Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen “megoldási stratégiát”...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen “megoldási stratégiát” alkalmaztok, ha összevesztek a párotokkal?

Figyelt kérdés

Tudom, ez függ a vita súlyától, plusz a felek személyiségétől is, de most csupán általánosságban kérdezem.

(Nem kötelező természetesen, de ha a nemeteket / korotokat is meghagyjátok, az segítene átlátni, hogy mely életszakaszban, milyen döntések születnek ilyen esetekben...)

39/F

Köszönöm!



ma 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Békénhagyom amikor mérges és amikor látom rajta, hogy nyugi van akkor kibékülünk mindegy melyikünk közelíti meg elsőként a másikat.


31/N

ma 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Megbeszéljük. Minden koromban ezt csináltam.

34N

ma 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk a férjem a lobbanékony, ingerült, vitát kezdeményező. Kitapasztaltam, hogyha végig hallgatom a tombolosátát és megkérdezem, hogy mit is akart ezzel mondani, lehiggad.

Pár óra múlva bocsánatot kér.

Én sokszor úgy elkalandozok gondolatban, hogy nem is hallom mit mond.

Mind ketten beismerjük ha hibáztunk, rövid időn belül

37/N

ma 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%

Változó.

Volt aki sértett, az kapott egy pofont.

Volt aki dührohamos. Annak olyanokat mondok amiket hallani akar.(önvédelem hogy ne provokáljam, őrültekkel nem vitatkozunk, alap.) Lehiggadás után szokta kb másnap megbánni csak, hogy elismeri, hogy túltolta..(ettől fuggetlenül a visszaszámlálás elindul a szakításig bennem)

Van akit szembesítek önmagával. (Vannak az életben olyan kontextusok amiket elcsípek jelzem neki és olyankor látja milyen baromságokon kattant be korábban.)

Ha nem hirtelen indulatbol hanem aljasan és szándékosan támadnak vádolnak vagy bármi, azt szó nélkül végighallgatom es nyugtázom magamban, hogy szándékosan árt nekem a saját párom, lassan leáldozott a kapcsolat, nem szeret, ha szeretne nem bántana meg ilyenekkel. Alapjaiban reng az egész.

Ha vki irígy a sikereim bántják pl, azokat is csak nyugtázom hogy már megint egy barommal járok csak, ez van.


Alapvetoen nem vitatkozom ha nincs értelme. Ha látom hogy hülye a másik. Vagy látom hogy a kapcsolatnak sincs így értelme.


Vannak olyanok is mikor kamféltékenykedek. Ez olyanoknál kell, akik ållandoan féltékenyek azt hiszi nem szeretem nem kötődöm. Es ingerültek mindig.


Vannak akik azert bántanak meg mert félreértenek. Ezeknek módszeresen nyugodthangon magyarázok, de ha nem értőképes meg allandoan félreért vagy mást lát abba amiket mondok az a kapcsolat is nekem kapa.(nem birom a kisebbségi komplexusokat akik kiforgatnak mindent. Pl ha azt mondom jól állna neki ha barbeshopban megigazítanák a szakállát, erre csak ez miatt vérig sértődik balhézik es marad igénytelen. Ilyenek nálam beteszik a kaput.)


Stb

30+

ma 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Általában ilyenkor egy kicsit hallgatunk és átgondoljuk magunkban a dolgot. Ha mindketten lenyugodtunk akkor megbeszéljük és kibékülünk.
ma 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
6-os, eddig nagyon őszinte és értékes válaszokat kaptam, ne “spammelj” kérlek, köszi!
ma 13:02
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
6-os vagyok. Csak olyan emberrel kezdek párkapcsolatba, akit lényében, lényegében, összességében elfogadok, és ő is engem. A pici dolgokat pedig már könnyű elrendezni.
ma 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Asszertív kommunikáció csodákra képes.
ma 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

#7

Ne értetlenkedj. Nincs olyan hosszútávon, hogy két ember SOHA nem különbözik össze semmin.

ma 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Az miért lepontozni valo hogy nem szállok bele ertelmetlen valhekba veszekedesekbe vitákba?
ma 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!