Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy férfi szerelmes, mégsem bír elszakadni az exétől, és visszamegy hozzá, mit jelenthet az, hogy az a kapcsolat "abban a formában" nem működhet, ahogy most van? Kifejtem.

Figyelt kérdés

Sokáig voltak együtt, a nő jóval idősebb a pasinál. Szerintem már egészségtelenül idősebb, valószínüleg anyakomplexus.

A pasi évek óta érzi, hogy valami nem OK, nem boldog. Végül szerelmes lesz. Elhagyta a nőt, de az új kapcsolat nem tudott működni, nem tudott kibontakozni, tele volt gátlásokkal, feszültséggel. Egyikből ugrott a másikba, nem volt szünet. A vége az lett, hogy visszament az idősebb nőhöz, legalábbis a házba. Azt mondja, összeötik őket dolgok (a ház és a kutyák) de határozottan kijelenti, hogy nem boldog. Bármilyen jellegű kérdésre hezitál, vagy nem reagál, de a "Boldog vagy?" kérdésre egyből és határozottan rávágja, hogy nem. A házban ugyan közösen éltek, de a pasi nevén van, nincs is közös hitel, a kutyák egyik az egyiké, másik a másiké, de a két kutya nem jön ki, tehát nem is kéne őket együtt tartani. A házat is alig 2 éve vette, tehát még olyasmi sincs, hogy jogilag járna neki belőle. A nőnek van saját lakása, ami most albérletbe van kiadva. Azt mondja, egy háztartásban élnek, meg ott vannak ezek az összekötő dolgok, de nem kezdték újra, nem egy pár. De minden odaköti. Megkérdeztem, amit irántam érzett, elmúlt-e. Nem múlt el. Még mindig érzi. Megkérdeztem, hogy ez szerelem-e, azt mondta, hogy elképzelhető, hogy az. Mégsem tudja elengedni a másikat. Majd ezek után megkérdeztem, hogy ők meg tudták-e beszélni, 2 hét telt el, mióta visszament. Azt mondta, nem igazán, nem nagyon tisztáztak dolgokat. Kérdeztem, működhet-e, meg tudják-e oldani, mert ha tud vele boldog lenni, akkor én elengedem. Na és erre volt az a válasz, hogy abban a formában, ahogyan most van, biztosan nem működhet. És ezt sehogyan sem tudom értelmezni. Kérlek segítsetek. Akkor milyen formában működhet? Ott szerelem nincs, boldogság nincs, de van megszokás, meg összekötik őket közös dolgok. Irántam vannak érzései, de nem akar látni, nem akar beszélgetni, nem tudok kihúzni belőle semmit, hogy mit érez. Nem tud az érzéseiről beszélni, soha nem is tudott, komplexusos.

Itt közöltem vele, hogy egyébként velem még nem szakított. Erre nagy hallgatás, majd kinyögte, hogy nem tud erre most reagálni, igen, nyitvahagyott egy kaput, mert nem tudta bezárni, hiszen az érzelmei nem múltak el. Mégis ott van, ahol. (Ezt is ő mondta.)

Én próbáltam többször találkozni, beszéljük át, de nagyon nem hajlik rá. Gondoltam, ha látjuk egymást, csak kiderül, hogy szerelmes-e, beleremeg-e a gyomra, meg akar-e érinteni. De mereven elzárkózik a találkozástól.

Hogyan működhet az a másik kapcsolat, mire gondolhatott? Min tudnak változtatni? Annyira semmi tippem nincs, és ezen forgok, hogy hogy értette.



2020. szept. 13. 14:19
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Nem tudom, van-e bármi jelentősége, a nő ma törölte a facebookról azokat a képeket, amiken ő van, és csak kutyás, illetve vicces képeket hagyott. Biztosan van oka, de ő maga miért tűnhetett el? A profilképe is a kutya lett, ez mire utal?
2020. szept. 13. 14:26
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezek csak szavak, ő nem akar tőled semmit, csak még nem esett le neked. De majd le fog esni, ha nem hitegetnéd magad.
2020. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy nem akarom hitegetni, csak mondja ki. Szavak, persze, de a "szeretlek" is csak egy szó.

Kértem, hogy mondja ki, zárjuk le, legyen boldog, csak legyen egyértelmű.

2020. szept. 13. 14:30
 4/30 A kérdező kommentje:

Persze mondhatod, hogy hitegetem magam, mert tény, hogy egyelőre én sem tudom, mit gondoljak. De azt tudom, hogy tényleg vannak érzései, csak mentálisan nem ok, problémás gyerekkor, kisebbségi komplexus, megspékelve anyakomplexussal. Semmit nem tud kifejezni, annyira zárkózott. Fél az új dolgoktól, elfojtja az érzéseit. Szerintem akarja ő ezt a szíve mélyén, csak retteg, mert nem az idős nő lenne mellette, aki bizonságot nyújtott neki eddig.

De azért köszi a véleményed, csak nem tudom, találkoztál-e már ilyen típusú emberrel, aki mondjuk 2 évtized után akar kitörni, és megijed a saját érzéseitől is, ezért rohan vissza az ismeretlenből az ismertbe. Vagy mondjuk huszonéves vagy, és mindent pillanatok alatt le tudsz zárni, el tudsz engedni, de túl sok élettapasztalatod még nincs?

Persze ez egy névtelen oldal, mindenki azt ír, amit akar.

2020. szept. 13. 14:34
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen visszamenő, nem tudja mit akar egyénektől azonnal meg kell szabadulni, mindig ezt fogja csinálni.


Én már csak tudom, mert én is ilyen döntésképtelen marha vagyok, sajnos.

2020. szept. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
80%

Sztem nem vagy 100-as. Neked vannak kompkexusaid, ill. kötődési problémáid.

Amúgy mi p..ét szeretnél? Muszáj kimondania konkrétan, h csak egy kis tévút voltál, nem jött be neki. Tovább keresi magát, vagy a párjával, vagy egyedül. Hagyd békén.

Pszichológushoz meg menj el sürgősen, mert te ebből egyedül ahogy látszik nem fogsz tudni kikászálódni.

2020. szept. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Ramos ökle ***** válasza:
100%

Nem csoda, h idősebb nővel van. Ez a hezitálás, "nem tudom mi van", stb szöveg egy egészségtelen, gyerekes lélekre utal. Ettől lehet rendes, meg hasonló, de egészséges kapcsolata nem lesz, sem veled, sem mással.

Egyszerűbb lenne, ha te sem egy ilyen emberrel terveznél, mert vele nem is lehet.

Beszélgess vele, szakíts egyértelműen, és ne változtass ezen a döntésen.

2020. szept. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem akar tőled semmit sem!


Azzal hogy vissza ment az exehez, annyit tesz hogy őt szereti és vele boldog! Mondani írni bármit lehet. A tények és tettek bizonyítanak!

2020. szept. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Miért kötődési probléma az, ha azt mondja, nem múltak el az érzései, és én elvárom, hogy legyen konkrét? Nem volt ez tévút, csak nem akartam ennél jobban részletezni. Az ismerkedésünk elején kiderült, hogy ő 6, én 4 éve érzek valamit, csak mindkettőnknek volt párkapcsolata, és mindketten azt hittük, a másikat nem érdekeljük. NEm pár hete kezdődött, csak nem közeledtünk. Közben én szingli lettem, elkezdtünk beszélgetni, és lassan kialakult. Ez sem 1-2 hét volt, hanem kb 2 hónap. Az érzelmek léteznek, csak retteg a boldogságtól.


#7: Én is ezt mondtam neki, hogy gyerekes. Pont azért, mert nem kellett felnőnie, mindig mellette volt az "anyja". Erre vágott is egy fejet, látszott rajta, hogy nem ért velem egyet. Gyerekük nem lett, a nőnek már volt egy kamasz fia, mikor összejöttek. Szinte gyerekfejjel, huszonévesen kapott egy kamaszgyereket az élettől, ez sem normális.


Igen, szeretném megbeszélni, de meg is mondta, hogy ő ilyenkor bezárkózik, minél jobban keresem, annál inkább. Szerintem ez is gyerekes dolog, hogy nem mer szembenézni a saját érzéseivel.

Én pedig megértem a döntését, ha hajlandó egyáltalán dönteni.

Tényleg csak meg akarom érteni az egészet. Ha nem megy, nem megy, csak mondja ki. Nála van a labda, hiszen én nyitott voltam, benne voltam, sőt azt mondtam, ez neki egyedül biztosan nem megy, ha eddig se ment, sőt fel se ismerte, beszélgetés ehhez már kevés, menjen el szakemberhez, mellette leszek. Talán az sem segít, de megpróbálni meg lehet.

Esküszöm, azt nem értem, hogy ha tudja, hogy az egyikkel nem boldog, és tudja, hogy a másikat szerelemmel szereti, akkor mi gátolja meg a döntésben?

Van itt olyan, aki kb 20 évnyi kapcsolatot kellett, hogy elengedjen, akár saját döntéséből, akár elhagyták?

Szerintem egyébként a nő is lelki terrorban tartja valamivel, csak arról sem beszél. Egy lassan 60 éves nő, akármivel sakkban tarthatja, pedig a pasi érzi, hogy most ez lehetne egy normális, egészséges kapcsolat.

Mikor abban a pár hétben ő is nyitott volt, és fel merte vállalni a szerelmet, akkor nyitott volt egy babára meg házasságra is. Aztán ahogy gyűlt-gyűlt a feszültség meg a bűntudat, már ezektől elzárkózott, és azt mondta, öreg már ehhez.

Ő sem tudja, mit akar, én meg egyenes ember vagyok, és elvárom, hogy hozzon egy döntést. Akármit, csak ne játsszon. Nem csak velem játszik, a másik nővel is, mert ugyanezt pár éve már megjátszotta, akkor is elhagyta, és visszament. De akkor élete nagy szerelme volt az, aki nem akart többet, hamar vége lett. Az idős nő pedig visszafogadta. Azóta is együtt voltak, de már sosem lett az igazi, ez egy nagy törés volt köztük.

2020. szept. 13. 15:04
 10/30 anonim ***** válasza:
75%

Csak azt nem értem, miért kell ezt a szerencsétlen embert kivesézni (hogy komplexusos, h nem tudja kifejezéni az érzéseit, vagy hogy gyerekes). Teljesen mindegy, h ő mi, vagy mit miért tesz. A tény az, h visszament, és igazándiból hallani sem akar a kérdezőről.

Ezért mondom még egyszer, h irány a pszichológus. Felfoghatatlan, h vki ennyire nincs magánál, mint egy megszállott... Az öregebb nő lehet ezért szedte le a képeit, h a kérdező ne rajta csamcsogjon, gondolom sejti, h mibe (pontosabban kibe) nyúlt bele a párja.

2020. szept. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!