Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Egy nárcisztikus mit érez, ha nem jön be a terve, és az "áldozata" elutasítja?
Hát igen, persze, egy coach-ban lehet bízni ilyesmiben. Véletlenül sem mérvadóbb egy pszichológus véleménye egy pszichológiai kórképről. Sokkal okosabb valaki, akit arra képeztek ki, hogy azt mondja, amit hallani akarsz hogy tovább lapátold neki a pénzt...
Az, hogy jóképű valaki, nem tünete semminek. Az sem, ha igényes. Az sem, ha már nem érdekled. Tudod egyáltalán milyen, ha valaki nárcisztikus, mit is jelent? Az ilyen embereknek nincs önálló énképük, nem tudják objektíven megítélni magukat. Mindent attól tesznek függővé, hogyan reagál rájuk a környezetük. És nyilván, ha xy visszajelzést várnak valamire, akkor azt akarják megkapni. Egyébként ugyanez az alapja a BPD-nek is, meg több más személyiség torzulásnak. A különbség, a reakció, amit arra adnak, ha nem kapják meg azt, amit akarnak. Egy nárcisztikus általánosságban dühvel, zsarolással, arroganciával reagál. Ugyanígy reagál, ha valamiben igazad van vele szemben: kiszámíthatatlan, durva, agresszív lesz, és semmi esetben sem fogja ezt elismerni, hiszen az azt jelentené, hogy ő tévedett, amit "mindenki látni fog" és kevesebbet fog érni. Semmi erre utaló nem volt a leírásodban. Szimplán csak elvesztette az érdeklődését irántad, nem voltál már érdekes számára. Megesik. Valószínűleg már az elejétől kezdve nem volt elköteleződve irántad, és a kapcsolatotok iránt. Ennyi. Sz@r pár volt számodra, de nem nárcisztikus. Ne dobjuk már rá mindenkire ilyen bélyeget, aki nem szimpatikus, vagy ártott nekünk.
32
Én írtam az előző oldalon a hasonló tapasztalatomról. Írtam, hogy modell külsejű volt a nárcisztikus pasi, akivel dolgom volt.
Én tudom, hogy nem tünete semminek. A mostani párom teljesen normális, egészséges férfi, és jól néz ki, talán még helyesebb is, mint a srác, akiről írtam. Én magam is igényes vagyok, rengeteg energiát ölök a külsőmbe, mégsem vagyok személyiségzavaros.
Amúgy jól írod le, milyen a nárcisztikus embert, és a leírás alapján nem lehet tudni, hogy a kérdező által említett pasi valóban az-e, nincs elég info.
Amúgy pszichológus végzettségem van (de nem abban dolgozom).
#35 ha gondolod olvasd vissza, amit írt, (25-ös komment). De röviden: jóképű, igényes, a kapcsolat kimondása után hanyagolta, majd időszakosan kereste, és hanyagolta megint, illetve hazudott. De hogy miért hazudott, és miben, arra nem volt példa.
Ami engem felbosszant, hogy egyesek mindenkire rásütik, akire haragszanak, vagy megbántotta őket, hogy az illetőnek nárcisztikus személyiségzavara van, mintha nem lenne így is eléggé megbélyegezve az a kórkép már önmagában a médiának hála. Szinte szinonímának használják arra, ha valaki rossz ember. Így lehet igazán sarokba szorítani azokat, akiknek tényleg van ilyen jellegű problémájuk. Hiszen az egyik legsarkalatosabb pontja az egész diagnózisnak, hogy nem akarják, hogy másoknak rossz véleményük legyen róluk, hibásnak találják őket bármiben. Semmi sem kontraproduktívabb, mint démonizálni egy ilyen embert. Közben meg annyiról van szó, hogy egy természetes védelmi mechanizmus került extrémitásba az illetőnél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!