Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg elítélednő, ha ‘fiatal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg elítélednő, ha ‘fiatal’ anyuka szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Most fogok végzeni az egyetemen, gyakornokként dolgozom mellette, utána pénzügy mesterszakra megyek, kb 25 évesen fogok végezni.

Nem a munkát szeretném elkerülni, de engem anyukám 43 évesen szült, apukám már nem él. 28-29 körül szeretnék szülni. Endometriózis van a méhemen, ami meg is nehezíti a teherbeesést.

Utána részmunkaidőben dolgoznék, hogy legyen időm a gyerekre és a háztartásra. Anyukám nem ért egyet, pedig nem dolgozik a születésem óta, illetve a párom anyukája se. Szerinte dolgozzak sokat inkább.

A párom (korombeli)a vállalkozásukat csinálja, jól keresnek(több millió Ft havonta), most felesben fizetünk mindent, de szerinte nem sokat változtat majd a dolgokon az akkori fizetésem hiánya.

Mit tennétek ebben az esetben?

22L



2021. márc. 15. 21:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%
A korai az 22-24. En 24 evesen szeretnek, de embere valogatja.Szerintem egyaltalan nem elitelendo az sem, ha valaki 20 evesen hazas, es terhes
2021. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
28%

essél teherbe azt kész. Senkinek semmi köze hozzá.


Viszont ha elzárják a szülők a pénzcsapot, akkor bajban leszel.

2021. márc. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az a lényeg, hogy Te és a párod meg tudjatok egyezni. Akárhogy is éled az életed, mindenképp fogsz valakitől kritikát kapni.

Arra figyelj, hogy mindig legyen háttered ahhoz, hogy kiszállj a kapcsolatból/házasságból. Ne kelljen csak azért benne maradnod egy boldogtalan kapcsolatban, mert nincs miből és nincs hová menned.

Abban igaza lehet anyukádnak, hogy hiába lesz meg a diplomád, kisgyerekkel és szakmai tapasztalat nélkül nehéz lesz elhelyezkedned. Az pedig egy végképpen kiszolgáltatott helyzet, ha egyáltalán nincs önálló bevételed. Ha pénzügyi tanulmányaid vannak, akkor valószínűleg meg fogod tudni oldani befektetésekkel a jövőd biztosítását.

2021. márc. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt a 28-29 az már nem annyira fiatal.

Persze nem öreg, de szerintem 25 alatt lesz valaki nagyon fiatalon szülő, azonban leginkább a személyiség, érettség számít.


Ezzel nincs baj, a baj azzal van hogy sokan felelőtlenül vállalnak gyereket. Egy gyereknek biztos családi háttér kell , érzelmileg és anyagilag is. És nem hagyatkozhatsz a párodra.


Én csak akkor vállalnék gyereket HA egyedül is el tudnám tartani ha úgy alakulna. Jöhet baleset, válás stb. Sajnos egyre több a mozaikcsalád, sok az olyan helyzet hogy anyuka menne de nem tud mert nincs olyan jövedelme. Tudom nem túl romantikus de kell ilyenekre is gondolni.


A részmunkaidővel viszont én se értek egyet. Gondolj bele mennyit tanulsz azért hogy dolgozgass pár évet, majd részmunkaidőben legyél.. ennyi erővel feleslegesen végzel egyetemet. Nekem mindkét szülőm teljes állásban dolgozik/dolgozott és sosr szenvedtem semmiben hiányt.


Plusz megintcsak, nem biztos az se hogy 20 év után is együtt lesztek, a vallalkozás meg csődbe is mehet pl.

Szóval szerintem ez nem bölcs döntés.

2021. márc. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
15%
milliomos hapsi mellett nyilván minél előbb le akarja magát kötni a nő.
2021. márc. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
89%
Milyen fiatal anyuka? Majdnem 30 évesen szülni nagyon nem fiatal anyukaság, sőt. Ha most szülnél, akkor lehetnél fiatal anyuka.
2021. márc. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%

Amikor 16-19 éves voltam én 25 előtt akartam gyereket, 18-23 éves korom között egy pasival is voltam. De egy idő után rájöttem, hogy vele nem szeretnék sosem gyereket. 25 vagyok, 1 éve párkapcsolatban, eszebe se jut szülni. Régen a minél korábbant tartottam jó ötletnek, most azt mondom, hogy 28-40 között teljesen jó, csak legyen stabil a kapcsolatom.

Nem akarok magamra előre olyan nyomást tenni, hogy 30ig legyen gyerek vagy ilyesmi. Ha a mostani csávóval nem jön össze szétmegyünk mondjuk 2 év múlva, 27 leszek, fél-1 évig nem pasizom, kiheverem, utána próbálkozások, randik ot vagyok, hogy 28-29 éves koromra találok valakit, aki szimpi, de közel se tudom, hogy passzolunk hosszútávon együtt, jó apa lenne stb. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne kötsd szerintem korhoz. Teljesen érthető, hogy minél fiatalabban szeretnédy de azért ne ugorj bele egy kapcsolatba vagy ne maradj benne, mert kitaláltad, hogy így legyen.

2021. márc. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kiírtad ezt a kérdést, azt hittem, hogy valami 20-22 évesen akarsz házasodni. :D 28-29 egyáltalán nem túl fiatal. Engem anyám 29 évesen szült (a 90-es években), akkor még kicsit "öregnek" is számított, legalábbis az osztályomban a nagy többségnek fiatalabb anyja volt, mint nekem. Mostanában a legtöbb ismerősöm 28-29 körül házasodik és vállal gyereket, és szerintem jól is van ez így párkapcsolati tapasztalat, önismeret, anyagiak stb. szempontjából.


Én a fiatal házasságoknál akkor szoktam kicsit húzni a számat, amikor pl. teljesen nyilvánvaló, hogy anyu-apu fizeti a puccos esküvőt, az új házat meg az egész "felnőtteskedést", amikor a nő úgy szül gyereket, hogy se végzettsége, se munkatapasztalata (ez rohadt kockázatos), vagy amikor kb. egy éven belül házasodnak. (Ezek közül is kerülhet ki szép és tartós házasság, úgyhogy nem akarom elítélni az összeset) Ti viszont totál felelősségteljesen gondolkoztok, szerintem nincs a terveitekkel semmi baj.

2021. márc. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel, hogy mások mit gondolnak? :)

Élj úgy, ahogy jó neked.

Emiatt én nem is írnék ki kérdést a helyedben.

2021. márc. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ez egyáltalán nem elítélendő. Nekem is ez a tervem, bár a szülést olyan 30 körülre tervezem. Szintén részmunkaidőben szeretnék majd a gyerek mellett dolgozni, és egy ideig nem is tervezem, hogy teljes állásba visszamenjek majd. Tudom tudom, meg leszek érte kövezve, emrt igenis minden anyuka menjen vissza napi 8-12 órában, és mellette vigye a háztartást, nevelje a gyereket, mert ezek a szupermami ismérvei. Na, én nem leszek ilyen. Nem akarok kipurcanni. JÓ lesz neke megy félállás, mellette a háztartás nagyrészét is én viszem majd, és nyilván a gyereknevelésből is én veszem ki majd a nagyobb részt. Anyagialg bele fog férni, és én sem purcanok ki teljesen.
2021. márc. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!