Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Na most akkor hogy is van ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Na most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Mióta itthon vagyok a babánkal mindent nekem kell megcsinálnom. Szó szerint mindent egy 4 szobás kertes házban. Egyedül a fűvágást bízhatom másra. De mindezt a baba mellett. Ő neki áll inkább valamit dolgozgatni csak, hogy semmit ne kelljen segíteni. 20 percet játszik a babánkal napi szinten akkor is rohannom kell be mert nincs el vele a kislány egyáltalán. Úgy érzem egyedül maradtam holott ő volt úgy oda. Mindegy is nem ez a lényeg.

Ma mikor kiszedtem a szárítóból a ruhákat és össze hajtogattam megkértem, hogy pakolja el a SAJÁT ruháit, egyből szaladt hogy vigyáz a gyerekre. Oké rendben, de azért közben rákérdeztem hogy ha találok új munkahelyet (régi csúszott a baba miatt) akkor is mindent nekem kellene csinálnom vagy akkor segít? Válasz: majd ha lesz időm. Mondom akkor nem fogok keresni mert meglesz itthon a munkám mire a gyerek után napi szinten össze pakolok mindent szobánként stb

Erre mondja hogy oké.

Szerintem az volt a normális ahogy régen volt hogy mindketten dolgoztunk a házi munkát feleztük. Szerintetek?


2019. jún. 1. 23:30
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Igen tényleg? Szerinted ha előre tudom, hogy ilyen lesz nem léptem volna le még a baba előtt? Mindenben segített, tényleg mindenben. Most azon az elven van, hogy én itthon vagyok mindent meg birok csinálni.
2019. jún. 3. 00:24
 22/26 anonim ***** válasza:
34%
Legközelebb esetleg gondolkozz gyerekvállalás előtt. Legalább minimálisan.
2019. jún. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Aztaaa milyen tökéletes anyukák/nők/feleségek vannak itt, hihetetlen 😮 Ilyen jól tudtátok, hogy milyen lesz a párotok gyerek vállalás előtt? Hű. Szerintem max szerencsétek volt. Akkor gratulálok, hogy azt pedig leszóljátok aki nem volt olyan szerencsés, mert ki meri írni az érzéseit... Tessék, ez lett az országből
2019. jún. 3. 08:05
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ne húzd föl magad az igazságtalan beszólásokon, aki itt érdemi tanács helyett játssza a felsőbbrendűt, a következő okból teszi:

- vagy fogalma nincs, miről beszél, mert még nincs efféle tapasztalata,

- vagy a hétköznapi frusztrációit kénytelen itt kitombolni, mert máshol nem tudja,

- vagy meg van győződve saját tökéletességéről és tévedhetetlenségéről, mely utóbbi miatt ő fogja kapni a legnagyobb pofont az élettől.


Az a baj, hogy sem mi nők, sem a férfiak nincsenek felkészítve a szülői szerepre tisztességesen. Mindenhonnan dől a rózsaszín vattacukor, ha anyaságról van szó, meg szoptatási tanácsadás, meg műbalhék a nyilvános szoptatás körül, holott a szoptatás maga a legkevésbé problémás része az anyaságnak, amióta feltalálták a jó minőségű tápszereket.

Arra azonban senki nem készít fel, mit jelent nem aludni a szülést követő három napon egyáltalán, és utána hónapokig csak 1-2 órát. Senki nem beszél arról, hogy ezzel konkrétan embert lehet ölni, és mivel drága férjuradnak sincs róla halvány segédfogalma, joggal hiszi, hogy hisztis vagy. Senki nem világosítja fel sem a fiúkat, sem a lányokat, hogy attól a naptól, hogy ott a gyerek, anya és a vacsora esténként nem fog úgy illatozni a szokott időben, mint annak előtte. Senki nem tanítja meg sem a fiúkat, sem a lányokat, hogy ha apa nem teszi lehetővé, hogy anya olykor regenerálódjon, anya előbb-utóbb össze fog omlani. Senki nem készít fel arra, hogy nem minden csecsemő eszik-alszik-néhasír üzemmóddal jön a világra, hanem bizony vannak babák, akik föladják a leckét. Ha apából hiányzik a szükséges empátia és figyelem, a kapcsolat tönkre fog menni.

Nem véletlen, hogy a házasságok minimum harmada tönkremegy az első gyerek három éves kora előtt.

Aztán persze olyan is van, amikor kívülről minden tök idilli, anya és a vacsora is kellő időben illatozik, csak épp a csecsemő igényei vannak nagy ívben leszrva, hadd sírjon csak, majd megszokja. (Bizony, láttam ilyet is, anyuka jelenleg háromgyerekes sztárszülő, nagy mellénnyel osztja az észt mindenkinek, csak épp a gyerekei mentek tönkre az ő nagyszerű anyasága alatt.)


Érdemi tanácsot sajnos én sem tudok adni, az igényeid jogosak, vagy ki tudod harcolni, ami jár, vagy nem, ez innentől a pasin múlik.

Szerintem egyébként jól csinálod.

2019. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre az a megoldás, hogy rákényszeríted, hogy kettesben legyen a saját gyerekével és megismerjék egymást. Csinálj mondjuk minden szombat délelőttre magadnak programot (ne kérj előtte engedélyt, csak közöld, hogy elmész futni, vásárolni, barátnőhöz, vagy beiratkoztál egy tanfolyamra... mittudomén) - megeteted a gyereket, tisztába rakod és egy "na sziasztokkal" otthagyod őket 2-3 órára. Akkor te sem őrülsz meg a mókuskerékben és hidd el, ő is meg fogja tanulni pl. a pelenkázást és nem, nem fog sérülni a gyerek sem, ha kicsit sír, viszont lesz kötődése az apjához.

De ezekhez el kell engedned azt is, hogy csak te csinálhatod jól a gyerek körüli dolgokat, és persze dicsérd agyba-főbe, ha ő is bármit "túlélt", akkor is, ha béna volt.

Ha meg leültök egyszer beszélgetni, nyugodtan mondd el, hogy nem ő segít neked kegyesen azzal, hogy továbbra is dolgozik, mint amikor egyedül volt meg ketten voltatok meg ha évente egyszer elmosogat, hanem te segítesz neki egyfolytában azzal, hogy feladtál a közös gyereketekért egy csomó mindent a karriertől az énidődön át a testedig, és ha szeret titeket, értékelje már legyen szíves szavakkal is meg a rátok szánt idővel is. Ha meg totál nem hallgat a kérésre, hogy legyen újra közös jobban a házimunka, próbáld ki, hogy egy hétig nem főzöl rá és nem mosod ki a ruháit. Ezt tuti észre fogja venni.

2019. jún. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

2.es

Lehet ,hogy így van, nem vitatom, nem vagyok férfi..

De ugyanezt a választ olvastam szó szerint már több más kérdésnél is....:)

2019. jún. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!