Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A családommal való első...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A családommal való első találkozás rosszul sült el, ezért haragszik rám a barátnőm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt egy családi vacsora, első alkalom, hogy a barátnőm is jött. Azt tudni kell, hogy a barátnőm nem igazán eszik húst, max csirkét , de azt se sűrűn, meg amúgy laktózérzékeny. Én ezt mondtam előre a szüleimnek, hogy ez van, lehetőleg próbáljanak normálisan állni a témához. Nem sok jóra számítottam, a szüleim régen sokat hangoztatták, hogy az, hogy valaki nem fogyaszt bizonyos normális ételeket, az csak hóbort, nincs olyan hogy ennek eü okai vannak. Ennek ellenére tök jól indult az egész bemutatkozó, meg amikor mondtam otthon, hogy mi az amit a barátnőm nem eszik, akkor se kezdett el anyám hepciáskodni. Anyám tök kedvesen előadta, hogy mennyire figyelt arra, hogy olyan kaja legyen, ami a barátnőmnek is jó lesz. A főétel tök oké volt, tényleg csinált olyat anyu, ami nem húsos. A sütire viszont azt mondta, hogy laktózmentes, és csak a kaja után fél órával szólt róla, hogy nem volt az, és hogy tudta ám ő, hogy a barátnőmnek semmi baja nem lesz tőle!

Hát lett, órákig nagyon görcsölt, ment a hasa. Volt is belőle vita, de hazamenni nem tudtunk már, mert az utolsó járat is elment, szóval ezután még a szüleimnél is kellett aludni jobb híján. Mindennek a tetejébe anyám reggel beszólt a barátnőmnek, hogy túl sok budipapírt használt.

Én igazából ott akkor eléggé összevesztem anyámmal, hogy mégis mit gondolt magáról, hogy ilyet csinált, meg egy percig se fogtam a pártját, de nyilván eső után köpönyeg. A barátnőm viszont haragszik rám is az eset óta. Nagyon megalázva érzi magát, és szerinte sejtenem kellett volna, hogy ez fog történni, és szólni neki, hogy legalább a tablettáit vegye be. Bár együtt lakunk, az lett belőle, hogy összeszedte pár cuccát és lelépett egy barátnőjéhez, üzenetekre nem válaszol. Ráírtam a csajra, akinél van, hogy most akkor mi van, de ő annyit mondott, hogy várjak 1-2 napot, amíg lenyugszik a barátnőm, haza fog jönni, amúgy se vitt sok cuccot.

Igazából anyám korábban az exeimnél is problémázott, ha valaki valamit valamiért nem evett, de sose volt olyan, hogy valakit így átvert volna, csak ilyen szóbeli cseszegetés volt, meg amikor mostam hogy mi van, is rosszul reagált. A mostani esetnél meg letudott egy "jó, semmi baj, majd figyelek"-kel, azt hittem újragondolta ezt a hülyeségét.


jún. 3. 17:37
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
84%

Az nyilván túlzás, hogy egy laktózérzékenyt megöli a tej, de baromira nem igaz, hogy csak és kizárólag az allergiás felelőssége, hogy mit eszik mev.


Ha tudva tudom, hogy valakinek mogyoró allergiája van, majd azt hazudom neki, hogy a mogyorós süti biztonságos és emiatt meghal, akkor kurvára felelősségre leszek vonva.


Itt nem az történt, hogy a csaj felelőtlenül beleevett valamibe, amiről nem tudta, hogy micsoda, hanem átverték.

jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
91%

"Ha tudva tudom, hogy valakinek mogyoró allergiája van, majd azt hazudom neki, hogy a mogyorós süti biztonságos és emiatt meghal, akkor kurvára felelősségre leszek vonva."


Ez konkrétan emberölés. Jó esetben gondatlanságból elkövetett, rossze esetben még azt is rávarrják az illetőre, hogy előre kitervelt.

jún. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
83%

22:



Mégis azt írtad, hogy hülyeségeket írtam a 7-el együtt. Bíróság elé visznek ugyanis kivizsgálják az esetet és emberölés (kísérlete) miatt ülhet az illető. Tehát nyugodtan meg lehet fenyegetni a kérdezőnek a bolond anyját, vagy kerülni örökre.

jún. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
33%

23 Összekeversz valakivel:D Nem írtam, hogy hülyeség ilyennel fenyegetőzni.

Viszont az sem teljesen igaz, amit te írtál. Sokkal inkább illik a helyzetre a gondatlanságból elkövetett/szándékos könnyű testi sértés vádja, ebben a helyzetben nincs az az ügyész, aki bizonyítja a szándékos emberölési kísérletet.

jún. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:

Tíz hónapos kapcsolatról van szó. Többen is javasoltátok a szakítást, de nem szeretnék szakítani anyám hülyesége miatt. Szeretem a barátnőmet, ő is szeret engem. Csak rosszul esik, hogy amint hazaértünk, első dolga volt lelépni, miközben én egy szóval nem mondtam, hogy ő lenne a hibás, megvédtem, még csak az sem merült fel bennem, hogy ezután újra találkozunk anyámmal. Alapból az anyámmal való kapcsolatom elég bonyolult, szeretnék vele jóba lenni, de a húzásai miatt ez lehetetlen. Ha apámmal, meg a nagyszüleimmel nem akarnék kapcsolatot tartani, akkor már rég nem állnék szóba anyámmal valószínűleg. Csakhát a nagyszüleim a szüleimnél élnek, apu meg nem mászkál nagyon anyám nélkül... Ha anyámmal elvágom a kapcsolatot, apámmal sokkal kevesebbet fogok tudni találkozni, a nagyszüleimmel meg még kevesebbet.


#13 Nem a húson volt a hangsúly. A barátnőm kb három-négy havonta fogyaszt, és csak olyan csirkét, ami a családjától van. Csak azért írtam ezt a hússal kapcsolatos dolgot, hogy ha már ezt az ízlés beli dolgot figyelembe vette anyu, akkor már tényleg nem számított senki arra, hogy majd pont a laktózérzékenységet fogja letojni.

jún. 3. 18:49
 26/50 anonim ***** válasza:
83%
A barátnőd kiakadása jogos, de ha kiálltál mellette, nem értem ezt az elköltözést…ha már az első nagyobb problémánál ezt csinálja, ahelyett, hogy közösen vészelnétek át és megbeszélnétek a dolgot, nem várnék tőle később sem sokat….igazából nem mérget tett a süteménybe, inkább az a gáz, hogy a végén még kis is jelentette, hogy direkt volt. Szerintem soha többet ne vidd anyádékhoz a barátnőidet, mert ez a fajta megkeseredett rosszindulatú viselkedés egyáltalán nem normális. Maximum akkor legyen nálatok a kaja vagy étteremben ha minden áron egyutt akartok enni, de én nem is tartanám vele a kapcsolatot, ha ilyen anyám lenne.
jún. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
14%

23

Ezzel max. valami hozzád hasonló fogyatekost lehet megfenyegeti.


A mogyoró allergiát meg ne keverjük ide. Ég és föld a kettő.

jún. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
56%

27.


Van aki képes összeszarni magát egy ilyen kamu fenyegetéstől, azokkal szemben be is jön a taktika.

jún. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
91%

A mogyoró allergiát azért hoztam ide, mert NEM igaz, hogy csak az allergiás felelőssége, hogy mit eszik meg. Ha valakit SZÁNDÉKOSAN ÁTVEREK, az az én felelősségem. Erre próbáltam rávilágítani. Jól tudom, hogy a laktózérzékeny nem hal bele a tejtermék fogyasztásába, mint arra utaltam is.


De ha HAZUDOK valakinek egy étel összetételéről, főleg az egészségi állapotának a tudatában, az mind erkölcsileg mind jogilag igencsak problémás.

jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
82%
Nezd kérdező, lehet arra gondol a csaj hogy fiatal még és egy kevésbe komplikált hátterű pasi jobb lenne neki. Mint írtad a kapcsolatot nem szakítod meg. Anyád húzásait úgy lászik mindenki elnézi nálatok. Te is el fogod még sokáig.
jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!