Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám felnyitni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám felnyitni a férjem szemét, hogy leginkább az ő gondolkodásával van a baj?

Figyelt kérdés

Folyamatosan arról panaszkodik, hogy nincs ideje semmire, ő csak dolgozik és alszik. Ez jelenleg majdnem így is van, csak az a gubanc, hogy ő akarja így csinálni.

Ha elmondom neki, hogy csinálja másként, akkor megkapom, hogy persze, nekem könnyű, mert én otthon vagyok a gyerekekkel, miután elviszem őket suliba semmi megkötés nincs, azt csinálok amit akarok stb. Ez egyáltalán nem így van, de nem akarja látni.

Hogyan lehet egy ilyen beszélgetésnek nekifutni, hogy ne beszólogatásnak vegye?


2023. okt. 4. 14:09
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
29%
benned*
2023. okt. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

Én nem zsörtölődök vele, csak meghallgatom, hogy mit mond, inkább ő zsörtölődik, hogy még nem találtam ki valami megoldást, ha már úgyis ráérek, mert ez így nem mehet tovabb, hogy ő csak alszik és dolgozik. Gondolom az is zavarhatja, hogy nem dolgozok, de dolgozni csak úgy tudnék ha ő is besegítene a gyerekek körül, ezt meg nem akarja.

Nem szoktunk veszekedni sem. Ha bármiben egyet nem értes merül fel ő megy dolgozni vagy aludni. Nála mindenre ez a két megoldás létezik.

Valószínűleg az is baj, hogy nincsenek barátai se, de ezen se nagyon tudok segíteni, mert hogyan barátkozzak az ő nevében?

Egy időben járt pszichológushoz heti 1-2 alkalommal, akkor valóban jobb volt a helyzet, de ha neki nincs már igénye rá, akkor oda se küldhetem.

2023. okt. 4. 16:56
 33/43 anonim ***** válasza:
77%
Konkretan van megegy gyereked, aki passziv modba vagja magat azonnal, amint cselekedni kene. En visszakuldenem az anyjahoz, hogy kalibralja ujra, mert ez igy hasznalhatatlan, gyari hibas. Ha ki akar bukni alola azzal a dumaval, hogy lejart a garancia, akkor kenytelen leszel egy masikra lecserelni, ami el tudja latni a tars funkciot is amelett, hogy dolgozik. Rengeteh ilyen modell van, amelyiknel az egyik funkcio nem zarja ki a masikat. Amugy mrg a router aramtalaniyasaval kivslo life-work balanszt lehet letrehozni. Igenis haljon bele a csaladi szerepbe a munka helyett, elvegre nemcsak munkaja van, hanem csaladja is. Olyat meg mar nem is emlitek, hogyha valasztania kellene a ketto kozott, vajon mit valasztana? Erdekelne, mert hirtelen sok minden a helyere kerulne, ha kizarolagos dontrst kene hoznia. Ha a munkat valasztana, en bizony elkuldenem mashova aludni.
2023. okt. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
És az elmúlt 20 évben mégis hogy éltetek? Hogy kommunikáltatok? Hogy menedzseltétek az életeteket? Ez hogyhogy csak most kezdett el téged zavarni? Én egy ilyen elképesztően passzív embert egy hétig se bírnék elviselni, ez konkrétan kibírhatatlan. Még olvasni is hidegrázós egy ilyen kapcsolatról... intimitással mi a helyzet?? Közös idő?
2023. okt. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező, a gyereketek miért kézjelekkel kommunikál? Érdekes, hogy ezzel kapcsolatban semmit sem írsz.
2023. okt. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg van egy kis probléma a kommunikációddal. Én megértettem, mi a gond nálatok, de csak azért, mert ez a szakmám. Mi a gyerekek diagnózisa pontosan? Hogy lássák a válaszolók, miért is nem tudsz dolgozni.

Elég szomorú itt néhány komment. Mintha a kérdező számára lenne választás. Apuka pedig valószínűleg tényleg menekül. De szégyellheti is magát. Nagyon haragszom az ilyenekre. Legkönnyebb kivonulni a család életéből. Aztán meg itt szidjátok a kérdezőt, aki oldja meg egyedül. Persze ha elmondod, mi a helyzet, talán más lesz a reakció.

2023. okt. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
60%
#36: oké, te szakemberként félinformàciókból is levetted, mi a helyzet, de as többi hozzàszóló, akiket itt savazol, miből sakkozza ki szerinted, ha a kérdező szándékosan nem írja le feketén-fehéren, hogy valamilyen értelemben véve fogyatékos gyereke(ke)t nevel?
2023. okt. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán a savazás volt a célom. Láthatod, hogy kétszer is felhívtam a kérdező figyelmét, hogy információhiányos a sztori, illetve problémás a kommunikációja. A savazás inkább a hasonló apukákra vonatkozik. Nyilván nem akartam megbántani senkit. De rengeteg ilyen magára hagyott, küszködő anyát látok, akik csak azt hallgatják,oldja meg, mint akárki más. Nem is részletezem, tényleg kissé indulatba jöttem.
2023. okt. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
20%

Miért lettem lepontozva? Így adjon az ember normális választ. Oldjátok meg akkor ti ahogy akarjátok....



(30.)

2023. okt. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
15-ös válaszodban ez arcon ütött: "mert mióta nagyobbak, már nem tud velük fel óra utan mit kezdeni. Ezt is megértem" ??? Akkor minek van apjuk, de tényleg, őszintén? Nem tud velük mit kezdeni? Pláne, hogy mióta már nagyobbak? He?
2023. okt. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!