Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám felnyitni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám felnyitni a férjem szemét, hogy leginkább az ő gondolkodásával van a baj?

Figyelt kérdés

Folyamatosan arról panaszkodik, hogy nincs ideje semmire, ő csak dolgozik és alszik. Ez jelenleg majdnem így is van, csak az a gubanc, hogy ő akarja így csinálni.

Ha elmondom neki, hogy csinálja másként, akkor megkapom, hogy persze, nekem könnyű, mert én otthon vagyok a gyerekekkel, miután elviszem őket suliba semmi megkötés nincs, azt csinálok amit akarok stb. Ez egyáltalán nem így van, de nem akarja látni.

Hogyan lehet egy ilyen beszélgetésnek nekifutni, hogy ne beszólogatásnak vegye?


2023. okt. 4. 14:09
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

Nem tudom megoldani a munkát a gyerekek mellett. Ketten csak délig illetve 1-ig vannak suliban.

Kérdeztem mar sokszor, hogy mit szeretne, de nem tudja.

A munkáját nagyon szereti, neki talán ez a hobbija is, bár hétvégente inkabb számítógépen játszik.

#20 Milyen feladatokat adok neki? Miért és mivel osztanám be az idejét? Ezt a kommentedet nem értem.

2023. okt. 4. 15:42
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
Menekül tőled és a gyerekektől is, ennyi. Le kéne ülni megbeszélni hol rontottátok el mindketten és helyrehozni ha lehet. Ha még beszélgetni se akar, akkor döntsd el hogy ez így jó-e neked vagy sem és aszerint cselekedj!
2023. okt. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
82%

Fúú, nekem is van ilyen haverom, mint a kérdező férje.

Napi 8 órában van, de gyakorlatilag nonstop túlórázik mert hát "ezt meg kell csinálni, nem lehet késlekedni!". Nem mintha megfizetnék a túlóráját... hétvégén is képes dolgozni, de volt már, hogy úgy búcsúzott este 8kor a baráti társaságtól, hog yneki mennie kell haza mert még dolgozni akar.

Ha nem lennénk ilyen kitartó barátai, már rég nem lenne senkije. Minket is kioffolt már párszor, de látjuk, hogy kb beteg szegény. Nem tudjuk mi a fszért cisnálja ezt, de ez nagoyn nem normális.

2023. okt. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
42%

"#20 Milyen feladatokat adok neki? Miért és mivel osztanám be az idejét? Ezt a kommentedet nem értem."


Hát ez az. Észre sem veszed, ahogyan kommunikálsz. "neki ezt kéne, neki azt kéne". "így kéne viselkednie, ennyi időt kéne foglalkoznia, fel kéne nyitni a szemét".


Konkrétan menekül előled!

2023. okt. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Már amikor megismerkedtünk, akkor is ennyire belemerült a munkájába, de akkor nem szenvedett azon, hogy ez zavarná. Ez kb 22 éve volt. Most tőlem várja, hogy megoldjam a problémát, de nem tudom, hogy hogyan, hiszen hiába mondom neki, hogy dolgozzon kevesebbet és akkor jut ideje másra is, akkor azonnal az van terítéken, hogy ő szereti a munkáját. Remek, de az alvástól én sem tudom megkímélni, mert ha nem akar kevesebbet dolgozni, akkor csak ezen lehetne változtatni, de aludni is szeret, tehát ez sem jó. Lehet, hogy tényleg velem van a baj, de ötletem sincs, hogyan tudnék neki segiteni, ha ő sem tudja megmondani, hogy miben kéne.

A gyerekeket sem tudom megváltoztatni én pedig már nem tudok ennél jobban alkalmazkodni hozzá.

2023. okt. 4. 16:10
 26/43 anonim ***** válasza:
29%
Veled is van baj, de főleg vele van, mert workaholista. Igaz tőled is menekül, mert nem jól találod szerinte, de a fő gond a munkamánia. El lehet válni ha nem tetszik.
2023. okt. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

#24-es Köszönöm! Lehet, hogy tényleg nem veszem észre, de akkor kérlek adj ötletet, hogy hogyan kellene. Mondhatom én a gyereknek, hogy beszélj, ha talán soha nem fog, viszont az apjának csak kellene vele tudni kommunikálni. A gyerek kommunikal képekkel és kézjelekkel, az apja nem. Ebben az esetben szerintem tényleg az apjának kellene alkalmazkondi, de lehet ezt sem jól látom.

Minden ötletet szívesen fogadok, mert tényleg nem tudom mit kellene tennem, min kellene változtatnom.

2023. okt. 4. 16:21
 28/43 A kérdező kommentje:

És az mennyivel lenne jobb, ha elválnánk? Beköltözhetne a munkahelyére és még annyit se látná a gyerekeket mint most?

Én tényleg szeretnék neki segíteni, de nem tudom, hogy hogyan.

2023. okt. 4. 16:23
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz, talán csak szakember.
2023. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
22%

27.


Megfelelő kommunikációval. Próbáld meg kerülni a lehengerlést, inkább törekedj arra, hogy rád, mint együttműködő félt lássa, ne egy zsörtölődő "háziasszonyt", akinek minden baja van. Szóval szépen leülni vele és elmondani neki, hogy mik zavarnak. Ajánld fel, miben tudnál te is segítségére lenni, de egyben a problémákat is tárd fel előtte. Szerintem a megfelelő kommunikáció nagyon sokat tud ezeken lendíteni!


24-es voltam.

2023. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!