Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Kiderült, hogy nem az enyém a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiderült, hogy nem az enyém a gyerek. Mi a helyes teendő ilyenkor emberileg?

Figyelt kérdés

A sokkon és csendes apátián már túl vagyok. Miután a vérvizsgálat kimutatta a tényt, az (ex)párom is beismerte, hogy anno kapcsolata volt mással. Nem hittem, hogy ilyen velem megtörténhet és mégis.

Két dolgot vettem fontolóra, 1.: tisztességgel megvárom, amíg szereznek lakhatást és kiköltöznek a lakásból (nagy szerencsére minden az én nevemen van), és soha többé nem hallok felőlük. 2.: a "fiamat" szeretem és ebben az egészben ő a leginkább szevedő alany, aki az anyuka féregsége okán ártatlanul szenved most egy életen keresztül. Így tehát a károkat mérsékelve együtt maradhatnánk (asszonyka benne lenne, volt már sírásrívás és térden állva bocsánatkérés) és maradna minden a régiben... ezzel annyi a gond, hogy soha nem tudnék neki megbocsátani, ezzel saját boldogságomat félretehetném egy életre. Nem tudom, hogy meg kellene-e hoznom egy végső soron idegen gyermekért ezt az áldozatot.

Párom egyébként védi az apuka anonimitását, sőt ebből feltételezem, hogy még ma is kapcsolatban lehetnek. Még benne lehet az is, hogy ismerem, de ezt már félek továbbgondolni.

Nemet, kort írjatok légyszi, nekem ez fontos, másképp nem tudom komolyan venni a véleményt. Köszi


2020. febr. 10. 17:03
1 2 3 4 5
 41/45 YinSu ***** válasza:
71%

Iszonyú nehéz. Én 1 percet sem szánnék hazug és csaló emberre. De a gyerek...


Van 2 évesem. Van 11 hósom is. Ha most valaki azt mondaná, hogy a 11 hós nem az enyém. Habozás nélkül azt mondanám, hogy nem érdekel. Pláne egy 2 évesnél. Más egy 2 hós. De egy 2 éves. Annyi élmény, annyi együtt töltött idő. A gyerek nem tehet róla. Nem kell mocskolni az anyját, egyszer, ha elég nagy lesz, meg fogja tudni az igazat. De nézz a szemébe és mondd azt neki ennyi idő után, hogy nem érdekel mi lesz veled, tőlem árokban, meg anyaotthonban is felnőhetsz, te is nyomorultul nőjj fel, így majd ilyen érzelmi háttérrel biztos egészséges családja lesz...


Nem. A nőnek nem bocsátanám meg. De nem dobnám ki a gyereket. Már ha szereted. Mert ha szereted, akkor ez nem kérdés. Ha nem, akkor csak igazolást keresel most.


De tegyük fel, hogy szereted. Én azt tenném, hogy szépen elválnék. De a gyereknek ott lennék. Nem hagynám, hogy fejős tehénnek nézzen az a nő, de azt se, hogy a gyerek utcára kerüljön. De csak akkor tartsd vele a kapcsolatot, ha komolyan gondolod, ha nem, akkor jobb most véget vetni neki. Szerintem nem kell tudnod ki az apa. Ha szereted, akkor te vagy az apja. Itt tényleg az az egy kérdés, hogy tartja-e még azzal az emberrel a kapcsolatot, bejöhet-e a képbe valamikor, hogy felvállalja a gyereket, mert az egy más helyzet. De ha ő nincs, akkor nem hagynám magára a kicsit.


33/N (4 gyerekes egyedülálló Anya)

2020. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha védi a szerető anonimitását, akkor lapát! Jogod van a teljes igazsághoz. Neki pedig, ha egy picit is komoly a bocsánatkérése, akkor az a minimum, hogy feltáróan bevall mindent. Ilyen titokkal nem lehet új fejezetet kezdeni az életben.

Nagyon nehéz ez neked, sajnos tudom. Engedd el őket. 100%, hogy ismered a szeretőt, ezért is titkolja nagyon.


- első lépés a válókereset

- második lépés pedig az apaság vélelmének megdöntése iránti kereset beadása a bíróságon, ugyanis ha van apai elismerő nyilatkozatod, akkor jogilag a “fiad”, azaz gyerektartást követelhet tőled. Mi van, ha megint hazajön terhesen az asszony?


Még pici a gyerek, ő is el tud felejteni téged.


El tudnád viselni, hogy úgy neveled, hogy tudod, hogy nem te vagy az apja?

El tudnád viselni ha úgy döntesz, hogy megbocsátasz, majd egy év múlva az asszony feláll és elviszi a gyereket?

El tudnád viselni önmagad, ha egy ilyen helyzetben élsz tovább? Boldogtalanul, bizalmatlanul?



37F

2020. febr. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
34%
Fogalmam sincs,hogy mit tennek hasonlo helyzetben.Azon viszont nagyon elgondolkodtam, mifele emberek adjak itt a tanacsokat.Azok, akik azt javasoljak,hogy dobja ki a not a kakukkfiokaval egyutt,aztan tobbe ne foglalkozzon veluk,azoknak vajon van-e gyereke? Ha nincs,ilyen komoly ugyben ne ugasson.Ha viszont van,akkor vajon milyen szulok,ha ok is ilyen konnyen eldobnak az addig sajatjukkent nevelt, sajatjukkent szeretett gyereket.Es itt most nem a norol beszelek, o megerdemli a sorsat.De a gyerek nem egy eldobhato fogyoeszkoz.Meg egyszer mondom,en nem tudom mit tennek,ezert tanacsot sem tudok adni, de nemelyik itteni kommentelo egy szegyen.
2020. febr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

Majd leirod, h mi lesz a kimenetele a dolognak? Érdekelne


32es vagyok

2020. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
2023. febr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!