Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Más is élt már kétlaki életet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is élt már kétlaki életet, valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

Három éve költöztem ki Prágába egy szakmai gyakorlat miatt majd ott maradtam. Bár van egyetemi végzettségem, egy multinál kötöttem ki egy support pozícióban. A munka nem fizet rosszul, de azért annyira jól sem. A prágai árlagkereset felett keresek kicsivel, ami itthon sok, ott annyira nem. Na mindegy, nem is ez a lényeg, hanem hogy közben rájöttem, ez a költözés egyfajta menekülés volt itthonról. Kiderült, hogy meleg vagyok, és ezt sokáig titkoltam. Most már tudnak róla a szüleim, bar nehezen fogadják el.


Tavaly megismerkedtem egy sráccal, aki a párom. A probléma csak az, hogy ő budapesti. Mivel a munkám megengedi, nem hivatalos módon, de sok időt töltök nála. Néha talán túl sokat is. Ő viszont nem az a típus, aki nagyon feltalálja magát külföldön, angolul is rosszabbul tud, plusz ő valószínüleg Magyarországon tervezné a jövőjét.


Az a baj, hogy van bennem egy hatalmas bizonytalanság, már ami a jövőmet illeti. Valahogy sajnálnám, ha ennyi év után hazaköltöznék, de ugyanakkor a rosszabb fizetések, meg kevesebb szabadság ellenére itthon mégiscsak otthon érzem magam, Prágában nem. Mindig kereshetem ugyanis az angolul beszélő, vagy szlovákiai magyar orvosokat, akik tudnak magyarul meg csehül is. Plusz hivatalba se nagyon tudok elmenni a minimális cseh tudásommal.


Régebben sokat gondolkoztam Bécsen, mert az közelebb van, meg talán jobban is fizet, németül is tudok elég jól. De gyanítom ott sem nagyon barátkoznék helyiekkel, csak egymagamban lennék.


Bocsi, ha picit önsajnáltató lett ez a poszt. Mit tudtok tanácsolni jó szívvel.



jún. 2. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Szetintem teljesen mindegy hol nyomorogsz.
jún. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Én hasonló helyzetben vagyok. Helsinkiben járok egyetemre, a párom Budapesti. Bár nálunk valószínűleg az lesz a megoldàs, hogy ő költözik ide, mivel olyan a munkája, amit itt is tud csinálni. Eddig amikor tudtam mentem hozzá, ő pedig hozzám, ha vége a tanévnek nála töltöm a nyarat. Budapesten otthonosabban érzem magam, de közben azt érzem itt sokkal többet tudok tanulni és fejlődni, ha végeztem elhelyezkedni is könnyebb lesz.

De igazából ezt egymással kell megbeszélnetek, lehet a párod szívesen menne Prágába, ki tudja.

jún. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van egy kutyusa, aki sajnos nem lehet a lakásomban. Nyilván a költözés sem olcsó két orszag között, rengeteg cucca vanamihez kamion kell. Szóval ez most 1-2 évig nem opció szerintem, ahhoz pénz is kell, s gyakran nála hó végén beüt a krach.
jún. 2. 18:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát igen ez nálunk is hosszútávú terv, nem lehet egykettőre országot váltani. De ki lehet bírni a szeretitek egymást, főleg ha addig is tudtok talizni. :)
jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek vagytok?
jún. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
25-30 :)
jún. 2. 18:36
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Amit én megtanultam az életben hogy hiába vagyok egyedül bárhol a vilàgban, ne jöjjek össze csakúgy akármilyen valakivel akit hosszú idő után dobott nekem az élet. Szerintem te összejöttél valakivel

kétségbeesésedben pedig egy csomó dolgot felsoroltál ami ellene szól. Mi szól mellette? Kinn Prágában is biztosan találtál volna valakit, tele vannak ezek a nagyvárosok mindenféle emberrel.

jún. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Abból a szempontból talán annyival különb a helyzet, hogy Budapesten nam csak valahol a világban vagyok. Itt nőttem fel, szüleim is itt vannak.
jún. 2. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!