Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék még? Lehet, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék még? Lehet, hogy öngyilkos lesz, teljesen kikészülök!

Figyelt kérdés

Én már nem tudom, származik-e bármi jó az egészből.


Én 22 vagyok, a barátom 27 éves, 7 hónapja ismerjük egymást. Nagyon labilis az egész kapcsolat, főleg belőle adódóan. Öngyilkos gondolatai vannak, és egyáltalán nem kiszámítható. Egy hétig jól van, utána megint nem.

Ő maga mondja, hogy olykor agresszív gondolatai vannak, önmaga ellen, és mások ellen is. Amiket csak magába fojt. Nagyon ritkán van jó kedve. Nagyon durvák a gondolatai.


Hiába: nem tudom rávenni, hogy szakembertől segítséget kérjen. Se észérvekkel, se érzelmekre hatva: nem megy. Most megkapta egy szakember elérhetőségét. Ott tartunk, hogy kerek perec megmondta, nem fogja felhívni, és nem is hajlandó nekem megmondani, hogy ki az illető.


Én már kezdem úgy érezni, hogy belefásulok az egészbe. Állandóan csak szorongok miatta, és olykor olyan tehetetlen vagyok, hogy már szinte nem is érdekel az egész.


A kapcsolatunk is teljesen labilis. Amikor rosszabbul van, nem is akar velem találkozni, hiába vagyok a közelében. Az érzelmeiről soha nem beszél. Nem tudom, ha kicsit is fontos lennék neki, akkor talán több kedve lenne élni...


Pár napig jól van, aztán felhív, hogy segítsek, mert nem tudja, meddig tudja még így elviselni az életét. Én nem tudok neki segíteni. Segítségért ő nem megy, már meg sem mondja nekem, ki az, akihez fordulhatna.


Semmi nem normális, és kiegyensúlyozott a kapcsolazunkban. Megszerettem, de úgy érzem, ez a helyzet mindent megöl bennem is. Soha nem tudhatom előre, mi lesz két hét múlva. Se azt, hogy találkozunk-e, se azt, hogy élni fog-e még. Azt se, hogy fontos vagyok-e neki. Nem érzem azt, hogy bármiben is számíthatnék rá, tekintve, hogy ilyen, ha nekem lenne bajom.


Fiúk-lányok, mit tennétek? Jól érzem, hogy ennek már nagyon szakítás szaga van?


2010. okt. 22. 10:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy bírtad mellette 7 hónapig?
2010. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Önbecsapással. És sajnos erre csak most jöttem rá, most tudtam kimondani, hogy bizony ezt tettem egész idáig: becsaptam magam.


Hogy majd biztos más lesz, biztosan megváltozik, biztos csak jobb lehet. De ez nem igaz, semmi nem lesz jobb. Szép kis játszmák mennek kettőnk közt, amik nem vezetnek sehová. Én arra fordítok energiát, hogy forduljon segítségért, aztán ímel-ámol,majd kibúvót keres. Hogy nem megy, most nem, mert jól van. Két hét múlva megint nincs jól, és az egész játék kezdődik előről.

2010. okt. 22. 10:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

pszichologus vagy rendorseg vagy temeto


valasz

2010. okt. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mond ezt neki: "ha én nem vagyok elég ahhoz, hogy boldog légy, akkor keressél mást."
2010. okt. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hagyd ott. Lehet, hogy ezzel még jobban kiboritod, de ez nem vezet sehova, nem tudsz mit tenni, ha nem fogad el segitséget. Még az is lehet, h pont ettől szállna egy kicsit magába, de ez már nem a te problémád lesz. Jogod van a normális élethez, ő nem kért a segitségedből, ennyit tudtál tenni.
2010. okt. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

mindenki a maga életéért felel. ne hagyd hogy tönkretegye a tiedet, hagyd ott azonnal. Nem a te felelősséged.

Nekem is mondta a barátom hogy megöli magát ha elhagyom: 5 perc múlva már nem is voltunk együtt. még ma is él.

2010. okt. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sajnos azt hiszem, igazatok van. ... Már kezdek megundorodni ettől az egész helyzettől. Annyi mindent mondtam neki: hogy a szerettei kedvéért kérjen segítséget, hogy másokért is felelős... semmi nem hatott.


...És valahogy inkább úgy tudok elképzelni egy normális kapcsolatot, hogy a felek kölcsönösen számíthatnak egymásra, és körülbelül mindig tudjuk, mit várhatunk a másiktól. ...Itt sajnos egyik sincs meg:-(

2010. okt. 22. 10:39
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves lány, a te erődből mindent megtettél, szakíts vele. Még a végén te leszel depressziós, vagy pánikbeteg miatta. Ha ő képes a gyógyulás felé haladni, akkor te nem lökheted be az orvosi rendelő ajtaján. Fuss! Mielőtt még nem késő. Meg fogsz nyugodni hidd el, nem fog marcangolni az állandó stressz miatta.
2010. okt. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Fülünyúl ***** válasza:

Ha legközelebb ismét ilyen gondolatai vannak, mondd neki, hogy segítesz a követ a nyakába akasztani és lelökni a hídról.


Ez a viselkedés pszichológiai problémákból fakad. A fiú ezzel a módszerrel alakította ki, hogy 101%-osan rá figyelj, minden energiád rá koncentráld, szeresd, pátyolgasd stb. Sajnáltatja magát intenzíven, ehhez ilyen képzelt mártírszerepeket játszik. Ez eleinte tudatosan indult, mára azonban valószínűleg már észre sem veszi hogy így viselkedik. Abban biztos lehetsz, hogy a figyelemfelkeltésen kívül nincs más jelentősége ennek a viselkedésnek, ha annyira kárt akart volna tenni magában, már megtette volna. Egy szerepet kezdett játszani, amely teljesen a lényévé vált. Szeret szélsőségesen megdöbbenteni, sokkolni, ezzel hatni a környezetre (főleg rád). Te meg ilyenkor rohansz, ott vagy vele, pátyolgatod, vigasztalod, odaadó módon, és ez kell neki. Ekkor hogy ezt fenntartsa, folytatja ezt a viselkedést. Gyakorlatilag érzelmileg zsarol, viselkedésével provokálja ki állandó törődésed, és elvárja hogy mindig foglalkozz vele, amikor kénye-kedve úgy tartja. Ám úgy látom, hogy ez teljesen egyoldalú, azaz ő nem törődik veled semennyire, csak saját maga foglalkoztatja és az, hogy még te is csak vele foglalkozz.

Javaslat: hagyd ott a p.csába de még ma, vagy legközelebbi pszichopata színjátékánál mondd neki, hogy menjetek el sétálni valamelyik hídra és segítesz neki leugrani, vagy megtöltöd a kádat hogy belefekhessen felpattintani az ereit. Egy fotót megérne az arckifejezése, az tuti! :D A fenyegetőzéseivel meg ne foglalkozz, nem jelentenek semmit, sem magára sem másra nézve.

2010. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is hagyd ott, ismerős az eset és hidd el nem érdemes rápazarolnod az erődet. Elszívja az összes lelki erődet és hiába, nem segít semmit. Egyáltalán nem értékeli.

Sajnos az ilyen illetőkön szinte lehetetlen segíteni.

2010. okt. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!