Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek az iszlám világban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az iszlám világban egy kényszerházasságban csak a nők szenvednek vagy a férfiak is ettől?

Figyelt kérdés
Csak mert olvasom a fátyol sikolya című könyvet és abban is elmondja az Abdul, hogy az 1. feleségét 17 évesen jelölték ki neki a szülei és soha nem is szerette,de nem tud mit csinálni az apa mondja meg, hogy mi a szitu.A 2.feleségét szereti akit önként választott Amerikában már. És rettentően ragaszkodik hozzá a szülők áskálódása ellenére is. Annyira hogy az 1.feleségétől el is válik. Most a dubaji hercegek 3 unokatestvérükkel házasodtak. Elég valószínű mivel abszolút egyszerre történt a dolog és mind rokonnal, hogy politika. Persze nem biztos. De így elgondolkoztam, hogy azért hajlamosak vagyunk csak a nőkre gondolni ebben a dologban. És csak őket sajnálni. De most én vagyok h.lye hogy úgy gondolom ettől a férfiak is igenis szenvednek?! Max könnyebb a dolguk mivel még lehet 3 másik feleségük. Nyilván a lányoknak rosszabb,mert ha a férfjükbe nem szeretnek bele akkor ez van. De ettől még a férfiaknak is nehéz szerintem, hogy olyan nőt érintsenek egész életükben akit nem szeretnek. És foglalkozzanak vele. Mert pár aktusig még az ujdonság varázsával el vagy. De utána. Azért csak hiányoznak az érzelmek szerintem nekik is. Ők sincsenek fából. És kérném az iszlámmal kapcsolatos szidalmak mellőzését. Inkább a férfiak véleménye érdekelne, hogy ők miként élnék meg a dolgot, ha ilyen helyzetbe kerülnének. Olyan nővel élni akibe nem vagytok szerelmesek. Hát sztem borzasztó. De majd meglátjuk mit írnak a férfiak. Köszi a válaszokat!

2019. júl. 2. 13:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a férfiakat is érinti, nagyon is. Az ok, amiért a nőket szokták jobban sajnálni, pontosan az, amit leírtál. A pasi később még találhat olyan feleséget, akit szeret, a nő nem igazán. A férfi megteheti, hogy alig megy haza és a barátaival lóg, a nő a férje nélkül nem dönthet arról, hogy hol, kivel tölti a szabad idejét. Elváltnak lenni minimum szégyen, új férjet találni nehéz, hiszen nem ismerkedhetnek az utcán vagy akárhol. Továbbá a férje elveheti tőle a gyerekeket ha, úgy gondolja. Ott igazából a nőket az általános helyeztük miatt sajnálják, a kényszerházasság az mindkét félnek szívás, ezt szerintem minden épeszű ember elismeri.
2019. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
de most őszintén akkor ha nem ismerkedhetnek a nők szabadon akkor valójában a férfiaknak sincsen lehetőségük találni szerelmet a legtöbb ilyen országban nem?banyek hogy tudnak így élni? nem igaz, hogy nem érzik hogy ez rossz nekik?
2019. júl. 2. 18:16
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem érzik rossznak, mert ezt tartják normálisnak. Ez lett beléjük nevelve. Ők a mi ismerkedési formánkat nem tartják normálisnak.

Egyébként ne gondold, hogy mindenki kényszerházasságban él.

Ott a fiatalok úgy ismerkednek, hogy pl meglátják egymást egy közös ismerős esküvőjén, és megpróbálják megtudni, hogy ki a másik. Ez rokonok, barátok lévén lehetséges. Aztán ha szerencséjük van, még telefonszámot is kaphatnak. Ekkor a férfi családja elmegy a nő családjához felmérni a terepet, megkérik a lány kezét a szüleitől, megbeszélik, hogy kinek milyen tervei vannak. Ha mindkét fél részéről oké a dolog, akkor tartanak egy eljegyzést. Ezután jön az ismerkedési időszak ~ 1-1,5 év.(Ez lehet több vagy kevesebb is) Aztán esküvő.

A leírtakat Törökoszág keleti részén tapasztaltam.

Viszont itt egy férfinek sokkal nagyobb elvárásoknak kell megfelelni, mint pl egy európainak. A lány családja sokszor temérdek mennyiségű aranyat vár el, amit a lány kap.(Ez a biztosíték arra az esetre, ha megromlana a házasság és a lány le akar lépni)

Aztán alap még a lakás, mert ma már egy török lány sem költözik anyóssal egy fedél alá. Jó munkahely, jó kereset nélkül nem nagyon talál magának egy férfi feleséget.

2019. júl. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
okés. köszönöm, hogy elmondtad az ottani tapasztalaidat. de nyilván vannak olyan helyek ahol kényszerházasság van.
2019. júl. 2. 20:28
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal kevesebbet szembednek a férfiak és a nők is, mint gondolnád. Sok jól működő házasság van. Meglepően sok. (Közel keleten élünk)
2019. júl. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Hat igen mivel ott a nőnek is kell tartania az alap dolgomat ezért a férfiaknak is! Nincs olyan mint én hogy a lányban mar bele mentek 100-an a férfi meg meg 30 eves de az anyjával él meg zero társadalmi élet/karrier....
2019. júl. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Mint itt*
2019. júl. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Igen, vannak olyan helyek, de ott sem minden házasság kényszer.
2019. júl. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Elrendezett házasságnak hívják. Tanulatlan, szegényebb családoknál, falvakban, esetleg közeli rokonságban előfordulnak kényszer házasságok, de mint írtam 90%- ban elrendezett házasságok vannak. Ami tilos a nőnek, az tilos a férfinek is, az más kérdés,hogy a férfi sok mindent megenged magának, mint a nő, "mert ő megteheti".

Az egy bonyolult élet, de csak nekünk, mert ők így boldogok. Ami nekik természetes, az nekünk furcsa, és ami nekünk természets, az nekünk furcsa. Csak meg kell tanuni, hogyan gondolkodnak és máris másképpen fogjuk látni azt a világot. Nem kell túlkomplikálni .

Tény, hogy mindenki az arab szokások szerint él ott, hiába az iszlám kellene meghatározza az életüket,mégis az adott nép szokásai a mérvadóak. Ezért is van az, hogy esetleg unokatestvéreket is kiházasítanak, mert az adott családban ez a szokás, hogy egymás között házasodnak. Amúgy ez egyre ritkább, de mégmindig van ilyen házasság .

2019. júl. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Utolsó az unokatestvérrel köthető házasságot az iszlám engedélyezi
2019. júl. 6. 19:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!