Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszul esne neked?

Figyelt kérdés

Úgy érzem mindent megteszek barátnőmnek. Még akkor is ha nekem más dolgom van, beszorítom hogy meg tudjam oldani neki.


De ez most rosszul esett:


Holnap műtik apu kezét ami ma derült ki mert ma voltak vizsgálaton.


Barátnőm mára tervezte megcsinálja a körmeit. Mondtam hogy menjünk át pár szóra mégis. Erre hogy jó de akkor hétkor álljon neki a körmének?? - érdekes 1órát tud mobilozni a wcn, meg este 8kor nekiállni hobbizni,meg elb.szni az időt mással az nem gond..az hogy én kértem hogy menjünk át akkor már egyből ez van.. holott szüleim is ugranak amint elböffenti magát hogy kellene segítség..



Én fordított esetben ha nàla lett volna ez, egyből mondtam h oké, indulunk amikor mondod.


jún. 18. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Pár szóra nem tudsz egyedül átmenni?
jún. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Menj át egyedül, egyszerűen csak nem akar menni.
jún. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy olvasta az előző kérdésed, miszerint ápolatlan a körme...

...és nem, nem teszel meg érte semmit, ami NEKI fontos lenne.

Csak hogy értsd; a te apád neki nem családtag, nem az apósa, nem a nagypapa. Csak a pasija faterja. Akinek a kezét csinálják... Hát neki még fontosabb a saját kezét csinálni.

jún. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Felállsz azt elindulsz. Nem vagytok összenőve.
jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Én hasonlóan éreztem magam az előző 3,5 éves kapcsolatomban.


Pasiként rengeteg dolgot megcsináltam és megtettem neki.

Együttműködtem és sokszor úgy voltam, hogy amikor ő kér valamit, akkor amit tudok megteszek.


Hasonlóan reagáltam volna egy kérésére, hogy "oké amikor mondod indulhatunk"

Továbbá a barátnőm hasonlóan volt a mobilozással, insta pörgetéssel, valahogy sokszor az, hogy "most énidőzök" az fontosabb volt neki, minthogy velem töltsön időt vagy hogy az én igényeimet kéréseimet figyelembe vegye.


Később szakítottunk és ezeket mind közöltem a volt barátnőmmel, és ő sírt, hogy dehát ezt sose mondtam.

Mondtam neki, de nem elég erősen, nem elég határozottan.

Nem követeltem ki magamnak tiszteletet. Egyszerűen nem csaptam hisztit vagy ilyesmik. felnőttként elmondtam, hogy rosszul esik ilyesmik, de érzelmet vagy indulatot nem raktam bele. Így mintha észre sem vette volna.


Visszatekintve sokszor inkább rá kellett volna nyomnom a telefont vagy esetleg felemelnem a hangomat, hogy észrevegye, hogy ő hogyan bánik velem, ahelyett, hogy egyfolytában papucsként teljesen nyugodtan csak simán elmondom, hogy valami fáj/rosszul esik.


Ha bevállaltam volna rendesen a konfliktust és nem csak így diplomatikusan, akkor vagy elkezdi megadni nekem a tiszteletet és jobb a kapcsolat, vagy szakítunk még sokkal előbb és előbb lezárul stb.


szerintem amúgy az előbbi lett volna, hogy elkezdi tisztelni a határaimat és azt, hogy mennyi energiát rakok a kapcsolatunkba, mert miután már szakítottunk (pontosabban ő szakított velem!) és utána egy héttel beszéltünk, akkor már mindent lesz.rok alapon belemertem menni felvállalni a konfliktust és nyersen és indulatosan kiosztottam, akkor hirtelen megértette, hogy miket magyaráztam higgadtan nyugodtan a kapcsolatunk alatt. Hirtelen sokkal inkább keres, tiszteli a határaimat és engem és jobban vonzódik hozzám, mint a kapcsolatunkban. Nagyjából annyira mint az első 6-9 hónapban, amikor még rózsaszín köd volt.


Szerintem fontos, hogy az ember kedves legyen, de én túl toltam és papucskodtam. Ebből fogok tanulni és tanulj Te is belőle ha akarsz.


Gondolom le fognak pontozni, mert az előttem szólok mind azt írták, hogy Te vagy a hibás. Nem pontosan így van. Te IS hibás vagy meg a csajod is.


A csajod abban, hogy nem tisztel Téged, Te pedig abban, hogy megelégszel azzal, hogy nem tisztelnek és sz.rnak a fejedre. Nem tiszteled sajátmagadat és ezért másoktól se vársz el semmiféle tiszteletet.


Talán ha elkezded tisztelni sajátmagad, akkor elképzelhető, hogy természetes módon (nem túl tolva) ezt sikerül a környezetedtől is elvárni.


27F

jún. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5:

"Nem követeltem ki magamnak tiszteletet"


Csak ezzel az egy mondattal nem értek egyet. Mert ha egy nő igazán szeret téged és a személyisége is passzol hozzád akkor NEM kell kikövetelned hogy tiszteljen, mert alapból ösztönösen tisztelni fog. Neked nem kell semmit csinálnod csak önmagadat adnod. És ez fordítva rád is igaz, mert ha passzoltok akkor te is tisztelni fogod és mindketten odafigyeltek a másik igényeire, dolgaira. Nem kell semmit követelni mert ösztönösen megadja a másik.


Egyébként a kérdezőnek ez már az ezredik kérdése ebben a témában. Már leírtuk neki elég sokszor hogy a barátnője már csak a lakása miatt van vele, mert nem akar albérletet fizetni. Ha már úgy sem lesz házasság és gyerek sem, akkor legalább neki is megérje ott szenvedni. Már csak azokat a dolgokat csinálja meg amiért nagyon bsztatják, de ahogy elnézem most már egyre több dologra fog nemet mondani. Úgysem szakít vele a kérdező. A csajt meg már nem is érdekli hogy mi esik rosszul a kérdezőnek, hiszen úgyis azt csinál amit akar.

jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, te csak hiszed, hogy mindenben támogatod, meg mindent megteszel érte. Igazából csak azt teszed ami neked fontos, nem rá figyelsz igazából. Ami neki fontos, az nem az, hogy te jobban figyelsz a házimunkára, meg hogy játszod az eszed, hogy te egyből ugrasz ha “elböffenti” magát. Érzi csak a látszatot, meg így illik dolgot, és nem a valódi szándékot. Már ebből a megfogalmazásból is látszik, hogy mennyire nem tiszteled.

Más a szeretet nyelvetek. Neked kb csak a látszat fontos, abból érzed, hogy tart valahova a kapcsolat, hogy figyelve van a házimunkára, meleg vacsorára, meg jól van összeegyeztetve a munka-másodállás-otthoni teendők. De igazából soha nem figyeltél rá, soha nem vetted figyelembe az ő szemszögét, ő hogy érzi magát, évekig a saját igazad fújtad, mert hát te ebben nőttél fel, őt meg nem érted.

És nem változtál semmit. Most is ugyanaz megy. Ő hónapok óta panaszkodik a munkahelyére, amióta áthelyezték, és megváltoztak a körúlmények nem szereti, panaszkodik….neked erre mi volt a reakciód, hogy ilyen máshol is van…és továbbra sem érted mi a baja, sőt már az zavar, hogy panaszkodik erről… Na akkor te most tényleg mindent megteszel? Komolyan úgy érzed? Nem támogatod abban sem, hogy otthagyja a munkáját, és teljesen a jelenlegi másodállását, a körmözést vigye. Mert hogy eddig nem azt láttad, hogy jól egyezteti össze…persze, mert nem gebedt bele a munkába, mint szerinted minden normális ember.

Szóval nem, te továbbra sem törődsz vele kicsit sem, csak olyan szinten, ami neked fontos. Nem neki.

Ne várd, hogy akkor ugráljon neked. Pontosan azt kapod most vissza amit érdemelsz.

jún. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a körmös csaj + boltos csávó 439. felvonása? Menjél egyedül. Ha jól rémlik amúgy is egy köpésre laknak a szülők.
jún. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

“ Ez a körmös csaj + boltos csávó 439. felvonása? ”


Hát szerintem van az már több is. 😂

Tekintve, hogy egészen pontosan 6 évvel ezelzőtt jelent meg itt…

jún. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!