Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám felnyitni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám felnyitni a férjem szemét, hogy leginkább az ő gondolkodásával van a baj?

Figyelt kérdés

Folyamatosan arról panaszkodik, hogy nincs ideje semmire, ő csak dolgozik és alszik. Ez jelenleg majdnem így is van, csak az a gubanc, hogy ő akarja így csinálni.

Ha elmondom neki, hogy csinálja másként, akkor megkapom, hogy persze, nekem könnyű, mert én otthon vagyok a gyerekekkel, miután elviszem őket suliba semmi megkötés nincs, azt csinálok amit akarok stb. Ez egyáltalán nem így van, de nem akarja látni.

Hogyan lehet egy ilyen beszélgetésnek nekifutni, hogy ne beszólogatásnak vegye?


2023. okt. 4. 14:09
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
84%
40-es vagyok: ne haragudj kérdező, de miért nem tudsz egyértelműen fogalmazni? 2 fogyatékos gyereket neveltek (nevelsz, mert a férjed nem)? Értlemi fogyatékosak vagy siketnémák (bocs ha nem ez a korrekt megnevezés jelenleg)? Ő is akart gyereket, gyerekeket? Férjed nem veszi ki a részét a nevelésükből egyáltalán? NEKI nincs valami komoly mentális problémája? Azért nem tudunk normális tanácsot adni, mert ez egy teljesen abnormális helyzet, ne haragudj, nem a szokásos "férjem inkább a számítógépezik minthogy elmosogasson" típusú kérdés.
2023. okt. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
82%
38-as: de így meg plusz egy kolonc van a nyakán, lelki és egyéb értelemben is. Azzal is jobban járna ha elválna, mert így sem ő, sem a gyerekek nem kapnak plusz támaszt az apjuktól, épp ellenkezőleg. :(
2023. okt. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
100%

41, már no offense, de egyrészt én nem vagoyk szakember, mégis lejött, hogy a gyerekek atipusosak...

..másrészt meg tényleg azt írod, hogy azért nem tudunk segíteni, mert ez nem egy tucatkérdés?:D Ha nem megy már rá a "terhesvagy/szakíts/inceltroll" válaszok egyike, akkor már a GYK népe nem is tud segíteni?:D Ne hozz már gyászba..


Egyébként meg tökmindegy, hogy a gyerekek sajátos nevelési igényűek vagy sem, a lényegen nem változtat: apuka nem hajlandó résztvenni a gyerekek nevelésében, ezáltal egyrészt ellehetetleníti a Kérdezőt, hogy ő is képes legyen anyagiakban részt vneni a háztartásban (ezzel saját magát is olyna helyzetbe hozva, hogy övé mindne anyagi teher), másrészt meg hát lényegében a családi egységet bontja meg.


Kérdező.

Mint írtad, leginkább a szándék hiányzik. Valószínűleg elég rosszul vette, hogy a gyerekek nem olyanok mint amilyennek ő megálmodta. Ez egyébként még akkor is előfordul, ha a gyerek nem speckó, de ha meg az, akkor meg aztán pláne. Sokan egyszerűen nem halandóak tudomásul venni a helzetet és úgy tesznek, mintha minden tök oké lenne.

Az ilyen érzelmektől és problémáktól való elmenekülést gyakran kiséri depresszió is. Jó megoldás lenne a pszichológus, de ha magától nem hajlandó elmenni, nem lehet kényszeríteni.


Ugyanakkor ez egy családi probléma. Szóóóóóval be lehet dobni, hogy menjetek el együtt, családterápiára.


Én valami ilyesmit tolnék:


"Józsi, tudom, hogy nem így képzelted anno amikor gyereket vállaltunk. Én sem. Én is sokat szenvedek attól, hogy a gyerekünk nem épp... mindennapi, és vágyom rá, hogy bár minden rendben lenne, de sajnos nincs, és akár akarjuk, akár nem, ez van, ezzel kell együttélnünk.

Úgy érzem egyedül maradtam a gyerekek terén. Nagoyn köszönöm, hogy te húzod az igát, ellátod a családodat, megteremted az anyagi biztonságot, ugyanakkor úgy érzem felborult az egyensúly, a gyerekeknek jóformán nincs apjuk, én pedig elvesztettem a férjemet.

Szeretném, ha közösen tudnánk ezen változtatni és megteremteni valamiféle harmóniát, ahol te is tudsz apjuk lenni a gyerekeknek és nem utolsó sorban a párkapcsolatunkat is újra el tudnánk kezdnei megélni.

Tudom, hogy nehéz rájuk csatlakozni, nekem sem könnyű. De nem lehetetlen.

Arra gondoltam esetleg elmehetnénk együtt egy szakemberhez aki segíthetne abban hogyan dolgozzuk fel ezt az egészet és tudjunk caládként működni."

2023. okt. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!