Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha zavar, hogy a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha zavar, hogy a barátnőm csúnyább mint amit megszoktam, akkor szakítsak?

Figyelt kérdés

Az első barátnőmmel 4 évig voltam együtt, és ő egy gyönyörű lány volt. Neki mindegy volt, mi van rajta, csinos ruha vagy otthoni melegítő, mert mindkettő jól állt neki. Meg az is mindegy volt, milyen frizurát vágat, mert ugyanúgy szép volt rövid meg hosszú hajjal is.


A mostani, második barátnőm eleve nem a külsejével fogott meg, az utcán elmentem volna mellette, ismerkedő helyen oda se mentem volna hozzá.

A belső kedvessége miatt figyeltem fel rá, ugyanis kollégákként találkoztunk, és így volt lehetősége a belső tulajdonságaival felhívni magára a figyelmem.

Az elején elfogadtam, hogy nem olyan gyönyörű mint az exem, de egyre jobban zavar... Lehet múlik a szerelem, és ezért kezdett el zavarni, hogy nem olyan szép?

Neki olyan az arca, hogy nem mindegy, milyen a haja, mert ha rosszat vágat, akkor az hazavágja teljesen... És olyan a teste, hogy nem mindegy, mi van rajta. Csak akkor néz ki jól, ha optikailag előnyös ruhákban van. Szóval ő nem szép bárhogy, bármiben, és mindig, mint az exem.

Attól félek ebből szakítás lesz, hisz őt se akarom megbántani, nem tehet a külsejéről.


szept. 9. 10:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
86%

"(Engem meg mindig jól lepontoznak, amikor ronda nőként finomkodás, szarkenegetés nélkül leírom a valóságot. 😒)"

Én azért pontozlak le, mert szerintem nem jól látod a valóságot. Az ápoltság-igényesség valóban inkább csak egy "szükséges, de nem elégséges" feltétel, amúgy viszont például egy frizura rengeteget számít abban, hogy előnyös-e az összhatás vagy sem. Másrészt nem mindenkinek ugyanaz a szép - még ha a többség nem is talál szépnek, megtalálhatod azt, aki igen.

szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
28%

Ja, rengeteget számít, látjuk. Annyira elég volt, hogy "az utcán elmentem volna mellette, ismerkedő helyen oda se mentem volna hozzá" helyzetből odáig eljusson, hogy leálljanak vele, és csak utána legyen kibaszva amiatt, hogy nem elég szép. Tök jó...


"még ha a többség nem is talál szépnek, megtalálhatod azt, aki igen"

Hát, aki egy a többség által nem szépnek talált nőt annak talál, az - valljuk be az igazat, rajtam elfér a lepontozás - valószínűleg, az esetek 99%-ában egy olyan férfi, akinek nem jön össze más/jobb, nem véletlenül. Bár nyilván még ő sem fog szépnek találni egy ilyen nőt ugyanúgy, ahogy a többség sem, csak ezt igyekszik jól titkolni.


Ne áltassuk már magunkat vagy a szerencsétlenebb adottságú nőket.


Arról nem is beszélve, hogy mi van, ha egy nő az a kategória, mint a kérdező exe, csak épp pont fordítva: mindegy a frizura, a ruha, a bármi, mindenhogy szarul néz ki.

szept. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
21%
És a legjobb az egészben, hogy itt arra kérik a kérdezőt, ha szakít, ne említse meg szegény lánynak, hogy azért teszi, mert nem olyan szép. Én értem, hogy tapintat, ne tapossunk bele a lelkébe, az önbecsülésébe, de könyörgöm... miért jobb, ha sosem szembesül a könyörtelen valósággal? Miért jobb továbbra is hinnie a mesében, hogy ha igényes meg kedves, az már elég lesz? Nem lesz elég. Sosem lesz az igazán. Csak ennyire. És nem fogja érteni, hogy mi a probléma, amikor ő mindent megtett... Jó pár ilyen kérdés volt már itt is nőktől, akik leírták, hogy ők edzenek, sminkelnek, csinosan öltözködnek, hajuk, körmük rendben, diploma, jó munka, háziasság pipa, nincs gond a személyiségükkel, és mégsem akar összejönni. Alig néhányan merték leírni, hogy valószínűleg az alap adottságai nem jók, azokat is lepontozták a vérbe, és a többség inkább simogatta a buksiját, hogy semmi gond, csak még nem találkoztál a megfelelővel. Hát soha nem is fog... Max. olyannal, aki "elfogadja" = beéri vele.
szept. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%

"Hát, aki egy a többség által nem szépnek talált nőt annak talál, az - valljuk be az igazat, rajtam elfér a lepontozás - valószínűleg, az esetek 99%-ában egy olyan férfi, akinek nem jön össze más/jobb, nem véletlenül. Bár nyilván még ő sem fog szépnek találni egy ilyen nőt ugyanúgy, ahogy a többség sem, csak ezt igyekszik jól titkolni."

Nem erre gondolok. Arra gondolok, amikor haverom ájuldozik, hogy milyen jó nő ez vagy az a csaj, én meg csak pislogok, hogy miről beszél. Vagy azt mondja valakiről, hogy hú, hát szegény elég csúnya (igen, a haverjaim közül se mindenki kenegeti a szart), én meg nézek, hogy mi vele a gond?

De ha neked kényelmes dagonyázni a mocsárban, nyugodtan hidd azt, hogy egyesek mindenhogy szépek, mások mindenhogy csúnyák, előbbiek mindenkinek tetszenek, utóbbiak senkinek, és ennyi.

szept. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%
Ember hagyd mar abba, ez a negativsag es elvakultsag az eletrol lehoz. Ertjuk, higy szerinted baromi ronda vagy, de ettol a kerdezi baratnoje nem lesz az. Lehet, hogy ez a srac nem talalja szepnek, de az osszes tobbinek bejon.
szept. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

#12

Nem kéne kivetítened a saját nyomorúságodat, a komplexusaidat másokra.


Itt a főgond nem a lány külseje, hanem hogy a kérdező nem tud elszakadni az exétől, mindenkit hozzá hasonlít, és így senki nem lesz elég jó.


Nőként én is átéltem ilyesmit, azzal a különbséggel, hogy inkább nem kezdtem kapcsolatba senkivel, hiába próbálkoztak.

És bizony, emiatt ejtettem pofára olyan tipikus szépfiúkat is, akik ehhez nem voltak hozzászokva, és nem értették, mi velük a baj...

Mindez történt az exem miatt, aki így utólag visszanézve nem is volt olyan jó pasi (kategóriákkal jobbakat passzoltam le), de ha érzelmileg nem tudtam továbblépni nagyon sokáig, akkor ez aligha számított...


Ha a kérdező szakít, de nem vágja a lány arcába, amit szerinted kéne (nem is láttuk, tkp azt se tudjuk, hogy néz ki), még mással alakulhat ki neki normális kapcsolat, ahol megbecsülik.


Ha a kérdező a saját szubjektív véleményét borítja szakítás gyanánt oda a lánynak, akkor ott lesz egy 0 önbizalommal rendelkező, önértékelési gondokkal küzdő személy, aki talán az életben nem fog közelengedni magához senkit, nem mer majd levetkőzni senki előtt, egy jót szexelni, mert azzal lesz elfoglalva, hogy biztos mindenki a hibáit keresi nagyítóval.


Sokan tisztában vannak saját magukkal, jobban, mint gondolnád, de nem kell karóba dőlnie senkinek, mindenkinél van jobb. Arról nem beszélve, hány pasi van pl, aki szarabb nővel csalja a partnerét...

szept. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem mondanám neki oknak, hogy a külseje miatt, magamat mondanám oknak, hogy elmúlt a szerelem. Mert az igazság is ez, ez inkább fellángolás volt, mint az a fajta a szerelem, ami évekig összetartja az embert. Ha olyan szerelmes lennék, nem zavarna a külseje szerintem. Szóval nem vagyok elég szerelmes. Így meg nincs értelme, főleg így fiatalon, még mindenki a nagy szerelmet keresi.
szept. 10. 08:41
 18/22 anonim ***** válasza:
Egyikőtök sem tehet róla. A szerelmet nem lehet erőltetni. Viszont úgy korrekt ha lezárod vele a kapcsolatot és mindketten mást kerestek magatoknak.
szept. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szóval akkor a struccpolitika a nyerő... Wow fejlődünk...
szept. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha olyan szerelmes lennék, nem zavarna a külseje szerintem. Szóval nem vagyok elég szerelmes. Így meg nincs értelme, főleg így fiatalon, még mindenki a nagy szerelmet keresi."

A kettő összefügg. Azért nem tudott kialakulni a szerelem, mert nem tetszik a külseje. De a kialakult szerelem is meg tud fakulni (vagy semleges családtag jellegű szeretetté átalakulni), ha az összetevői hosszú távon hiányosak, beleértve a fizikai vonzalmat is.

szept. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!