Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak ha a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ha a férjem kövér? Ha 20 év házasság alatt felszedett 40 kilót az az én hibám?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyértelműen engem hibáztatnak a gyerekeim, ismerőseim, rokonaim. Mindig is szerette a hasát, imád enni, csak az évek során a sport, mozgás elmaradt, ellustult. Próbáltam szép szóval, harccal, nem vagyok rá hatással sehogy se, mondogatja, hogy le kéne fogyni, ennyi. Hiába változtattam az étrenden, ő mellé eszik, vagyis magának kipótolja azt amit szeretne. Már feladtam, azt mondtam magamban, azt csinál amit akar, majd lefogy akkor amikor már nagy lesz a baj és a szervezete jelezni fog. Én jó példával járok előtte, egészségesen étkezem, mozgok, hívom magammal sétálni stb aztán majd lesz egyszer valami...

De most a 17 éves fiam szembesített vele, hogy szerinte az én kudarcom (is), hogy az apja nem tud/nem akar lefogyni, mert hagytam elkényelmesedni. Szerinte a házasságunk kudarca ez, hogy nem tudok rá hatni. Tudom, hogy a kamaszok élesen látják a problémákat, de most már nem tudom, hol kezdődik az én felelősségem, hol az övé és mi a MI felelősségünk ebben a történetben? A férjem egy határozott ember, én egy kicsit visszafogottabb vagyok, lehet, hogy az évek során egy kicsit konfliktuskerülőként ráhagytam dolgokat nemcsak ezen a téren, másban is, de akkor mit lehet tenni már ilyenkor?



júl. 17. 10:47
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
66%
Ő, aha. Én is szókimondó kamasz voltam, de amit a te gyereked csinál, az semmiképp nem éleslátás, mert annál nagyobbat nem is tudna tévedni, hogy rád is pakol a felelősségből. Én laktózérzékeny vagyok és ha megeszek valamit, amiben laktóz van és nem veszek be tablettát és fosok 3 napig, az egyedül az én hibám és senki másé. Még akkor is, ha esetleg a férjem 24/7 azt szajkózná, hogy EGYÉL TÚRÓT, DE NE LAKTÓZMENTESET. A fiad egy gyökér és ha én ilyet mondtam volna anyámnak annak idején, lekevert volna egy pofont és jogos lett volna. És a leírtak minden olyan emberre vonatkozik körülötted, aki téged kicsit is felelőssé tesz. Bocs, de az egész szituáció nevetséges. :D Állj már ki egy kicsit magadért ahelyett, amit az utolsó kommentedben csináltál, mert bevédtél mindenkit, kivéve magadat.
júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
40%
#15 Amúgy biciKli. Szívesen.
júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
74%
#19 az is megtalálná élete párját, csak az ilyen pasiknak az egekben az elvárásai és a tökéletes sem elég jó és/vagy inkább szexelgetnek összevissza, semmint lekössék magukat. Ezt jól is teszik.
júl. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy te főzöl rá,nem muszáj egy kondérral fogyasztani. Ezt kéne a joakaro ismerosoknek felfogni
júl. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

19

20 éves házasok vagyunk, 25 éve ismerjük egymást. 25 éve 30 kilóval kevesebb volt! Na most az az én szerencsém, hogy nem vagyok hízásra hajlamos, de fordítva is van rá példa, az asszony hízik meg a szülések után vagy az évek során. Szerintem annál undorítóbb nincs, ha valaki úgy ítélkezik, hogy elhagyom, mert meghízott, mintha csak ennyi lenne egy ember értéke. Persze, hogy védem a családomat, nem azt kértem, hogy ítélkezzetek felettük, meg hát melyik anya díjazná ha gucsmolnák a gyerekét olyanok akik nem is ismerik egyáltalán! Az ítélkezés mindig arról szól, aki mondja. De hát mit is vártam, jó magyar szokás szerint köpködni kell!

Tiszteletem a rendes válaszolóknak.

20 nem kamu. Sőt elég hétköznapi sztori, ha egy családapa meghízik idősebb korára.

16 szoktam ilyet csinálni 😅😅😅

Sőt a férfiak szoktak együtt jókat főzni.

15 kitartás! A férjemnek is van szobabicikli de megunta. Most elkezdett úszni járni, talán ez jobban fog működni, mert jobban élvezi. A szobabicikli szenvedés volt. De azért szépen sikerült lefogynod!

júl. 17. 16:40
 26/34 anonim ***** válasza:
58%

most már nem tudom, hol kezdődik az én felelősségem, hol az övé és mi a MI felelősségünk ebben a történetben


Válaszoltunk rá,de neked nem tetszett. Úgy tűnik valamiféle öngyötrő mechanizmus miatt feltétlenül szeretnéd hogy a te hibad legyen hogy egy másik emberi lény igénytelen a kulsejere. Rendben,legyen a te hibad. A fiad meg okoskodjon tovább,hisz teljesen normális hogy ennyire okos a te hazassagod sikerességét illetően

júl. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem meg vékony. Ezt is megkaptam az egyik kedves rokontól, hogy azért ilyen sovány szegény, mert rosszul főzök.

Az emberek már csak ilyenek, valamit mindig kell találni, amiért lehet hibáztatni, kritizálni a másikat. Nem kell felvenni.

A kamaszok meg persze most igencsak kritikával szemlélik a szüleiket. Beszólnak, szemtelenek, persze ez természetes, de le kell őket állítani. El lehet neki mondani, hogy az egy dolog, hogy te főzöl, de nem te etted meg azt az ételt, amitől így meghízott. Sportolhatna is, te attól sem tartod vissza. Kb. ennyi, én nem rágnám magam rajta tovább.

júl. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

27

Köszönöm és teljesen igazad van

júl. 17. 19:27
 29/34 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván a férjed hibája. Felnőtt ember, ő hozza a döntéseit.

A kölyködnél meg valami nagyon félrement a nevelésben ha ilyen szinten pofátlan, tiszteletlen és még csak nincs is igaza. Ha nekem mondott volna ilyet 2 pofonnal jutalmazom. Kis pisis takonypóc, hogy merészeli ezt? De komolyan. Semmit sem tud még az életről, a házasságról sem.

Volt elhízottként- mára lefogyottként mondom azt, hogy Mindenki önmagáért felelős felnőtt emberként. Ha már eléggé fáj....majd ő is rájön és változtat. Ha nem akkor szép lassan halálra eszi magát.

júl. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Utolsó le a kalappal. Jól leírtad. Én is elhízott voltam. Így van minden ember magáért felel.
júl. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!