Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kérhetnék tanácsot párválasztá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérhetnék tanácsot párválasztás terén?

Figyelt kérdés

30 éves egyedülálló férfi vagyok, középfokú végzettséggel, szellemi foglalkozással műszaki területen. Párkapcsolatot eddig nem kezdeményeztem csak azért, hogy ne legyek egyedül, mostanra viszont már megszületett bennem a vágy egy társ iránt. Szeretnék megállapodni, megházasodni, családot alapítani. Általában véve a nőket fogékonyabbnak tartom a jóra (erkölcsi értelemben), ezért valószínűleg olyasvalakit választanék, aki nálam jobb, hogy mintegy húzóerőként hasson rám. Tudom ez elég ellentmondásosnak és szögletesnek fog hangzani, de a következőktől tartok, és ebben szeretném tanácsotokat kérni.


1. Mi lesz ha idővel felzárkózok az ő "szintjére" és többé már nem találom őt vonzónak? (Barátok terén már többször előfordult velem, hogy akitől kezdetben még sokat tanultam, azt néhány évvel később már nem találtam érdekesnek, esetleg az érdeklődésünk is változott, és különváltunk.)


2. Mi lesz ha sose zárkózok fel mellé, ha számomra egy folytonos görcsös próbálkozás lesz, hogy felzárkózzak mellé, számára pedig egy folytonos visszahúzó erő leszek?


3. Hogyan, mi alapján válasszon az ember magának párt egy életre, hogy az mindkettőjük számára kielégítő legyen egy életen át?



2018. júl. 28. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Menj fel egy társkeresőre, tedd ki ezt a szöveget és aki jelentkezik rá, az tuti jó lesz:) Komolyan mondom:)
2018. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem először magaddal jöjj tisztába. Mit vársz az élettől,mit szeretnél elérni? Mik a céljaid? És ezután jöhet, hogy kit keresel. 30 évesen már kicsit kiforrottabbnak illene lenned (nem bántásból, ne edd úgy).

Ne mástól várd, hogy felhúzzon, érd el azt a bizonyos szintet magadtól. Már csak azért is, mert ahogy te attól félsz, hogy megunod a társad (ha tényleg a társad, akkor amúgy ilyen nincs), ha utoléred, ő eleve unalmasnak találhat téged, ha kevesebb vagy nála. Erre nem gondoltál?

30N

2018. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lehetnék kiforrottabb, tudhatnék többet a párkapcsolatokról, és lehetnék kevésbbé kiforrottabb is, aki inkább csak a haverjaival tölti az idejét, esetleg kapcsolatban él, de hallani sem akar házasságról. Nem kaptunk mind egyforma csomagot az élettől. Mindenesetre megkérdezni valamit amit nem tudok, nem gondolom, hogy a gyengeség jele lenne.


"...ő eleve unalmasnak találhat téged, ha kevesebb vagy nála. Erre nem gondoltál?"

- Dehogynem. Erre irányult a 2. kérdésem, hogy én nem lennék-e kevés (azaz visszahúzó erő) valaki számára, aki nálam jobb.


"Ne mástól várd, hogy felhúzzon, érd el azt a bizonyos szintet magadtól."

- Ez hasznos tanács, köszönöm. Megvannak a céljaim személyes-, egzisztenciális-, családi-, és társadalmi szinten. Tegyük fel, hogy ezeket el is érem magamtól. Hogyan tovább? Sokakat ismerek akiknél mindez megvan, mégis elváltak. Mit tanácsolnál, mi alapján válasszon az ember párt, mi alapján lehet tartós egy kapcsolat/házasság?


Előre is köszönöm a segítségedet!

2018. júl. 28. 22:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekem bejött (9 éve vagyok a férjemmel, még mindig szuper a házasságunk, a második gyerekünket várjuk), az az, hogy nemcsak szerelmesek vagyunk, barátok is. Mindenről, tényleg bármiről gond nélkül, fesztelenül tudunk beszélni, nincs célozgatás, köntörfalazás, barátnőknek/barátoknak panaszkodás, közben magunkban fortyogás, mindent felmerülő gondot azonnal rendezünk. Plusz nagyon hasonló a temperamentumunk, a céljaink, a gondolkodásunk, így lényegében alig van min összeveszni. Ez az ellentétek vonzzák egymást, hülység, max ideig-óráig működik, aztán úgyis elkezd az agyadra menni. Hasonló a hasonlóval hosszabb távon sokkal jobban kijön.

Ez a racionális része, aztán persze az érzelmi rész se mindegy :)

2018. júl. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30 eves vagy, nem volt meg csajod es nem is kezdemenyeztel. Kiváló. Sztem jobb ha hanyagolod a témát..
2018. júl. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4: Ez jól hangzik, én is valami ilyesmire vagyok kiváncsi, hogy hogyan lehet úgy választani, hogy mindketten lehetőleg egy irányba változzunk és így hosszú távon együtt maradjunk. Tetszik amit írtál, köszönöm!


#5: Volt egy barátnőm másfél évig, majd egy másik fél évig. De ez 21 éves korom előtt volt, azóta nem éreztem szükségét, így nem is kezdeményeztem. Ha segíteni nem tudsz, miért töltöd azzal az időd, hogy másokat minősítgetsz?


---


Szívesen várok még konstruktív hozzászólásokat!

2018. júl. 29. 12:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Látszanak a bajok. Az előző nem minősített, csak elmondta a véleményét. Ha minősített volna, akkor azt mondja, hogy egy lúzer vagy. Kérdésre visszatérve: ha semmiféle bátorság vagy kezdeményezőkészség nincs benned, akkor nagyon nehéz lesz bármerre elmozdulni. Azt sajnos nem tudhatod meg, hogy milyen irányba fogsz változni, te vagy a párod. Hirtelen az jutott eszembe, hogy lehet kéne "venned" egy thai feleséget, akár próbából és akkor látnád hogyan működik egy másik emberélőlény. Az lehet segítene.
2018. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!