Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fiatalabb pároknál mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatalabb pároknál mennyire szokás a nyitott kapcsolat? Működhet? Nektek van ilyen tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Szóval a barátommal már egy éve együtt vagyunk. És a kapcsolatunk jól működik. Biszexuálisok vagyunk mindketten, csak nekem előtte volt lánnyal kapcsolatom, tisztában voltam magammal, és sok ilyen vágyamat kiéltem. Ő pedig szégyellte ezt, mert neki nagyon szigorú, és egyáltalán nem elfogadó szülei vannak. Valamint az előző barátnője is nagyon prűd és szégyenlős is volt.

Én, miután el merte mondani, sokat beszélgettem vele erről. A vágyairól, hogy ez természetes dolog, tényleg az egészet átbeszéltük, ő is elfogadta a vágyait. Viszont ezzel olyan szempontból magam ellen dolgoztam, hogy mostmár szeretné kipróbálni fiúval, és én fel is ajánlottam a hármas lehetőségét, de ő kettesben szeretné, amit megértek. Viszont egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy a kapcsolatunk szempontjából jó ötlet lenne adni neki egy szabad lehetőséget, vagy nem tudom valamilyen más módon “engedni” ezt. De én korlátozni sem szeretném őt, mert eddig mindenki ezt tette. Én viszont monogám típus vagyok, bennem az iránta lévő szeretetem, és vágyam erősebb, mint az, hogy a nők is izgatnak, vagy ilyesmi. De ő ezt most fedezi fel először. Őszintén én nem tudom itt mi lenne a mindenki számára jó megoldás.

Nagyon köszönöm, ha van valami jó ötletetek, vagy tapasztalatotok. 20L



aug. 20. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
A szakítás a legjobb megoldás mert nem fogod úgyse bírni, hogy másokkal fekszik le. Egyébként a nyílt kapcsolat csak akkor jó ha kezdetektől fogva abban vagytok és mindketten poliamor típus.
aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Mi 16 éve élünk együtt és fél éve vágtunk bele a nyílt kapcsolatba. Eleinte sok veszekedés, féltékenység volt köztünk. Viszont már elég jól működik, túl vagyunk a nehezén és nagyon izgi.
aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Nekem nem kellene ilyen kapcsolat, főleg ilyen biszex dolog nem. De a ti esetetekben, nektek kell eldöntenetek belefér-e vagy sem.
aug. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem sokakról hallottam, akik tényleg ilyenben élnek és működne. Nekem nem lenne ellenemre, de nem is ragaszkodnék hozzá.

21f

aug. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért utasítja el a hármast?
aug. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van akiknek működhet és van akiknek nem. Embertől függ.

Mi 8 éve vagyunk együtt és már a kapcsolatunk elején nyitottak voltunk. Azóta már házasok. A feleségem valamiért nincs oda a 3 as gondolatáért ezért gyakoribb az a dolog, hogy egyedül megy el szórakozni.

Eleinte aggódtam de már abszolút nem zavar.

Akik nyitott kapcsolatban vannak általában le fektetnek pár szabályt és azt próbálják betartani betartatni, de szerintem a szabályok nehezítheti a dolgot és ha netán valamelyik szabály meg lett szegve akkor ok a vitatkozásra.

Nálunk nincsenek szabályok. Egyszerűen mindent jól át beszéltünk és kész. Ami úgymond szabály az annyi hogy nincs titok.

aug. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló keveri a fogalmakat: egyfelől van a nyitott kapcsolat, amelyet azért hívunk nyitott kapcsolatnak, mert egy párkapcsolatot a pár két tagja kinyitott, ergo nem nyitottan kezdődik, mert különben nyílt kapcsolat lenne a neve, nem pedig nyitott kapcsolat. Másfelől tényleg van olyan, hogy poliamoria, többszeretőség tán magyarul, amikor pl. vkinek minden nap más partnere van akár rendszeresen is, mint pl. a hétfői pasim vagy a pénteki csajom, találkoztam már ilyen sráccal, aki elmesélte, hogy neki a hét minden napjára más csaja van, akik tudnak is egymásról. Tök lényeges a különbség a két kategória között azért is, mert a nyitott kapcsolatban az a pár (netán hármas vagy négyes vagy még többes kapcsolat :) ) onnantól kezdve, hogy kinyitják a kapcsolatukat, akárki, aki csatlakozik hozzájuk bármelyik oldalról is, akár együtt, akár külön a másikkal vagy többiekkel az eredeti kapcsolat alárendeltjei lesznek végül is, hierarchikusan, míg egy többszeretőségű kapcsolatban az illető kapcsolatai egy szinten vannak, ám mind alárendelve a közös emberüknek, ugye. Tökre nem mindegy, szóval ne keverd a szezont a fazonnal.


A nyitott kapcsolatnak az a titka, hogy kell hozzá egy erős kapcsolat, csak akkor működhet.


Én nem voltam már annyira fiatal, amikor ilyenbe kerültem, negyven körül, és azt is úgy, hogy amikor összejöttem az akkori pasimmal, akkor nagyjából rögtön szóba is jött, hogy ő én hiszek a nyitott kapcsolatokban, ő meg elmesélte, hogy ő is, annyira, hogy volt is már ilyenben, méghozzá "alárendeltként": kikezdett vele egy nyíltan férjezett nő, aki haza is vitte magához úgy, hogy a férje otthon volt, szépen bemutatkoztak egymásnak, majd az asszony az új emberével bevonult a hálószobába hancúrozni, sőt, még azt is elmesélte, hogy néha neki is kínos volt kissé, hogy tömegközlekedő lévén sokszor a férj vitte ki kettesben a vonathoz, és jól megbeszélték, hogy milyen fura egy helyzet, de miért fura, amikor mindketten ebben hisznek, hogy az a végtelen szeretet kiteljesedése, ha megadjuk a szerelmünknek azt, amit szeretne. Aztán megegyeztünk a kapcsolatunk elején, hogy azt mindketten tudtuk, hogy előbb szilárd párkapcsolat kell hozzá, hogy túlélje a nyitást. El is telt jó pár év, amikor alkalom szülte nem a tolvajt, hanem a helyzetet, hogy külön voltam üdülni nélküle, és vki kikezdett velem, én meg megosztottam a kedvessel otthon, aki azt mondta, hogy jó szórakozást hozzá, ha szeretnéd. Nagyon meglepett, és nagyon, de tényleg baromi sokat beszéltünk róla előtte is, hogy biztos-e, hogy nem fogod megbánni, meg nem azért meséltem el, hogy kikezdett velem, meg mi van, ha mégis megbánod, de azt mondta, hogy pont azért, mert elmeséltem neki, hogy kikezdett velem vki és ezt megosztottam vele, ezért ő max. féltene engem, nehogy sérüljek bárhogy is attól a másik embertől. Akkor értettem csak meg igazán, hogy ez az igazi szeretet. Hozzáteszem, hogy nem mondom, hogy nem rengette meg aztán ez a kis kalandom a kapcsolatunkat hazaérve, mert az ember automatikusan hasonlítgat, és az, hogy már nem vagyunk együtt, nem hiszem, hogy emiatt van, de nem kizárt, hogy ennek is van köze hozzá. Én úgy hiszek a nyitott kapcsolatokban, hogy inkább nyitott kapcsolat legyen, mint egymás megcsalása és hazudozás egymás háta mögött, szóval őszinteség és szeretet az én két legfontosabb elvem.



Én abban is mélyen hiszek, tapasztalatból is, hogy a szeretet tényleg elenged és nem megkötöz, mert a magunkhoz kötözés egy ösztönös vágy és kisajátítási vágy, és pláne nőként te is, én is, genetikusan vagyunk monogánok, hiszen ez van belénk plántálva mind tényleg a genetikánkból adódóan, mind a társadalmi neveltetésünkből adódóan, hogy egy nőnek legalább egy férfi kell ahhoz, hogy szaporodni tudjon, bocs, a túl rigid szóhoz, míg a férfi arra van genetikusan teremtve, ugye, hogy szórja a magvait és így tartsa fent az egyedeinket. Te is írod, kérdező, hogy nem akarod őt korlátozni, akkor ne tedd. Ha meg nem tér vissza hozzád, hát hadd menjen, fedezze fel magát, reméljük, hogy visszatér hozzád idővel. A szeretet szárnyakat ad, nem odaköt, mert ami magához akarja kötni a másik embert, az az önző vágy, hogy csak az övé legyen a másik. A lekorlátozás meg amúgy sem működik, ugye, már kb. kiskamasz kortól kezdve, nemdebár? ;) Szerintem.

aug. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!