Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen tanácsot lehet ilyenkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen tanácsot lehet ilyenkor adni?

Figyelt kérdés

Egy rokonom avatott a bizalmába és azóta sem tudok jó tanáccsal szolgálni. Adott egy férfi, akinek felesége van és gyerekei. Nem rossz a házasság. Soha nem volt az a nagy szerelem, de jól megvannak. A gyerekeik boldogok. A férfi pár évvel ezelőtt találkozott egy nővel. Hamar szerelmes lett. "Papíron" barátok. Soha nem mondták ki, de a férfi tudja, hogy a nő ugyanígy érez. Ő szintén házas. Néha találkoznak, van 1-1 lopott óra, amit együtt töltenek. Egyszer láttam őket együtt. A nő nem egy szépség, de vibrál a levegő köztük. Soha nem volt testi kapcsolat közöttük, nem is merült fel.

A házasság felbontása szóba sem jöhet.

Én azt tanácsoltam, hogy szakítsa meg a nővel a kapcsolatot, de a férfi azt mondta, hogy abba belehalna, szó sem lehet róla. Törődik a családjával, rengeteget foglalkozik a gyerekeivel, vannak családi programok és ezeket nem csak kötelességből csinálja. Egy nagyon jó apáról van szó.

Mi a jobb? Ha csapot-papot ott hagy, vagy ha folytatja ezt az életet, ami nem tökéletes ugyan, de a családja nem esik szét és megmarad ez a barátság is?



2019. jún. 7. 22:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Olyan házasságba minek gyereket csinálni, ahol soha nem volt nagy a szerelem?! Tényleg ennyire hülyék az emberek?
2019. jún. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Ez csak kémia. Ha kicsit tombolt volna a gyerek előtt akkor pontosan tudná.


Igen, most hú de nagyon rossz ötletnek tűnik egy izgalmas kémiai élményért ott hagyni a másik nőt, akiről persze a lelke mélyén már most tudja, hogy annyira nagyon úgy igazán nem éri meg, de hosszútávon jobban járna vele. És bármennyire is úgy érzi, hogy nem, idővel úgyis elmúlik.


Szerintem hátráljon ki ebből a dologból, főleg ha nem történt még semmi, és kezdjen el újra a feleségére koncentrálni. Később még hálás lesz érte. (tapasztalat)

2019. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Rosszul fogalmaztam, szóval jó ötletnek tűnhet az új, mert izgalmas, de hosszútávon a feleség mellett tenném le a voksom.
2019. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom erről, hogy ha csak fele annyi energiát fektetne a saját házasságába, hogy megújítsa többet nyerne, mint amennyit most veszít ezzel...


De hát van aki szenvedve szenved vagy szenvedve fejlődik. Vajon emberünk melyik táborba tartozik?

2019. jún. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos ilyen hülyék igen. Fogalmuk nincs a szerelemről. Azt hiszik igazán mély érzelmek még élethosszig tartó szerelmek csak a filmekben vannak. Hát nem. Csak várni kéne rá, vagy tenni érte. Amíg ez nincs meg mindig ez van...keresik a "b" tervet, kompenzálnak.

Azt nem hiszem el hogy nem volt semmi.

A férfinek valamilyen inger kell vizuális vagy szexuális hogy szerelmes legyen, van lelki vonal is, de arra meg 1-1 óra nem elég.

Férfi meg nő közt nincs barátság. Az egyik fél mindig többet akar. Van ott szex is.

A férfi nem "hal bele" ilyenbe. Mostanában divat online kihasználni szexuálisan másokat. Lehet mennek ott a szaporodószerv selfiek és videók és kiélik így egymáson magukat...mert unják a társukat, de csak addig lesz érdekes a másik, amig "tilos." Aztán ha egymáséi lennének kb ugyanolyan szürke lenne minden...mint most otthon, én nem szurkolok nekik, ne haraguj. Szemét dolog és nagy hülyeségnek tartom. Aztán majd a gyerekeket nevelheti az anyja egyedül, és majd ő szenved miattuk is mert küzdhet mire valaki elfogadja így hiába nem egyedül vállalta, mert úgyis nála maradnak a gyerekek. Hárman szenvednek mert nekik jó...


Hát gratulálok. Az ilyen ember nem is érdemli meg, hogy szülő lehet.

2019. jún. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%
Szerencsére nem voltam ilyen helyzetben, de én még is úgy érzem az idáig hozzászólók bizony túl szigorúak... Igenis van olyan, h vki nem tudja mi az a szerelem, de rátalál egy minden szempontból megfelelő társra, szeretet-barátság-szövetség alakul ki, ami igenis, h elég lehet egy család alapítására. Akkor lesz csak "gond", ha bekopogtat a szerelem... Nos... ha valóban az, tehát lelki és testi vonzalom van, ami tartósan megmarad, tehát komoly szerelem (aminek idő teltével sem lohad a parazsa-tüze), akkor én azt mondanám, h a házastársra tekintettel (neki is megadva az esélyt), bár fájóan, de el kell válni. Ha még sem meri bevállalni, akkor pedig a szerelmével szakítson. Ez a kettős játék megalázó mindenkinek, aki szerepel ebben a történetben. Muszáj lenne választani, mert így mindenki csak látszat boldogságban él...
2019. jún. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez önzőség és egy (illetve 2) házasság reszkírozása. Biztonsági játék.

Állítólag hős szerelmes és hű meg tyű de egyrészt ez a dolog csak addig érdekes amíg le nem zavarnak pár menetet. Mert a tiltott gyümölcs édesebb és az kell, de miután mondjuk ez megvolt pár alkalommal, degradálódik az egész, nem lesz érdekes , a nőt akibe állítólag annyira szerelmes otthagyhatja felelősség nélkül és ott az asszony.

Másrészt ki az a barom aki azt gondolja hogy semmi sem fog történni? Azt is nehezen hiszem el hogy nem volt, de oké, mondjuk hogy nem. Na de hogy nem is lesz?? Francokat nem. Ha így folytatja lesz. Ha most leállna vele , talán még a házasságán is dolgozhatna.

Szóval annyira nem hős szerelmes hogy borítson érte csapot-papot, de aki kockaztatja a házasságát (mert gyakorlatilag a tűzzel játszik), meg a családi békét az mennyire jó apa? Marhára nem az. Mert a megcsalás még megtörténhet, a feleség rájöhet, válás és a vége kb ugyanaz.

Szóval szerintem itt a férfinek ELSŐSORBAN A GYEREKEIRE kéne gondolni, arra hogy nekik most jó és nem kéne kockaztatni hogy ez rosszra forduljon. Ott van a felesége akivel szemben szintén inkorretkség és ha rá szánna elét időt és energiát, jobb is lehetne a házasság. A másik nőt meg hagyni. Elengedni, nem beszélni vele többet. Mert úgyis csak addig érdekes amíg nem szabad.

2019. jún. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
Igen, válasszon. És pont a családja miatt. Nem hiszem el, h ez vhogy ne jönne ki a nagy apai programok közepette... és a gyerekek ezt megérzik, h apa nyersen szól anyához, vagy hogy apa mindig olyan hideg anyával.... Ha jó apa, akkor válasszon, ez kutya kötelessége! Ez nem játék, itt a felszín alatt túl sok minden kavarog. Tisztázza le minél előbb ezt a helyzetet. Válasszon.
2019. jún. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a legjobb tanács ilyenkor, hogy azt az időt és energiát amit a nőre fordít, inkább a házasságába fektesse. A lopott órákat a családjától veszi el.

Én se hiszem hogy nem keféli azt a másik nőt, de legalábbis ha minden így marad, kefélni fogja.

Nem fog belehalni a kapcsolat megszakításába, de ha már ilyen drámai meg önző a pasi akkor szrjon le mindent és hagyja ott a családját a nőért....jaaa, hogy abba is belehalna? Mérlegelnie kéne mit veszíthet és mi is az igazán fontos.

32/N

2019. jún. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%

Nem drámai és nem önző, csak egy ember...

Azt értse meg már mindenki, h önmagáért felelős, ill. az ő élete kihatással lehet több emberére is (családja). Ha normális ember, akkor tud úgy választani, h mindenki csak minimálisan sérüljön. Itt jön az intelligencia.

De egyáltalán, ebben a helyzetben mivel sok szereplős mindenki intelligenciája kell. Szóval.....

Én nem tom. De, itt nagyon észnél kell lenni, és nagyon is tudni kell, mi vagy ki a fontos... kik, mik a szereplők, milyen módon lehet kulturáltan, normálisan lejátszani ezt a helyzetet..

2019. jún. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!