Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Kiderült, hogy nem az enyém a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiderült, hogy nem az enyém a gyerek. Mi a helyes teendő ilyenkor emberileg?

Figyelt kérdés

A sokkon és csendes apátián már túl vagyok. Miután a vérvizsgálat kimutatta a tényt, az (ex)párom is beismerte, hogy anno kapcsolata volt mással. Nem hittem, hogy ilyen velem megtörténhet és mégis.

Két dolgot vettem fontolóra, 1.: tisztességgel megvárom, amíg szereznek lakhatást és kiköltöznek a lakásból (nagy szerencsére minden az én nevemen van), és soha többé nem hallok felőlük. 2.: a "fiamat" szeretem és ebben az egészben ő a leginkább szevedő alany, aki az anyuka féregsége okán ártatlanul szenved most egy életen keresztül. Így tehát a károkat mérsékelve együtt maradhatnánk (asszonyka benne lenne, volt már sírásrívás és térden állva bocsánatkérés) és maradna minden a régiben... ezzel annyi a gond, hogy soha nem tudnék neki megbocsátani, ezzel saját boldogságomat félretehetném egy életre. Nem tudom, hogy meg kellene-e hoznom egy végső soron idegen gyermekért ezt az áldozatot.

Párom egyébként védi az apuka anonimitását, sőt ebből feltételezem, hogy még ma is kapcsolatban lehetnek. Még benne lehet az is, hogy ismerem, de ezt már félek továbbgondolni.

Nemet, kort írjatok légyszi, nekem ez fontos, másképp nem tudom komolyan venni a véleményt. Köszi


2020. febr. 10. 17:03
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
38%
A gyerek nem a tiéd. Én biztosan nem nevelném és nem is lennék együtt egy percet sem olyannal aki se nem szeret se nem tisztel és ki tudja hányszor csalt meg. Az, hogy a gyereknek milyen élete lesz abszolút nem a te felelősséged. Az anyja bszta el, vállalja a következményeit egyedül. Én biztos, hogy kiköltöztetném őket.
2020. febr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
17%
Most látom, hogy kértél nemet és kort. 30/N vagyok és a 11. válaszoló.
2020. febr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
91%

Én szakítanék, talán 2 hetet lennék hajlandó várni míg lakhatást találnak. Apuka biztos tudja hogy te ki vagy de te nem tudhatsz apukáról, az is lehet hogy ismerős... :-(

38F (fontosnak tartom azt is leszögezni hogy nem sok élettapasztalatom van, de ami élettapasztalatom van az alapján ezt tenném)

2020. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, te min gondolkozol, nekem pl nem lenne itt 2 opció.


Az anyukának ugyanis nagyon kényelmes lenne, hogy nevelnéd tovább a gyereket, ahogy eddig, meg élnétek együtt, mintha mi se történt volna..


Hát figyelj, ha le tudod nyelni és meg tudod tenni, nyeld, én ismerem magam, és tudom, hogy nem tudnám.


Marad tehát az (számomra egyetlen) 1. opció. Annak a gyereknek van vérszerinti apja is, akkor is lesz, ha te homokba dugod a fejed.. Az anyuka meg majd megkeresi és ha eddig -esetleg-nem mondta el neki, akkor itt lesz az ideje...


Másrészt: valóban ismét ne dugd homokba a fejed: ha annyira félti az apuka kilétét( már ne haragudj, hogy .*#csába van az, hogy még így sem őszinte veled?? ez nem egy apró hazugság, könyörgöm...), akkor nyilvánvaló hogy nagy esélye van annak, hogy ismerősöd... Ha csak simán munkatárs lenne pl akivel kapcsolatban van, azt előbb elmondaná..


Én kibogoznám a sztorit, keresse meg anyuka apukát szépen, és felnőtt módjára rendezze, ha eddig ez nem történt meg. Az meg nonszensz, hogy anyuka így sem képes veled őszinte lenni.

28N

2020. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
25%

Én meg addig nem tudom komolyan venni a kérdésedet, amíg le nem írod mi szükség volt a vérvizsgálatra. Nagyon ritkán betegség esetében végeznek ilyen vizsgálatokat, de ha nem vagy hozzáértő akkor alapból nem veszed észre hogy a vércsoportoknál valami nem stimm, az orvos meg nem mondja el magától.

Vagy felmerült valahogy a gyanú? Írtad, hogy az expárod a vérvizsgálat után ismerte be, tehát nem ő hívta fel rá a figyelmed.

Tehát milyen okból kellett a vérvizsgálat?

2020. febr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
79%

Ne hagyd magad hülyére venni!

Nem vallja be azt sem ki az apja ez elég gyanús ....ha őszintén megbánja tennem valamit de így csak a jo sorát félti.

A gyereket majd pénzeli a ver szerinti apukája.

2020. febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
43%

Soha sem fogom megérteni a férfitársaimat, hogy miért nem végeznek apasági tesztet, főleg úgy, hogy bárki által elvégezhető és pár nap alatt megvan az eredmény. Szép dolog a bizalom, de hogy lehet évtizedeken át támogatni és nevelni egy gyereket, akiről csak sejthetni lehet, hogy a tiéd.


És onnantól kezdve, hogy a nő nem hajlandó megnevezni a valódi apát, én azonnal, gondolkodás nélkül kivágnám.

2020. febr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
60%

Lehet hogy nem vérszerinti gyereked, de.a tiéd te nevelted, kötődsz hozzá, szereted. O arrol nem tehet hogy más a vérszerinti apja. Én nem foglalkoznék azzal... ne a gyéreken töltsd ki. A feleségedre lehetsz mérges, külön is élhettek ha nem tudsz megbocsájtani neki, de én biztos nem tudnék lemondani a gyérekről.


27/N

2020. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
78%
Engem valahogy jobban érdekel, hogy hogyan jutottál addig, hogy apasági tesztet csináltass? Ennyire sejtetted, hogy megcsal a kedves párod?
2020. febr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
77%

Nyilván apuka nem vállalja fel sem a kapcsolatot, sem pedig a gyereket, ellenkező esetben anyuka már rég nem lenne veled.


Én nem tudnék megbocsátani, mert:


1. Akkor is hazudott, amikor megtörtént a megcsalás

2. Utána is hazudott, amikor nem vallotta be

3. Akkor is hazudott amikor terhes lett, de hazudott a szülésnél is és utána is, hiszen tudta, hogy van rá X % esély, hogy nem a tiéd a gyerek.


Eleve ennyi hazugságot nem tudnék lenyelni (már az elsőt sem).


Másnak a kakikkfiókáját meg biztosan nem nevelném és pénzelném úgy, hogy eddig abban a hitben éltem, hogy enyém a gyerek. A páromban az életben nem tudnék többet megbízni, a gyereket sem tudnám úgy szeretni, mintha az enyem lenne, folyamatosan emlékeztetne a hazugságra, és arra, hogy soha ne bízzak meg a páromban.


A gyereknek is hazudni kellene, hiszen nem indíthatsz úgy, hogy "anyád félrekefélt és nem is az én gyerekem vagy", így az egész életem és a kapcsolatom egy hazugságra épülne. Erre meg nem lennék hajlandó.


A szüleimnek is hazudhatnék, hogy az unokájuk, közben meg nem is, szóval nem, nekem ez túl sok lenne.


Kapna 1 hetet, költözzön a pasijához, a szüleihez vagy anyaotthonba vagy ahova akar felőlem, de nálam nem maradhatnának.


34F

2020. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!