Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

30+ évesen miért akarja erőltetni barátnőm a gyereket ha anyagilag nem állunk rá készen?

Figyelt kérdés

én úgy nem akarok, mint ő, hogy majd csak lesz valahogy.

Főleg, hogy bolti eladóként dolgozom havi nettó 230ért, van egy krónikus betegségem is, erre vállaljak gyereket? Én a szüleimen biztos nem fogok nekiállni élősködni emiatt, meg hitelt sem fogok felvenni és folyamatosan azon idegeskedni nehogy munkanélküliség vagy betegség jöjjön be aztán miből fizetem vissza?

És ő mindezzel tisztában volt, mikor összejöttünk, mert elmondtam neki. Akkor miért nem reklamált már akkor vagy keresett mást helyettem? Azt gondolja, ha heti szinten ezzel idegesít az bármin is segít?


2023. aug. 27. 21:34
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
15%

"A legszebb az egészben, hogy mindegyik általan ismert esetben mára elváltak, a gyerekek személyiségtorzulásai pedig felnőtt korukban is látványosan megmaradtak, egyik sem (!) képes harmonikus párkapcsolatra."

Nahát, ez a kommentelő apuka (vagy anyuka?) spirálfüzetben vezeti a barátai, kollégái, szomszédai és volt osztálytársai gyermekeinek személyiségfejlődését egészen a felnőtt korukig. 😂

Még szerencse, hogy neki aztán nincsen személyiségtorzulása. Tényleg. 😂

2023. szept. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
96%

Én megértem a kérdezőt. Nem életvezetési tanácsokat várt, hogy mivel legyen több pénze, hanem a barátnőjén igyekezne kiigazodni.

Kedves kérdező, nem fog menni. Ha ő észérvek ellenére is babagőzös, akkor nem fog róla leállni, csak azért, mert pl. agyilag képtelen összeadni számokat, hogy ha most X pénzetek van, ami éppen csak a megélhetésekhez elég, akkor ha kiesik az ő jövedelmének egy része, de bejön egy halom babával összefüggő kiadás, akkor fejreálltok alapból is, nemhogy ha mégjobban megborul a mérleg nyelve. Neki gyerek kell, ő is tologatni akarja, meg villogni vele itt-ott a neten, és lesz...minden mást. Jobban jársz, ha megszabadulsz tőle, mielőtt csőbe húz! Ennyi ésszel...nyilván ha tudna pénzesebb pasit szerezni, már annál lenne, de veled van, szóval ha nem akarsz gyereket, akkor csak óvatosan!

2023. szept. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
18%

Én értem azokat a kommenteket, miszerint a kérdező ártatlan, mondván ő elmondta az elején, hogy mi a helyzet.. de továbbra is fent áll a kérdés, hogy miért nem mondta az elején, hogy nem akar gyereket, úgy egyáltalán?


Értem, hogy jelenleg nincs olyan anyagi helyzetben, de volt 2 év változtatni. Egy olyan munkahelyen ahol kilátásban sincs előre lépés, evidens volt, hogy nem lesz változás. Ebben az esetben mindegy, hogy 2 vagy 5 évről beszélünk, ha nincs meg a szándék a továbblépésre, akkkor felesleges volt eddig fent tartania kapcsolatot.

30 év körül már evidensnek számít, hogy az egyik fél gyereket akar, főleg ha azt el is mondja, mint a hölgy az elején.

Ha nekem valaki ezt mondaná azelőtt, hogy összejövünk, akkor vagy megmondom, hogy ez így nem fog menni, vagy elkezdek azon dolgozni, hogy megteremtsem a szükséges körülményeket, ami teszem hozzá, nekem is előny.


Lehet védeni a kérdezőt, de ezzel a stílussal, ezekkel a kijelentésekkel 5-10 év múlva is ugyanez lett volna a helyzet, és szó szerint kibxszott volna a hölgyel.

Biztos marha idegesítő lehet ezt hallgatni, se ki tudja.. lehet a másik oldalról meg azt volt rossz nézni, hogy csak a kifogás keresés megy, miközben semmi nem történik.


Ez igy elég egy oldalú sztori.

2023. szept. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
17%
A te kapcsolatod, a te problémád, közöld vele, ahogy akarod. Megismerkedéskor sem kérted a véleményünket, akkor most se kérd!
2023. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
37%

Ez nagyon nagy ellentét ahhoz, hogy együtt maradjatok. Gondolom, Te a jövőben se fogsz többet keresni, a krónikus betegséged se fog elmúlni. Sőt, a helyzet inkább romlik a korral, az egészségi állapot is, és az álláslehetőség is. Plusz a szüleid segítségére se számíthatsz örökké. Konkétan mondd meg a párodnak, hogy Te nem akarsz gyereket. Ő majd keres helyetted mást, és két év múlva már babakocsit fog tologatni.

De azért azt is vedd számításba, és ezt halkan jegyzem meg: sanszos, hogy ott maradsz öregségedre egyedül, betegen, család nélkül.

2023. szept. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
2023. szept. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
96%
"Biztos marha idegesítő lehet ezt hallgatni, se ki tudja.. lehet a másik oldalról meg azt volt rossz nézni, hogy csak a kifogás keresés megy, miközben semmi nem történik." - arról a bizonyos másik oldalról van a leendő anyuka, aki egyébként még a kérdezőnél is kevesebbet keres! A részéről mi történt az elmúlt két évben, amivel előrehaladt, hogy lehessen olyan körülmény, amibe érkezhet a vágyott poronty? Ha annyira a gyerekre hajt, akkor vajon ő mit tett két év alatt, amivel előrébb lendült az anyagi helyzetük? A gyerekek java részét úgyis anyuka neveli majd egyedülállóként a statisztikák szerint, szóval elemi érdeke lenne, hogy ne csak vinnyogjon, meg a lábát tegye szét, hanem esetleg gondolkodjon is!
2023. szept. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
23%

"És igen, ilyen anyagi háttérrel nem fogok egy gyerekvállalásba beleugrani főleg úgy nem, hogy ő nálam kevesebbet keres."

Na végre leesett miért kell gazdag nő a csóróknak. Nem baj, csak olyan szépen tudnak ködösíteni de kérdező, téged tisztellek amiért kimondtad.

2023. szept. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
49%

Lám, ez a bácsi anyagilag készen állna, mégsem akar gyereket. Lehet kérdező sem akar, csak kifogás az anyagiak hiánya.

"A feleségem gyereket akar én pedig nem,mi tévő legyek?"

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..

2023. szept. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
54%
Nem értelek, Gazsiék nem a problémát látják a gyerekben, hanem a lehetőséget... :)
2023. szept. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!