Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon független férfi képes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon független férfi képes változni, ha halad előre a kapcsolat, vagy ez így már rosszul alakul?

Figyelt kérdés

Alig 3 hónapja vagyunk együtt, még nem jutottunk el odáig, hogy egy egész hétvégét együtt töltsünk például.


Rengeteg ember van az életében és az x éve kialakult barátságai és a családja nagyon fontosak neki. Érthető okokból, mivel a távolság engedi, minden hétvégén elmegy hozzájuk. Én csak havonta 1x tudok hazamenni.


Messengerezni nem szeret, az elején viszont igyezett nagyon lelkes lenni ebben is. Azóta egyre ritkábban ír, akkor se ha van szabadideje, legfeljebb nekem válaszolgat. Az elmúlt 2 hétben van ez így, csak akkor csináltunk valamit, ha én felvetettem. Nem igazán van hová menni se már így ősszel, esőben, az a baj. Moziba voltunk 3x.


De ha heti 1 vagy 2 fél napot együtt vagyunk, akkor semmi kétségem afelől, hogy szeret, nagyon cuki és odaadó. Már az elején megmondta, hogy a games haverjai nagyon fontosak neki, minden este játszanak és ez náluk life update is.


Kaptam már olyan tanácsot, hogy ez egy olyan dolog, amibe nem mehetek bele. A barátaival való kapcsolatot nem hasonlíthatom össze a miénkkel. Egy többéves, együttélős kapcsolatban nem fog minden este játszani a férfi, mert akkor már fontosabb neki a kapcsolata, ez alap. Ezt engedjem el, majd alakul és ha zavarná valami bennem, azt biztos mondaná. Nem mondja, csak alig keres, ha én nem keresem, akkor nem ír, 2 hete megy ez.


Vannak amúgy barátaim elegen, de mindenki éli már a saját, felnőtt életét, akár párral, akár nem, dolgozunk, senki sem olyan, hogy minden nap haverok-csajok valamilyen formában, mert erre időt sem lehet szánni. Van, amikor annyi egy estém, hogy bevásárolok, megfőzök, torna vagy film és alvás. Lehet ez uncsi, de nekem nincs annyi fizum, hogy rendelgessek kaját.


Az meg a páromnak és nekem biztos nem segít, hogy kezdődik a téli depresszív időszak, és beszéltünk már erről, hogy mind a ketten nehezen viseljük. :/


Fogadjam meg az ismim tanácsát és hagyjam a saját tempójában haladni? Ha hagyom, h ő keressen, amikor hiányzom már neki? Nem akarok rátelepedni, nekem volt egy ilyen udvarlóm, és tudom, az borzalmas érzés...



2023. okt. 25. 10:19
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%
Azért még annyit hozzátennék az utolsó írásaidhoz, hogy soha de SOHA ne másokhoz viszonyítsd a saját életed. Az emberek hajlamosak mások életében csak a jót látni és irigykedni. Ne irigyeld senki más életét és főleg ne akard senki más életét élni. Csak a sajátodra fókuszálj és hogy neked mi a jó, mit szeretnél, ennek érdekében pedig tegyél meg mindent, amit csak tudsz és ha ezen az úton elindulsz, akkor meglátod, minden jönni fog magától.
2023. okt. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem szidlak kérdező, sajnállak.

Megértem, hogy nehéz sorsod volt, hogy most se könnyű, de azt nem, hogy nem teszel a saját magad érdekében érte, hogy jobb legyen érzelmi/lelki szinten. Másnak se könnyű, talán még nehezebb. Tudom azt is, hogy nem érsz el semmit vele, vagy idegesít, de ha belegondolsz abba, hogy más hajléktalan volt és most milliomos (nem azért, mert nyert a lottón), vagy hogy valaki 3 gyermek mellett lelép és szegényebb, mint te akkor te miért nem hagyod inkább el. Nem köt hozzá semmi valójában, te kötöd magadat ő hozzá feleslegesen. Idők kérdése mikor un meg téged teljesen és ha nem jössz helyre akkor valószínű, hogy ismét ilyesmi típusú személybe botlasz bele, de nem tuti, hogy ő szakítana veled. Opció, hogy totálisan kizsegerelne amilyen téren csak lehet. A pszichológus, vagy önfejlesztés nemcsak a jelenlegi élethelyzetedre vonatkozik és jóindulattal írtam. Te életed, te döntésed, viszont ha senki se ért egyet veled, írják is, hogy gond van veled akkor nem hiszen, hogy olyannyira tévedünk/tévedtem.

(#33)

2023. okt. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
18%

...hmmm. Végig olvasva ismét hmmm....


Sok mindent tudnék ehhez hozzátenni, de inkább csak 1 mondatot írok: gondolj bele, hogy az én anyámék nem voltak gazdagok, 2 testvéremmel együtt nőttem fel, azaz a kisebbik csak "becsúszott"... És anno nem volt ilyen nagy divat az abortusz... Meg amugyis, nagyon cuki hugicám született... Stb... Az én p@csam alá nem rakott anyuci lakást. Mivel rajtam kívül még 2 gyereket iskoláztatott, stb, nem volt arra pénzük, hogy a (akkor még) főiskolámhoz bármi pluszt fizessen, mint pl. albérlet, így egyből nem is mentem főiskolára! Akkor elvette a tanuláshoz való jogomat? 😄 Felnőttként, munka mellett jártam főiskolára. Csak én nem önsajnálkozó hp voltam, hanem a lábamra álltam.

A pasid meg pont ezért ilyen veled, mert képtelen vagy a saját lábadra állni. Ha nincs annyi eszed, hogy elhagyd, akkor ne itt sajnáltasd magad.

Olvasni is rossz, hogy mentegeted, minden abnormális hozzáállást megmagyarázol, kimagyarázol helyette. Tényleg csak egy guminő vagy.

2023. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
68%
#43 Hiába jártál főiskolára, borzasztóan lenéző, öntelt és bunkó vagy!
2023. okt. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked ez megfelel, hogy a hobbik, haverok után következel csak, akkor vele maradsz. Ha nem, akkor elhagyod, nem olyan bonyolult ez.
2023. okt. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 A kérdező kommentje:

45: nekem is volt egy ilyen korszakom korábban, az exem nem értette meg, miért tanulok stb. Nem tudok Pestre költözni emiatt és ilyenek. Nyilván emiatt is szakítottunk.


43: mások is ezt látták csak,

de 30 óra egyetem mellett, ahol reggel van 1 órád meg este 2 hogyan találtál volna te is könnyen munkát? Amit kaptam óriási mázli volt. Telefonos ügyfelesen elvárták a nemetet, oda se mehettem volna. Angol C1 már nem elég. :/

Bolti eladónak meg nem volt jó az egyetemi órarendem.


Remélem azt is figyelembe veszed, hog amíg itt 10 millió volt egy lakás, Pesten majdnem 30 akkoriban. Ha Pestre mentem volna tanulni (anyagi okokból se mentem volna), akkor nekem se lenne ingatlanom. Anyukám egy drágább városban lakik, nem tudott volna ott lakást venni ebből a pénzből. Ehelyett azt mondta, egyelőre ez az örökségem, de ennél több nem juthat nekem, nem fog többet adni nekem pénzt. (Apa meg nem tudott, mert minimálbéres.)


Én nagyon szerettem a nagypapámat, a gyászfolyamat még jócskán tartott, amikor azzal kellett foglalkozzak, hogy hol kapok ilyen olcsón lakást a városban a halott nagypapa értékeinek árából. Az egész nyaramat végigsírtam, mert állandóan az járt a fejemben, hogy az ingatlanhirdetések nézegetése helyett papival locsolhatnám a paradicsomokat...


Tudod egy örökség nem csupa móka és kacagás, ezeket a szeretteid soha az életben nem kapod vissza és ezért nem kárpótol egy lakás, sem az, hogy egyetem mellett alvásidőig melóztam hètvégéken, és hogy idegesítő emberekkel kellett lakjak, akik ugyan fizettek is ezért nekem, de szinte minden egyes nap veszekedni kellett velük. Hangosak voltak, az egyik folyton felhozta a baràtját, a konyhába nem mehettem ki olyankor, mert néha még cigiztek is, ha hasmenésem lett, akkor is kikergettek a saját vècémből, mert hogy ő "bepisil". A másik 32 éves nő olyan volt mint egy 18 éves érettségi előtt álló kamaszlány, aki szeretett volna a barátnőm lenni és nekem akart panaszkodni minden nap. 22 voltam, semmi közös nem volt bennünk. Megmondtam hogy én erre képtelen vagyok, megsértődött.


Végül a fiatalabb lány anyjának is megmondtam, hogy lehet fizetni egy szolgáltatásért, de a lányával semmit se lehet megbeszélni, folyton az anyjának panaszkodott, és állandóan holmi bulikörletnek érezte a szobáját. Így se aludni, se tanulni nem tudtam otthon kb, mert vékony volt a fal.


Kellett a pszichológus, mert anyára is és a lakótársaimra is mérges voltam és úgy éreztem semmi se lesz már jó. De végül sokat tanultam abból az esetből is, kellett a pénz, nem rakhattam ki őket előbb, egy tanévig kibírtam. Aztán lett egy nyári állásom, kerestem vele picit többet, a Covidig elég volt 1 lánnyal laknom, aztán utána meg egyedül maradtam, hazaköltöztem apához, aki segített pár hónapig, amíg nem volt pénzem.


Nem éheztem soha, nem is akarom összehasonlítani, de a pszichológusom is azt mondta, hogy érzelmileg ki lehet égni akkor is, ha kapok elég kaját. Konkrétan 7 órát aludni nem volt időm akkoriban; még jó, hogy kiégtem.


Ez nem csak annyi volt, hogy a seggem alá raktak egy lakást! Bar ilyen egyszerű lenne az élet! :)

2023. okt. 25. 15:43
 47/53 A kérdező kommentje:
Nekem is van egy húgom amúgy, értelmi fogyatékos. Apának épp csak annyi pénze van, hogy fizeti a rá eső anyagi részt, anyánál lakik.
2023. okt. 25. 15:44
 48/53 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem tudom ezt mire mondtad. Én erre reagáltam, ez nem fog változni, ha ez fontosabb volt neki eddig is:

"-Már az elején megmondta, hogy a games haverjai nagyon fontosak neki, minden este játszanak és ez náluk life update is.-"

Más a tanulás, más a játék. 45. Voltam.

2023. okt. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező rá fogod a tanulásra? Muszáj volt fősulira menni neked? Vagy saját döntés volt?
2023. okt. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:

46: Saját döntés volt és mindig is ez volt a vágyam, biológia-angol tanári. Nem tartok magánórákat most, mert a bébiszitterkedés is jobban fizet. :/ fősuli már nincs tanárira! Mind egyetemi, színvonal 0.


Sokan azt mondták tanári diplomával is el lehet helyezkedni máshol, én nem ezt látom itt, mert nem tudok németül. :/


45; nem, ezt nem kerdőjeleztem meg, tényleg nem vagyok neki elég fontos. Többször is vittem neki kaját, arra se képes, hogy a dobozaim áthozza nekem. XD

2023. okt. 25. 16:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!