Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi lehet a bajom? Nyilván van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet a bajom? Nyilván van valami gond az agyammal, csak nem tudom milyen irányban induljak el orvosi szempontból.Vagy milyen egyéb megoldás lehet erre?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy a párommal 7 éve együtt vagyunk, folyamatos se veled se nélküled kapcsolatban. Ő nem tisztel engem, én nem tisztelem saját magamat, így elviselek mindent. A legnagyobb gondom, hogy amikor szakítok vele, pár másodperc múlva már könyörgök neki, hogy ne hagyjon el. És magam se értem, hogy miért teszem ezt, miközben tudom jól, hogy semmi értelme a kapcsolatunknak és lenne más, akivel boldog tudnék lenni.

ma 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Követem

Ugyanilyen nő vagyok. (Igaz, konyorogni nem szoktam, többi stimmel)


Én azert nem merek lépni, mert nem vagyok se szép, se vékony.

ma 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is éltem így, mi össze is házasodtunk és gyerekünk is van. Több év telt el, mire rájöttem, hogy eredendően nem passzolunk (maximum az ágyban, de ott sem az igazi).

Maga a felismerés csúnya és fájdalmas volt. Én iszonyúan meghíztam, semmivel nem foglalkoztam csak papoltam arról, hogy javítsuk meg a házasságot.

Bántalmaztuk is verbálisan egymást és mintha nem egy nyelvet beszéltünk volna.

Végül megcsalt, ez igazán feltette az i-re a pontot, de még ezután is 2X költöztem vissza és hónapokig minden nap üvöltve sírtam, nem aludtam. Magyarán teljesen kikészített ez az egész. Valójában rettegtem attól, hogy mi lesz velünk, milyen lesz az élet egyedül egy kisgyerekkel, ezért nem tudtam teljesen elengedni ezt az egészet. Ő meg nem is hagyta, hogy el tudjam engedni: zaklatott, zsarolt, manipulálni akart, de közben a szeretőjével volt.

Hosszadalmas folyamat ez a túllépés, én életemben nem éreztem akkora fájdalmat, mint azokban az időkben. Szép lassan el tudtam engedni. Rengeteget gondolkodtam, hogy mit szúrtunk el, mik azok a dolgok, amikre nekem szükségem van.

Arra is rájöttem, hogy nem ismerem magamat. Sem a lelki, sem a testi igényeimet.

Mások a magamba fordulást rossz néven vették, pszichológushoz akartak küldeni. Pedig az egyik legjobb dolog, amit tehetsz. Magadba fordulsz és gondolkodsz. Mindenen. Szépen sorban. Ha kell, sírsz, ha kell, nevetsz. Ezeket meg kell élni.

Hónapokig tartott, de rájöttem, hogy ki vagyok és mit szeretnék.

Ma már a fejemet verném a falba, amikor találkozunk az exférjemmel, hogy milyen barom voltam, hogy egyáltalán szóba álltam vele. Viszont, ha ez nem történik meg, akkor mai napig nem ismerném saját magamat.


Most életemben először (28 évesen) olyan párkapcsolatban élek, ami nem a megalkuváson és a megfelelési kényszeren alapszik. Őszinte az egész, soha nem hittem volna, hogy létezik ilyen.


Szóval a te bajod (ahogy az enyém is volt) az, hogy rettegsz egyedül lenni. Kapcsolatfüggő vagy. Pechedre a párodnak is ezek a gondjai.

A kérdés, amit fel kell tenned magadnak:

- Szeretném így leélni az életem?

ma 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Pszichológus kell neked nem orvos.
ma 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is pszichológusra van szükséged elsősorban, aki fogja a kezed és végigvisz az úton.


Ez amúgy ilyen nálunk, nőknél, hogy iszonyatosan tudunk kötődni a férfihoz. Még akkor is, ha egy tróger amúgy... Ez úgymond evolúciós előny volt évezredekig.

Nagyon sok tudatosság kell ahhoz, hogy ki tudj lépni. Olyan, mint a drogelvonó. 3-6 hónap kell szerintem ahhoz, hogy a hormonok csillapodjanak, utána sokkal tisztábbnak fog látszódni az egész.


Szorítok neked!! Nem érdemes egy rossz kapcsolatban tengődni:)

ma 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok,csak nekem nem jött össze soha párkapcsolat.De ha valakibe beleszeretek,egyszerűen nem tudom elengedni.

Nálam önbizalomhiány,teljesen kóros önkép okozza.Illetve rengeteg,de rengeteg fájdalmas tragédia és csalódás.

ma 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A szüleid elutasítóak voltak veled, mikor kicsi voltál?
ma 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Önismeret pont erre jó. Kezdetnek elmehetsz egy önismereti csoportba, nem kell rögtön kőkemény terápiába menni.
ma 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szakítani kéne és pszichológushoz járni, valamint mellette önfejlesztést csinálni: önbizalomnövelés, új kapcsolatokat (baráti, kolléga) építeni és ha jobban lennél ismerkedni ellenkező neműekkel. Úgy tűnik, hogy nincs önbecsülésed, egyáltalán nem értékeled önmagad és kapcsolatfüggő vagy. Ami nagy probléma, de lehet rajta segíteni, az első lépés a szakítás majd a szakember. A többi a te kezedben van!
ma 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kapcsolatfuggoseg? Bar erdekes hogy azt mondod, massal boldog tudnal lenni, megsem mersz kilepni ebbol a kapcsolatbol, aminek oka van. Foglalkozz tobbet magaddal, fejleszd magad mind fizikailag, mind szellemileg, ha kell, akkor pszichologus segitsege is szoba johet, hogy elindulj ezen az uton. Aki rendben van onmagaval, az nem tűri hogy tiszteletlenek legyenek vele, es magadat is megtanulod elfogadni, tisztelni.
ma 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pszichológus
ma 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!