Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

A párommal több mint egy éve együtt élünk. Neki van két kutyája , egy amstaff és egy csivava.

Nem igazan rajongok a benti állattartásért ( magukkal az állatokkal semmi bajom ) de mivel imádja őket így alkalmazkodtam mindenben is.

Viszont igy 31 hetes terhesen egyre jobban fusztrál pár dolog ami szerintem amúgysem normális , nemhogy úgy hogy lassan jön egy baba.

Sorolnám : ahol éri ott eteti őket , háló , fürdő , konyha stb..nem is mindig a kutyatálból néha a mi étkészletünlet használja fel

Rendszeresen bepisil ( neha be is kakil) a kicsi a ház különböző pontjaira , legtöbbször az ágyba ahol alszunk , párnára , takaróra..- annak ellenére hogy saját kis ajtajuk van amit néha használ néha nem

Velünk alszik mindkettő kutya az ágyban..így ekkora pocakkal nekem már elég terhes ez..ha szólok érte persze patália van.

Ha sáros lesz a lábuk simán beteszi őket a kádba és ott fürdeti le őket..mondanom sem kell nekem most duplán figyelnem kell magamra higénia szempontjából..

A szőr mindenhol ott van..még intim területeken is..kivédhetetlen pedig rengeteget takarítok.

Egy szó mint száz nem úgy vannak nevelve hogy oké bent vagytok de azért vannak szabályok..nem , konkrétan bármit bárhol.

Az utóbbi időben ezen nagyon sok vita van köztünk.

Mivel elég nagy a ház így Kértem ha jön a baba válasszon le nekik egy külön területet. Azt nem kérném hogy rakja ki őket de szerintem ez kompromisszumnak megfelelő.

Mit gondoltok ti erről a helyzetről? Valósak a meglátásaim , hogy ez így probléma ?

Kérem ha kutya tartó vagy ne elfogultságból írj , próbáld magad beleképzelni a helyzetembe.



jan. 23. 18:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
66%
10: most ahogy igy kiszamoltad, az jutott eszembe, hogy fel ev egyutteles lofasz a gyerekvallalas elott.
jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%
Ezek közül melyik a rokonok?
jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%

Ha több mint egy éve éltek együtt és 31 hetes terhes vagy, akkor legalább fél évet éltetek együtt, mielőtt teherbe estél.


Tehát fél éven keresztül láttad, hogy a ti tányérotokból esznek a kutyák, a kádban fürdenek, odapiszkítanak ahol éppen rájuk jön, ágyban alszanak veletek, minden szőrös stb. És ha megemlíted, hogy neked ez nem tetszik, patália van.


Ennek ellenére úgy döntöttél, hogy gyereket vállasz vele, ott. Komolyan, mire számítottál? Ő abban a fél évben is ilyen volt, nem változott, nem is fog. A kistestű kutyák egész sokáig élnek, szóval ha szerencsés a kis 7 éves, akkor az élete fele még hátra van. És a kutyusok előbb voltak, mint te, szóval ha elég nagy kutyabolond (és a leírásból ítélve annak tűnik), akkor a kutyák még mindig ott lesznek, amikor te már árkon-bokron túl leszel. Mert eddig sem változtatott a kedvedért, esélyes, hogy ezután sem fog.


Amúgy tudod hol lett ez az egész elb@szva? Itt: "Nem igazan rajongok a benti állattartásért ( magukkal az állatokkal semmi bajom ) de mivel imádja őket így alkalmazkodtam mindenben is."

Annyira különböztök, hogy nektek nem kellene együtt sem lenni, nemhogy közös gyereket vállalni.

jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Benti kutyánk van és gyerekünk is. De: kettöből egy kutya nálatok neveletlen! (A nagyról nem írsz, hogy bepisil, kakil, vagy csinál-e bármit azon kívül, hogy a gazdája mindenhol eteti). Mert az egyik első dolog a kiskutyánál a szobatisztaságra nevelés, amelyik ide-oda végzi a dolgát nem szobatiszta. Ráadásul ezen egy 7 éves kutyánál már nehezebb változtatni, mint egy kölyöknél (nem lehetetlen, de azt nem 2-2,5 hónappal a szülés előtt kellett volna kezdeni). Nálunk is kistestű van, vannak szabályok, megvan nevelve. Az ágyba nem jöhet, van neki saját kutyaágya a nappaliban. A kanapéra ott feljöhet, de inkább mi szoktunk leülni a szőnyegre és úgy babusgatni, játszani vele. Teljesen szobatiszta, szocializált kutya. A szobánkba bejön, de eszében sincs felugrani az ágyra. Enni, inni a konyhában kap, ha kikell mennie az ajtóba ül és nyüszögve jelzi, de napi többször kivan engedve alapból, plusz a séták. Nem rombol, nem csinál semmit. A gyerek is úgy szokta meg, hogy a kutya ágya tabu. Oda nem nyúlhat! Ha odafekszik békén kell hagyni, az az ő kis zuga, ott pihen. Hidd el, sokkal nehezebb volt ezt megtanítani a gyereknek, mint a kutyát kölyökként arra, hogy nem jöhet az ágyba. A gyereknek és a kutyának is követlezetesség kell, ha egyszer lehet egyszer nem akkor összezavarodik és frusztrált lesz. Ha most kizárjátok a kutyákat majd a babától nem biztos, hogy célt ér ilyen gyorsan, mert eddig lehetett, most nem. Lassan szokják meg az "új rendet", teljesen átkell nevelni, a kicsit szobatisztává nevelni és imádkozni, hogy ne a védőnő előtt csináljon az ágyra, mert amit azért kaptok nem teszitek zsebre (jogosan!)
jan. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy sejtem, nem volt tervezett baba, és addig együtt sem éltetek, néha ott aludtál, de nem foglalkoztál ezzel.

Az addigi életét nem tudod lepattintani, de csiszolhatsz rajta. Szoktasd a kutyát arra, hogy egy helyen egyen, biztos van mód a szobatisztaságra is.

De a párodat egyébként nem zavarja, hogy mindene kutya pisi szagú? Foglalkozik velük, vagy csak úgy vannak?

jan. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

15: nagyjából így történt igen.


Az elején még úgy tűnt hogy nagyon zavarja , megis büntette akkor a kutyát .. pl.: az nap nem aludhatott vele az ágyban ilyesmi.


Most annyira természetesnek hat már..ezért gondolom , hogy elötte is meg volt ez a probléma..


Szereti őket ez biztos de egyik sem tud még egy pacsit sem vagy hogy ülj..igazából sétálni sem viszi őket..az udvar full térkő , úgy gondolom nekik lenne igényük rá legalább napi egyszer..

Volt olyan , hogy ő beteg volt vagy csak olyanja volt 2-3 napig csak feküdt alig evett , akkor a kutyák sem ettek csak feküdtek vele..szóval nem értem én ezt

jan. 23. 22:05
 17/28 anonim ***** válasza:
76%
Undorító....
jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
86%

Akkor legyél te az okosabb, vilagoditsd fel, hogy az imádott kutyái így nem boldogok.

Neveljétek szobatisztaságra (nem alhat vele, ezt a baromságot 😃), rendszerre, séta, normális etetés. Hátha ebből rájön, hogy így is lehet.

jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
85%
Hát akkor még ennek tetejébe,rosszul is tartja a kutyákat.Menekülj!Ő nem fog változni,változtatni.Baromi undorító,főleg az ágyba kakilás.De az meg,hogy őt nem is zavarja....Jobb lesz neked még egyedül is nevelni a gyereket.Ő a kutyáit sem képes.Kell neked ez a teher a nyakadba?Az az igazság,hogy te voltál felelőtlen,mikor vállaltad a gyereket.
jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Több mint egy éve vagytok együtt (vagyis kevesebb, mint 2 éve) és 31 hetes terhes vagy. Nem nehéz kiszámolni, hogy valamiért nagyon gyorsan beleugrottál ebbe az összeköltözésbe és terhességbe ... így? Oké, hogy 3 hete voltál ott, amikor először bepisilt a kutya, de aztán bepisilt másodszor és harmadszor is, és minden nap láttad, hogyan eteti őket és hogy az ágyban aludnak... Nem értelek, mire számítottál? Miért nem beszéltetek erről? Az elején kellett volna ezeket tisztázni! Most már szarban vagy, mert ha eddig magától nem jutott eszébe, hogy konszolidálja a helyzetet, akkor nem fogja ezután sem. Megzsarolod vagy mi? A bepisilés/bekakilás iszonyatosan gáz, gyakorlatilag nem szobatiszta a kutya, ott súlyos gondok vannak!


Egyébként csak a miheztartás végett: 27 hetes terhes vagyok, és nálunk is van kutya, de ezt így elfogadhatatlannak tartom. Lakásban lakunk szóval csak benti, a konyhába nem jöhet be és a hálószobába sem, természetesen van saját etető és itató tálja és egy fix hely, ahol a kaját kapja. Anno volt egy tacsi keverékem még tiniként, őt 8 hetes pici kutyaként kaptam, ő az ágyban aludt velem, amikor már nagyobb volt akkor a lábamnál, de a mostani egy 27 kg-os labi/bull keverék, nem is tudom elképzelni, hogyan aludnánk vele egy ágyban. Éjszaka forog, felkel, "fészket kapar", nyáron átfekszik a hideg kőre, iszik, pozíciót vált stb. - meg is őrülnék ha ezt az ágyban művelné. Menhelyről fogadtuk be felnőttként, és nagyon fontos nekünk, rengeteg időt és pénzt áldoztunk rá, hogy jól szocializált családi kutya legyen, sokat foglalkozunk vele, nagyon szeretjük, családtag, de meg vannak a szabályok, amiket betartunk. Egyedül a szőr olyan, hogy az 100%-osan soha nem fog eltűnni, ezt elfogadtuk, amikor a kutya mellett döntöttünk. Séta után vizes lábtörlés (régi törölközők vannak befogva erre a célra + szilikonos lábmosó pohár), vezeték nélküli porszívónk és gyorsfelmosónk van, és télen bizony minden séta után porszívózás és felmosás a program, nyáron is általában naponta fel kell azért porszívózni. Szőnyeg pont ezért nincs sehol.

jan. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!