Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feloldhatatlan ellentét?

Figyelt kérdés

A párommal összevesztünk, ami sajnos nem újkeletű dolog. Kb. 2-3 havonta ismétlődik, és általában valami jelentéktelen apróság miatt. Ő dühbe gurul, és azt hajtogatja, hogy én vagyok a hibás, és bocsánatot kellene kérnem. Amikor próbálok beszélni, gyakran félbeszakít, így nem tudom végigmondani, amit szeretnék. Aztán általában úgy oldjuk meg, hogy mindketten elmegyünk külön aludni.


Most is így történt és azota sertodotten nem keres. Neki ez nem ujdonsag, mert anyja is ezt szokta vele csinalni, hogy hetekig nem keresi vagy nem szolnak hozza, ha bajuk van vele.


Ő idősebb nálam és nem szeretem ezt a gyerekes viselkedést egy férfitól. Nem tudom, mi legyen a továbbiakban, de nem szívesen keresem a társaságát. A veszekedésünk maga is nevetséges volt: kérdeztem tőle, mit értett a szavai alatt, 2x rákérdeztem mire ő agresszívan reagált, amire már én is dühösen válaszoltam.


Összességében vicc kategóriába tartozik az egész konfliktus. Azt érzem, hogy egy férfitól a sértődöttség és a duzzogás ilyen formája számomra elfogadhatatlan.


Kérlek, meséljetek nekem, nektek is voltak hasonló tapasztalataitok? Mennyire normális ez a viselkedés egy párkapcsolatban?


Szégyellem, hogy ilyen helyzetekben kell részt vennem, mert számomra méltatlan, hogy ilyen apróság miatt veszekedjünk. Nem vagyok egy veszekedős típus egyébként.


ma 13:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
37%
Mi az, ami kiváltja ezt belőle? Gondold át és ne tegyél vagy mondj hasonlót és akkor nem fog így reagálni. Biztos vagyok benne, hogy nem ő az egyedüli hibás.
ma 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is ez lenne a kulcskérdés, hogy mi az a bizonyos "apró sérelem". Mert nekem meg pontosan olyan emberekkel volt dolgom, akik engem és másokat is rendszeresen vérig sértettek a flegma és nagyképű, mindenkit leszóló viselkedésükkel. Sose voltak hajlandóak bocsánatot kérni és elismerni amit tettek, hanem csak a másik félre mutogattak, vádaskodtak. Holott ők provokáltak mindig, és nem véletlenül, hanem módszeresen. Nem csak 1-1 eset, hanem ha nem ért célba addig folyt ez a fajta "véletlen" hergelés, amíg tényleg fel nem csesződött a másik fél. Aztán előadták magukat mindenféle áldozatnak akik nem értik miért bántja őket a másik, holott ők "nem csináltak semmit rosszat". És az ilyen esetekben tényleg semmit nem lehet megbeszélni, ha a másik fél csak hárít, és el sem ismeri amit tett. Sőt, kifejezetten idegesítő és frusztráló lehet az ilyen helyzet, ha a másik csak szórakozik veled, és még le is tagadja, holott ő provokálta az egész helyzetet. Többnyire szándékosan, hiszen ő meg titokban ebből nyer önigazolást, hogy milyen fontos is a másik félnek.

Szóval vagy ez, vagy az a helyzet hogy a párod tényleg barom, és ő provokál téged, meg sértődik meg minden apróságon. Mi ezt így nem fogjuk tudni eldönteni, figyelmesen elolvastam a kérdésed de úgy látom a kettő közül bármelyikre lehet esély. A többi meg addig csak szimpátia szavazás lenne, hogy ki szerint ki volt a hibás. Szóval ha megtennéd hogy mondasz nekünk ilyen példákat, hogy a viták tipikusan miből pattantak ki, akkor mi is jobban fogunk tudni segíteni, hogy mennyire feloldhatatlan ellentét valójában ez az egész.

ma 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!