Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek az iszlám világban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az iszlám világban egy kényszerházasságban csak a nők szenvednek vagy a férfiak is ettől?

Figyelt kérdés
Csak mert olvasom a fátyol sikolya című könyvet és abban is elmondja az Abdul, hogy az 1. feleségét 17 évesen jelölték ki neki a szülei és soha nem is szerette,de nem tud mit csinálni az apa mondja meg, hogy mi a szitu.A 2.feleségét szereti akit önként választott Amerikában már. És rettentően ragaszkodik hozzá a szülők áskálódása ellenére is. Annyira hogy az 1.feleségétől el is válik. Most a dubaji hercegek 3 unokatestvérükkel házasodtak. Elég valószínű mivel abszolút egyszerre történt a dolog és mind rokonnal, hogy politika. Persze nem biztos. De így elgondolkoztam, hogy azért hajlamosak vagyunk csak a nőkre gondolni ebben a dologban. És csak őket sajnálni. De most én vagyok h.lye hogy úgy gondolom ettől a férfiak is igenis szenvednek?! Max könnyebb a dolguk mivel még lehet 3 másik feleségük. Nyilván a lányoknak rosszabb,mert ha a férfjükbe nem szeretnek bele akkor ez van. De ettől még a férfiaknak is nehéz szerintem, hogy olyan nőt érintsenek egész életükben akit nem szeretnek. És foglalkozzanak vele. Mert pár aktusig még az ujdonság varázsával el vagy. De utána. Azért csak hiányoznak az érzelmek szerintem nekik is. Ők sincsenek fából. És kérném az iszlámmal kapcsolatos szidalmak mellőzését. Inkább a férfiak véleménye érdekelne, hogy ők miként élnék meg a dolgot, ha ilyen helyzetbe kerülnének. Olyan nővel élni akibe nem vagytok szerelmesek. Hát sztem borzasztó. De majd meglátjuk mit írnak a férfiak. Köszi a válaszokat!

2019. júl. 2. 13:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez az iszlámnak nem sok köze van.

Ez inkább kultúra.


Nekem török férjem van. Van egy nagybátyja, akinek el KELLETT vennie feleségül a halott öccse feleségét. Az apja kényszerítette, aki azt mondta, ha nem teszi meg, ki lesz tagadva, többé nem kell hazamenni e. A férjem családja/rokonsága nem túl vallásos, épp ezért nincs köze az iszlámnak a kényszerházasságoknak.

És igen, rengeteg férfit érint a dolog.

2019. júl. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

1+

Azt, hogy ő ezt hogyan élte meg, én nem tudom elmondani, viszont annyit tudok, hogy meg akart lépni, de nem hagyták. Náluk a férfiak ilyesmikről nem beszélnek, csak beletörődnek, ahogy a nők is.

2019. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
36%
Csak a nők. A punci az punci, és még csak nem is kötelező a monogámia.
2019. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
de mért teszik az apák ezt a fiaikkal, hogy megmondják, hogy ők ezt nem akarják....most mért nem várják meg hogy megtalálják az igazit és azzal házasodjanak?nem mindegy már nekik?meg nem értem a férfiakat sem. kitagadnak hát Istenem. Férfiak megállnak a saját lábukon is a nagy világban nem? Van albérlet van munka. Akkor mért nem lépnek meg ez elől a dolog elől?
2019. júl. 2. 13:32
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

na igen az elrendezett házasság az nem vallás függő hanem kultúra függő... még a mai időben is vannak a felsőbb rétegek akik csak bizonyos emberek közül választhatnak párt! de olyan is ahol érdekből adják össze őket


de pl a férfi is szenvedhet tőle mert ha mást szeret vagy ha meleg....


persze iszlám világ... pl török vagy Egyiptom esetleg valamelyik modernebb tudatú iszlám állam... mert ott normálisak azért az emberek...

2019. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
19%
ja csak ugye azsem biztos hogy olyan nőt fog elvenni akit megérdemel lehet egy nagy qurvát vagy egy 5 gyerekes anyát....
2019. júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
na az meg a másik eset amikor még ez is tetézi a dolgot, hogy esetleg másnak a gyerekét kell nevelnie is mindjárt. De muszlimák között azért sztem kevés ribizlit találni nem?
2019. júl. 2. 14:38
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Köztük is vannak igazi ri..ncok, elég sok.

Iránban, Szaúd Arábiában és Törökországban is csinálnak szüzhártya “visszaállító” műtéteket. Nem hiába, mert van rá igény.

Náluk az a lényeg, hogy szűz férfi szűz nőt vegyen el. Nagyon sok szűznek mondott nő már rég nem az, de megoldják, hogy a nászéjszakán annak tűnjenek. Ha valakinek nem lenne pénze a fent említett műtétre, már lehet kapni művér kis tasakot, amit a hüvelybe kell helyezni, behatoláskor elszakad és úgy tűnik, mintha akkor szakadt volna át a szűzhártya.

Szerinted, ha ilyen dolgokra van igény, akkor annyira ártatlanok a muszlim nők?

2019. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezekben a kultúrákban a család az első. Tök mindegy, hogy mit követnek el a szülők, őket tisztelni kell. Náluk előbbrevaló az, hogy ki mit mondd róluk, mint a másik érzései.

A férjem családja is eszméletlen képmutató. Folyton látogatják egymást a rokonok, meg órákon át jópofiznak, miközben rühellik egymást. Ennek ellenére soha nincs köztük az a tipikus örök harag, amit pl az én családomban tapasztaltam. Pl édesanyám és a húga közel 10 évig nem álltak szóba egymással egy stihl fűrész miatt.

Hiàba tudna egy férfi a saját lábán is megállni a családja nélkül, nagy szégyennek éli meg, ha nem mehet haza.

2019. júl. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
De őszintén utolso az akkor jobb ha 10 évig nem is beszélsz a család tagoddal egy kis piti harag miatt... annyi hogy ebben a kultúrában a család előrébb való ami sokszor jó dolog! Persze ott sem ugy mennek mint a mostani torok szapoanoperakban... 😂😅 normalissak ott is az emberek meg vannak olyanok is akik nem de azok itt is vannak bőven...
2019. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!