Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A családommal való első...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A családommal való első találkozás rosszul sült el, ezért haragszik rám a barátnőm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt egy családi vacsora, első alkalom, hogy a barátnőm is jött. Azt tudni kell, hogy a barátnőm nem igazán eszik húst, max csirkét , de azt se sűrűn, meg amúgy laktózérzékeny. Én ezt mondtam előre a szüleimnek, hogy ez van, lehetőleg próbáljanak normálisan állni a témához. Nem sok jóra számítottam, a szüleim régen sokat hangoztatták, hogy az, hogy valaki nem fogyaszt bizonyos normális ételeket, az csak hóbort, nincs olyan hogy ennek eü okai vannak. Ennek ellenére tök jól indult az egész bemutatkozó, meg amikor mondtam otthon, hogy mi az amit a barátnőm nem eszik, akkor se kezdett el anyám hepciáskodni. Anyám tök kedvesen előadta, hogy mennyire figyelt arra, hogy olyan kaja legyen, ami a barátnőmnek is jó lesz. A főétel tök oké volt, tényleg csinált olyat anyu, ami nem húsos. A sütire viszont azt mondta, hogy laktózmentes, és csak a kaja után fél órával szólt róla, hogy nem volt az, és hogy tudta ám ő, hogy a barátnőmnek semmi baja nem lesz tőle!

Hát lett, órákig nagyon görcsölt, ment a hasa. Volt is belőle vita, de hazamenni nem tudtunk már, mert az utolsó járat is elment, szóval ezután még a szüleimnél is kellett aludni jobb híján. Mindennek a tetejébe anyám reggel beszólt a barátnőmnek, hogy túl sok budipapírt használt.

Én igazából ott akkor eléggé összevesztem anyámmal, hogy mégis mit gondolt magáról, hogy ilyet csinált, meg egy percig se fogtam a pártját, de nyilván eső után köpönyeg. A barátnőm viszont haragszik rám is az eset óta. Nagyon megalázva érzi magát, és szerinte sejtenem kellett volna, hogy ez fog történni, és szólni neki, hogy legalább a tablettáit vegye be. Bár együtt lakunk, az lett belőle, hogy összeszedte pár cuccát és lelépett egy barátnőjéhez, üzenetekre nem válaszol. Ráírtam a csajra, akinél van, hogy most akkor mi van, de ő annyit mondott, hogy várjak 1-2 napot, amíg lenyugszik a barátnőm, haza fog jönni, amúgy se vitt sok cuccot.

Igazából anyám korábban az exeimnél is problémázott, ha valaki valamit valamiért nem evett, de sose volt olyan, hogy valakit így átvert volna, csak ilyen szóbeli cseszegetés volt, meg amikor mostam hogy mi van, is rosszul reagált. A mostani esetnél meg letudott egy "jó, semmi baj, majd figyelek"-kel, azt hittem újragondolta ezt a hülyeségét.


jún. 3. 17:37
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
82%
A barátnődnek nem rajtad kellett volna levezetnie. Nagyon meg lett alázva, de nem általad. Kiálltál mellette, most azt várja, hogy térden csússz. Ezen is elgondolkodnék....
jún. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
95%
Ha ilyet csinálna anyám leszedném a fejét konkrétan. Az én párom is laktózos, egy nagy szenvedés az egész még úgyis ha figyelünk, nemhogy direkt megmérgezni a másikat. Én ezek után biztos, hogy szóba sem állnék anyámmal, amíg bocsánatot nem kér és nem fogja fel mit csinált. Sajnálom a barátnődet, hogy ezt át kellett élnie, de téged még jobban, amiért ilyen anyád van. Legyél vele türelmes és megértő, meg fog békélni csak idő kell neki, te kiálltál érte és nem tehetsz a dologról. Az biztos, hogy többet nem engedném anyámat a közelébe.
jún. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom mióta vagytok együtt, de én elgondolkodnék a szakításon, ha nem köt sok minden össze. Nem azért, mert nem tudtál a dologról és anyád egy igazi oöntelt picsa, ebben szerintem nem vagy hibás. De, én többet nem mennék a családodhoz, nem fogadnám őket nálunk (ami ugye eleve lehetetlen, hiszen a te otthonod is) és soha (!) nem vinném oda az unokát, ha lenne. Na, innentől kb esélytelen a dolog a jövőre nézve.

Neked ők a családod, természetes, hogy szereted őket és mész, jönnek és persze, amennyiben lenne gyerek (én akarok, így az elképzelt jövőben van) természetes, sőt, törvény adta joga, hogy láthassa. De se magamat, se a gyereket, de még a háziállataimat se érezném ettől az embertől biztonságban. Mert, ahogy szart arra, (sőt, direkt becsapta a lányt), hogy mik az igényei, úgy szarna minden másra is, ha szerinte nem úgy jó, ahogy csinálva van. Ellen nevelne, akár a gyerek kárára is, mert szerinte mindent jobban tud. Tehát, az érzékeny, ne adj isten allergiás gyereket megetetné amivel épp eszébe jut, grillázzsal, csokival, cukorral tömné, mert az úgy jó stb.

Hosszútávon olyan ellentéteket és olyan belső harcot eredményez az, ha így működik a pár-anyós/após kapcsolat, amit senkinek nem kívánnék. Próbáltam milyen, mikor anyám és a párom fúj egymásra nyíltan.

Szóval a saját és a párom érdekében kilépnék.

jún. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
81%
Szakítanék ha én te lennék mert tényleg nem fair, hogy rajtad keresztül adja ki a történteket, de anyád nem normális. Soha senkit nem vinnék hozzá!
jún. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

#2 Hát, anyám írt egy üzenetet nekem, hogy nem érti miért vagyunk úgy kiakadva, csak tévedés történt, ő úgy tudta, hogy csak nem ihat tejet a párom. De biztos, hogy nem félreértés, mert világosan elmondtam, hogy a kajába se lehet semmi tejes dolog, másrészt ha félreértés lett volna, akkor bocsánatot kér másnap, nem pedig beszól, meg nem kezd el magyarázni a vacsora után fél órával, hogy hát tudta ám ő, hogy semmi baj nem lesz. Mindenesetre ezek után nem viszem haza a barátnőmet, pláne közös kajálásra se, sőt, még az anyámmal való kommunikációt is mellőzöm egy ideig.

Csak ja, nem tudom, hogy a barátnőmmel mit tegyek? Csak várjam meg, amíg hazajön és addig hagyjam, ne keressem? Vagy mit csináljak?

jún. 3. 17:54
 6/50 anonim ***** válasza:
27%
Szakíts vele.
jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
62%
Anyádnak mondd meg hogyha mégegyszer ilyesmit csinál bárkivel is feljelentést teszel ellene mert meg akarta ölni a barátnődet, vagy soha többé nem tartanám vele a kapcsolatot. A barátnőd nem hiszem, hogy túllép ezen inkább kidob téged...
jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
82%
De miért kéne szakítani, ha amúgy szeretik egymást? Én megírnám neki a helyedben, hogy sajnálod a történteket, mellette állsz, szereted és várod haza. Adj neki időt, úgyis vissza fog menni mert anyád idióta, nem te.
jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
27%
Meg akarta ölni🤣 Azért ne túlozzunk már..
jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
0%
Alapból miért anyádékkal csináltatsz ételt? Meg kellett volna hívnod őket egy rendes vacsorára. Ez lett az "ára" a dolognak! Megérte?
jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!