Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gyes alatti pénzügyek kezelése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyes alatti pénzügyek kezelése hogyan?

Figyelt kérdés

Eddig a párommal nagyjából egyformán kerestünk. A kassza nem volt közös, összedobtuk a rezsi, kaja, hitel felét, a maradék pénzzel mindenki azt csinált, amit akart. Ő sokkal meggondolatlanabb és költekezősebb.


Azóta új munkahelye lett, kb 100 ezer forinttal kevesebbet keres. De legalább nincs stressz ugye, elvileg. Én várandós vagyok, nem bírok már sokáig dolgozni.

Viszont azt érzem, hogy hiába mondja, hogy maradjak itthon, pihenjek, ha nincs meg ehhez a pénzügyi biztonság. Az ő új fizetése és az én táppénzes fizetésem tenne ki kb eddigi egy fizunkat. Akkor így ugyan hogy?

Haragszom rá, mint férfira, hogy nekem kéne várandósan dolgozni, mikor már nem bírok, hogy kijöjjünk egy hónapban? Miért nem spórolt eddig, hogy nehezebb hónapokra legyen tartalékunk? Hogyan állhatnék jól a dolgokhoz, mit csináljak, hogy ne őrüljek bele? Házat újítunk, bár közös hitelből, de az én öröksegemet, melyhez az én eddigi életem spórolását is hozzárakom (3.5 m)

Lehet, hogy bunkónak hangzok, mert valóban nem akarom, hogy legyen enyém, tiéd, csak nevetséges, hogy kb mikor nem bírok dolgozni is, muszáj, pedig eddig is én hajtottam jobban.


ma 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez az, hogy te hajtasz jobban, akkor is halad a szekér, ha ő nem tolja. Muszáj lesz ebbe a konfliktusba beleállni, ezt finoman nem tudod megoldani. Ülj le vele matekozni, aztán kérdezz rá, hogy tervezi eltartani a közös gyereket.
ma 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
A gyereket ő is akarta?
ma 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

*Miért nem spórolTATOK? Ha az életetek egy adott pontján közös kasszán szeretnétek lenni, ahhoz pontosan az ilyen helyzetek miatt nem csak az tartozik hozzá, hogy gyed alatt megosztja veled a fizetésed, hanem annak a tartaléknak a felhalmozása is közös felelősség, amiből fenntartjátok a (közösen meghatározott) életszínvonalatokat. És a közös felelősség alatt most nem csak azt értem, hogy mindkettőtöknek félre kell tennie (ezt ha jól értem te meg is tetted), hanem azt, hogy már előtte is elvárható, hogy egyeztessétek a céljaitokat és a te felelősséged is, hogy vigyázz rá, hogy ő is efelé a cél felé haladjon. És ezt most ne olyan értelemben értsd, hogy mulasztottál, hogyha hagytad, hogy ne rakjon félre, hanem hogy igenis jogod van ezt már előre tisztázni és elvárni tőle a közös célok betartását.

A már elköltött pénzzel nem tudsz mit kezdeni, de még most érdemes lenne leülnötök és átbeszélnetek, hogy hogy is lesz ez amíg kevesebb lesz a bevételetek. Én nem gondolom, hogy neked kellene megoldanod vagy hogy olyan pozícióban lennél, hogy kompenzálnod kellene, mert te vagy az, aki kevesebbet viszel majd haza. A közös döntésetek, hogy ez így legyen, közös a megoldandó feladat is, az a fontos, hogy kummuláltan a lehető legjobban jöjjetek ki.

ma 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
50%

Lehet lepontozni!


Ha ennyire nincs anyagi háttér, minek a baba? Ő is akarta? Mármint VALÓBAN akarta?

ma 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!