent eszik.mondjuk azt nem szoktam engedni hogy reggeli és ebéd között nasizon.azért nem engedem mert nem valami nagy étkű és ha enne reggeli után édességet akkor még annyit se ebédelne.délután és vacsi után azt eszik amit akar.

2010. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

attól függ mennyit találkoztok a nagyszülőkkel

ha egy hónapban egyszer akkor tőlem azzal tömi amivel akarja, de ha minden nap akkor azért tényleg nem jó akármit megetetni vele


tulajdonképpen mindkettőtöknek igaza van.

ma más világ van. te már sokkal okosabban odafigyelsz a tápértékre stb.. mint 30 éve az emberek, viszont semmit sem szabad túlzásba vinni

az öregeknek meg igazuk van abban, hogy nem kell parázni

2010. aug. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

Kétévesen bármit ehet. Ha ízlik neki és megeszi, semmi baja nem lesz tőle. Ha túl fűszeres akkor nem fogja megenni. Kedves 20.23-as válaszoló. Nem tudom mennyi idős a babád, de a glutént 6 hónapos kortól be kell vezetni. Tehát lehet lisztet tenni a főzelékbe, sőt a legújabb kutatások szerint 4 hónapos kortól kell bevezetni. Az én lányom pedig fog nélkül eszi a kiflit és a háztartási kekszet.


Ne haragudjatok meg, de tipikus elsőgyerekes, csakéncsinálomjól anyukák vagytok. Nem sértés, én is ilyen voltam. Aztán idővel rájön az ember hogy semmi nem szentírás.

2010. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem neked van igazad, mert te vagy az anyja, és elsősorban te vagy a felelős azért, hogy helyes táplálkozási szokásokat alakíts ki a gyereknél. Esetleg elmondhatnád anyukádnak, hogy a gyereket csak összezavarja, ha anya ezt mond, a mama meg mást..


A többi hozzászólókat is elolvasva az jutott eszembe, hogy igaz ugyan, hogy 2 éven túl már nagyon ritka az, amit nem ehet a gyerek, de azért ez nem jelenti azt, hogy anyukaként ne kellene odafigyelni arra, hogy valóban jó minőségű és egészséges étel kerüljön a gyerek tányérjára.

Én őszintén szólva el vagyok képedve azon, hogy manapság az a "divat", hogy a legtöbb anyuka azzal jön, hogy az ő gyereke aztán már mindent eszik (sokszor már egy éves kor előtt is) és semmiféle koncepció nincs az etetésben.. igen, így is fel lehet nőni, de meg is lehet nézni a lakosság egészségügyi helyzetét.

Nem lehet elégszer elmondani, hogy a kiegyensúlyozott táplálkozás az egészség alapja,a helyes táplálkozási szokásokat pedig gyermekkorban kell kialakítani, azaz ez az anyukák felelőssége.

2010. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet csak az én lányom alig 1 éves:(((
2010. aug. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!