Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nők általában elégedetlenebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők általában elégedetlenebbek a párkapcsolataikkal, mint a férfiak?

Figyelt kérdés
A válások több, mint 70%-át nők kezdeményezik, persze az előzmények sokrétűek lehetnek, de általánosságban sokkal többször hallok nőket párkapcsolat miatt panaszkodni, mint férfiakat. Talán túlzottan leegyszerűsítő azt mondani, hogy a férfiaknak az a fontos, hogy legyen kényelmes lakás, jó kaja, kevés veszekedés és szex a házasságban, ha ez teljesül már nem fognak annyira elégedetlenkedni, de van benne valami.

2022. jún. 10. 09:38
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem igen.

Mármint nem szeretném ezzel azt mondani, hogy minden férfira ez vonatkozik, de alapvetően kevesebb dolog is elég nekik ahhoz, hogy benne maradjanak egy kapcsolatban.

A nők többnyire a kapcsolatnak élnek, nekik az az egyik legfontosabb terület, a férfiak pedig nem ennyire párkapcsolat centrikusak többnyire, nekik munka, barátok, hobbi is legalább ilyen fontos.

Mivel ok a boldogságot más területeken is meg tudjak találni, ezért van szerintem a noknek több problémája. Természetesen ez csak durva általánosítás, senki ne vegye magára!


23N

2022. jún. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%

Nálam totálisan így volt. Exem boldogabb volt a kapcsolatban, és mint kiderült, a mai napig nem érti, miért lett vége. Viszont ehhez hozzátartozik az is, hogy ő már attól elégedett volt, ha volt szex, meg feküdtem mellette utána.


Én azért szerettem volna több tartalmas közös programot, mélyebb beszélgetéseket, összeköltözést, ami egy idő után természetes igény. Valamint jó lett volna az is, ha nem erőszaskodik meg ordibál, ha épp nincs szex. :D :D

2022. jún. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
4%

A férfiak is elégedetlenek sok esetben, mivel nem olyan nővel vannak együtt, akivel szeretnének együttlenni. Csak feladaták már azt, hogy például egy ilyen feleségük legyen:


[link]

2022. jún. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
15%
a nőknek semmi se elég, ezt régóta tudjuk :p
2022. jún. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
96%
Mikor 80 évvel ezelőtt a yahoo volt a kezdőlapom, ott egyszer volt egy cikk, hogy miért a nők kezdeményezik a válást. Akkor kb ugyanez volt leírva, hogy a férfiaknak a kapcsolat megléte is elég, a nőknek számít a minősége. Boldogtalan kapcsolatban a nők is boldogtalanok, a férfiak meg elvannak.
2022. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fentebb is írták, egy férfinak jóval alacsonyabb a minimális igényszintje, mint egy nőnek.

Amit a kérdező írt, hogy a válások nagyobb részét a nők kezdeményezik, az meg részben a fenti állításból következik. Valamint abból, hogy a férfiak sokszor nem akarják már újra elkezdeni a nők "hajkurászását". Egyrészt kib4szott fárasztó (pénz és energy), másrészt sok a pofáraesés, ezért bizonytalanabb a siker... :,C

2022. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
2. Én is ilyen voltam . Xd
2022. jún. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
62%
Ha jól tudom, férfiaknál átlagban hosszabb az élettartam házasságban mint szinglin, nőknél fordítva.
2022. jún. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez így van, de nem csak az igényszint miatt. Bár az is fontos és gyakori eleme, azért elég leegyszerűsítő. Van még néhány különbség a két nem között, amik gyakran vezetnek a nő elégedetlenségéhez. Mint 18 éve ugyanazt a párkapcsolatot taposó férfi, egy párat kigyűjtenék.


A nőknek nem csak a párkapcsolatra nézve, hanem úgy általában is nagyobb az igényszintjük, ami nézőpont kérdése, hogy pozitívnak, vagy negatívnak értékelünk-e. Akárhogy is, a lényeg az, hogy az átlag nőt több dolog zavarja, mint az átlag férfit. A férfi sokszor ebből csak azt látja, hogy egyszerűen a nőnek soha semmi nem jó. A nő meg azt, hogy a pasi mennyire igénytelen.


Ehhez még nőkbe gyakran nevelnek kényszeres megfelelési kényszert, ami kvázi megmondja, hogy egy "normális" nőnek hogyan MUSZÁJ viselkednie. A pasikban is van ilyen, de teljesen más téren. Egyenes következménye ennek, hogy a nő hisztérikusan áll, mert számára valami evidensen egyféleképpen "normális", a fickó meg magasról leszarja.


Következik valahol ezekből is a két nem különböző önérvenyesítési stílusa is. A férfiak úgy vannak vele, hogy ha kell valami, akkor megmondják: nekem több szex kell, el akarok menni a haverjaimmal, stb. A "normális" nőnek ilyet hagyományosan nem szabad mondani, mert akkor önző. Ők inkább kérdezgetni próbálnak, célozgatni, manipulálni, nyomást gyakorolni, vagy külső normákra hivatkozni (így normális). Csomó fickó ezt vagy szimplán nem érti, vagy szándékosan lázad is ellene.


Ebből a nők azt érzik, hogy le vannak szarva és el vannak nyomva. A feleségem vetette már nem egyszer a szememre, hogy milyen kettős mérce, hogy bezzeg én csak úgy megmondom, ha kell valami, de fordítva meg nem csinálom meg, amit ő kért. Csak én meg nem is vettem észre, hogy ő megkért valamire. Erre mondják a nők, hogy a pasik nem veszik a lapot, amit el is fogadnék, ha amúgy a nők nem értenék félre egymást állnadóan. Ezzel szemben látom, ahogy a családban a nők szervezkednek, és állandó konfliktusban állnak egynmással a folyamatos játszmák miatt.


Aztán mindezt betetézzük a férfiak érzelmekhez való viszonyával. A nő tehetetlenségében egy idő után kiborul és őrjöng - nem ritkán sértegeti a fickót. Erre e jelenségre a csávók csomószor teljesen értetlenül néznek. Mivel az előzményeket nem észlelték, számukra ez egy semmiből robbant bomba, és általában ilyen "női" indokokkal magyarázzák, mint hiszti, meg hormonok, ami csak olaj a tűzre.


Van a másik véglet - egyben következő lépés -, amikor a nő inkább már nem is piszkálja a csávót, mert minek. A fickó meg ilyenkor azt hiszi, hogy minden fasza, mert magából indul ki. A légkörben érezni a feszültséget, de legalább nincs hiszti, az is valami.


Aztán egyszer csak a nő odaül a csávó elé, és megfogalmazza az első igazi kérését: el szeretnék válni tőled. A fickó meg kb fejre áll, mert semmit nem ért az egészből. Felháborodik, hogy miért, mire a nő elkezdi sorolni mit élt meg az évek alatt, a csávó meg nem érti, hogy a nő miért nem szólt már hamarabb. A legtöbb elvált férfit ha megkérdezed, azt fogják mondani: simán változtattam volna ezeken, de csak akkor szólt, mikor már eldöntötte. Pedig szólt, csak más nyelven.

2022. jún. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
22%

"Felháborodik, hogy miért, mire a nő elkezdi sorolni mit élt meg az évek alatt, a csávó meg nem érti, hogy a nő miért nem szólt már hamarabb"


Ez ellent mond annak, hogy sok férfi azt mondja, 2 randi elég, hogy kiismerje a másikat. Szerintem csak azt látják meg, amit akarnak.

2022. jún. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!