Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan másszak ki ebből?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan másszak ki ebből? Tapasztalatok? Ötletek? Jöhet minden…

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, ha hosszú lesz és zavaros. Adott egy párkapcsolat. 8éve vagyunk együtt ebből néhány évig távkapcsolatban éltünk továbbtanulás, munka miatt. 7 hónapja költözött hozzám az én saját lakásomba. Eleinte minden rendben volt, de az utóbbi időben elkezdtem megkérni, hogy vonja be magát ő is a háztartás apróbb dolgaiba. Nem kell semmi extrára gondolni nem várom el, hogy 12óra munka után főzzön mosson takarítson, de egy egy mosogatás, kisebb pakolászás nekem segítség lenne. Én is dolgozom, mellette viszem a háztartást és tanulok is tehát nem az van, hogy csak ő a kenyérkereső és ha már itt él, szeretném ha részt venne az itthoni dolgokban is. Na most, neki konkrétan abból áll egy napja, hogy felkel, dolgozik, hazajön majd leül a gép/tv elé és ott is marad míg le nem pihen. Velem sem tölt időt, s hasznos dolgokat sem csinál mondván neki kell a kikapcsolódás. Mikor szóvá tettem hatalmas veszekedés kerekedett belőle ő megmondta hogy ne is szóljak hozzá “tudjam, mikor kuss a nevem…” na de persze nem hagytam ezt annyiban erre elkezdett üvölteni és törni zúzni a lakásban (erre már korábban is volt példa, de ennyire komoly ilyen kis dolog miatt még nem történt) ezzel úgy érzem bennem feltette az i re a pontot. De valahol tartok tőle, ha kiadom az útját nem csak a berendezésben talán bennem is kárt tesz. Most érzem csak igazán, hogy már az első hasonló kiakadása után rá kellett volna adnom a kabátot, de azt persze már fújhatom. Nem tudok és nem is szeretnék egy olyan ember közelében lenni, akitől egy kicsit is úgy érzem, hogy tartanom kell. Nem értem mikor és mitől változott ő ekkorát, korábban sosem bánt, beszélt így velem. Esetleg volt hasonló szituban valaki?

28/l



szept. 8. 01:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egész onnan indul, hogy ha mindkét fél dolgozik, akkor mindkét fél kiveszi a részét a házimunkából. Aztán ott folytatódik, hogy ha én együtt élek valakivel, akkor azt azért teszem, hogy időt töltsek vele, gépezni egyedül is lehet.


Nem írod mi volt a pár év távkapcs és a 7 hónappal ezelőtti összeköltözés között, de furcsállom, hogy nem voltak jelek, hogy ő ilyen típus. Aztán: egyszer azt írod, már korábban is csinált ilyet, másszor azt, hogy korábban sosem bánt, beszélt így veled. Mindegy is.


Egyik lehetőség, hogy hívsz valaki(ke)t, apád, tesód, barát, és megmondod neki, hogy a múltkori viselkedése után félsz tőle, segítetek összepakolni, menjen amerre lát, másik lehetőség, hogy összepakolod a cuccait míg dolgozik és az ajtó előtt hagyod. Ezek így persze elég szemét megoldások, főleg ha hirtelen nincs sehová mennie, csak motelbe vagy ilyesmi, de valóban nem érdemes kockáztatni, hogy jó esetben csak pofán csap búcsúzóul, rossz esetben benne leszel a hírekben másnap. Ha esetleg tudod anyja/szülei címét, oda elküldheted taxival a cuccait, amennyiben a második megoldást választod. És zárcsere mindkét esetben.

szept. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Amíg nem éltünk együtt semmi jele nem volt, hogy ilyesmit tenne ő. Bocsi, írtam, hogy zavaros lesz. Szóval, mielőtt összeköltöztünk, sosem csinált ilyesmit, de mióta itt lakik előfordult hasonló, hogy felemelte a hangját valami piti szarság miatt, amiért szólni merészeltem..
szept. 8. 02:48
 3/13 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben egyetértek az első bekezdésben fogalmazott írásoddal. Igyekeztem többek között ezt is a tudtára adni több alkalommal is, de persze süket fülekre találtam. Olyan ő, mint egy felnőtt gyerek. Tök szupi minden, amíg ki van szolgálva a feneke, de ha már meg kéne mozdítania, akkor jön a dühöngés.
szept. 8. 02:54
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell tölle félni. Szépen kidobod. Ha elkezd törni kihívod a hatóságot. Azt kész. Kérsz távolság tartó végzést azt magyarázhat. Sajna jobb nem lesz. 41f
szept. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt már nem kell azon gondolkodni hogy ki mennyit dolgozott a háztartásban, ez egyértelműen egy veszélyes ember ki kell adnod az útját! Ha félsz tőle akkor arra az időre hívd oda a lakásban az egyik rokonodat, hogy ott üljjön a kanapén amíg te szépen közlöd vele, hogy most van fél órád hogy összeszedj mindent és eltűnj és ha még egyszer meg mersz keresni személyesen vagy telefonon bármivel azonnal megyek a rendőrsége és kiseggelem a feljelentésedet, ennyi. Csak határozottnak kell lenni, ha látja hogy el vagy szánva és még ott ül egy tanú is melletted akkor hidd el nem kell tartanod tőle!
szept. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóhoz annyi azonnal zár csere.
szept. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#4

De, kell tőle félni, mert agresszív, és valószínűleg sokkal erősebb, mint a kérdező.


Kérdező: ezért írom mindig, tapasztalatból, hogy a távkapcsolat alatt nem lehet a másikat megismerni. Egy pár napig mindenki meg tudja játszani, és hiába beszélgettek minden nap, nem látsz bele az életébe, azt hazudik, amit akar. Persze, hogy ő is a legjobb arcát mutatta, te pedig nem a valós énjét szereted, hanem egy általad kreált álomképet.


Mindenképpen legyen veled valaki, amikor kirakod a lakásból! Lehetőleg férfi és többen is. Az agresszió legkisebb jelére hívd ki a rendőrt! Lehet, hogy önmagában ez elég, hogy lehiggadjon.

Vegyél ki egy szabadnapot, és amíg dolgozik, pakold össze a cuccait, tedd az ajtó elé, aztán zárkózz be. Legyen ott veled még valaki, semmi esetre se legyél egyedül! Aztán mikor kész, akkor felhívod, megmondod, hogy részedről vége a kapcsolatnak, azonnal, a cuccai az ajtó előtt. Ha nem távozik békésen, akkor rendőrt fogsz hívni. Soha többé nem akarod látni.


A másik lehetőség, hogy ha eddig a szüleinél lakott, és van hozzájuk kontakt, akkor őket hívod, hogy a fiuk cuccait legyenek szívesek elvinni, te már becsomagoltad, és természetesen a kisfiuk is vigyék, mert te félsz tőle, agresszív, tört-zúzott. A lakásba többé nem teheti a lábát. Hidd el, hogy lesz visszatartó ereje, ha a muterja megtudja, hogy mi az oka a szakításnak.


A C verzió, hogy bérelsz egy raktárt/konténert/garázst, oda elzárod a cuccait, és zárat cseréltetsz, aztán hívod fel, hogy itt a vége, többé nem lépheti át a küszöböd. Ha agresszív lesz, nem fogod megmondani, hol vannak a dolgai. De "természetesen" ebben az esetben se legyél otthon egyedül.


Ne félj vagy szégyellj segítséget kérni! Az életed múlhat rajta!


Még jobb lenne, ha ez után pár napra/hétre el tudnál menni egy nyugodt, biztonságos helyre, például a szüleidhez. Persze munkahely, szabi, stb, nem olyan egyszerű. Viszont ha esetleg zaklatni akar, akkor eleve lukra fut, mert nem talál meg.


Miután kitetted, azonnal minden kontakt szegszűntetése! Ahol lehet, ott blokkolás, tiltás, törlés. Ha online keres, akkor egyáltalán ne reagálj, semmit se! A negatív válasz is válasz, és tovább fog írogatni/hívogatni. Ha személyesen próbálkozik, akkor is mondd, hogy hagyjon békén, menjen el, és ha közelebb jön, sikítasz.


Ha tudsz szerezni, akkor egy paprika sprayt tarts a táskában. De a mini hajlakk is kellemetlen, ha szemen fújod vele közelről.

szept. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy mondják, nagyon fontos hogy egy nő ne féljen kinyilvánítani a környezetének, hogy fél attól az embertől akivel szakítani készül és segítséget szeretne kapni ehhez, legalább annyiban, hogy ott állnak mellette mikor kirakja a szűrét. Ez nem szégyen, sok nő van aki még élne ha ezt nem félt volna felvállalni.
szept. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell ezt annyit elemezni, megunta a kapcsolatot és már nem tartja fontosnak, hogy a tenyereden hordozzon. Veszett ügy.


Szakíts vele közterületen, ahol a közelben vannak barátaid, és hívj magadhoz barátokat amíg összepakolja a cuccait és elhagyja a házat és ezt meg lehet mondani neki hogy félsz tőle.

szept. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Fú, Kérdező... Bocsi, hogy ezt mondom, de szerintem az agresszív/tahó viselkedés nagyon nem fér bele. :( Pláne, hogy a saját lakásodban műveli ezt. Én azt mondom, hogy a lehető leghamarabb dobd ki. Persze valahogy ésszel kellene, hogy nehogy bántódásod legyen.
szept. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!