Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Na most akkor hogy is van ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Na most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Mióta itthon vagyok a babánkal mindent nekem kell megcsinálnom. Szó szerint mindent egy 4 szobás kertes házban. Egyedül a fűvágást bízhatom másra. De mindezt a baba mellett. Ő neki áll inkább valamit dolgozgatni csak, hogy semmit ne kelljen segíteni. 20 percet játszik a babánkal napi szinten akkor is rohannom kell be mert nincs el vele a kislány egyáltalán. Úgy érzem egyedül maradtam holott ő volt úgy oda. Mindegy is nem ez a lényeg.

Ma mikor kiszedtem a szárítóból a ruhákat és össze hajtogattam megkértem, hogy pakolja el a SAJÁT ruháit, egyből szaladt hogy vigyáz a gyerekre. Oké rendben, de azért közben rákérdeztem hogy ha találok új munkahelyet (régi csúszott a baba miatt) akkor is mindent nekem kellene csinálnom vagy akkor segít? Válasz: majd ha lesz időm. Mondom akkor nem fogok keresni mert meglesz itthon a munkám mire a gyerek után napi szinten össze pakolok mindent szobánként stb

Erre mondja hogy oké.

Szerintem az volt a normális ahogy régen volt hogy mindketten dolgoztunk a házi munkát feleztük. Szerintetek?


2019. jún. 1. 23:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
88%
Mennyi férfi válasz... Sok pasi csodálkozik ha dobbant a nő... Gusztustalan. A férfi feneke legyen kinyalva, de viszonzás az nulla. Ha jól tudom a nő is kap gyedet. Így visz pénzt a házhoz. Nem lenne kötelessége a pasi dolgait is rendbe tenni, mert így igazából két gyereke van. Lehet a pici értelmesebb mint az apja... Már bocsánat
2019. jún. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%

Korábbi kérdezők kedvéért: VAN olyan, hogy a férfi egész másmilyen volt a gyerek előtt.

A férjemmel pont azért vállaltam gyereket, mert meggyőződésem volt, hogy jó férj, és jó apa lesz. Tévedtem.

Lassan ötödik éve, hogy csaknem egyedül nevelem a gyereket, ő csak a kötelező minimumot teszi bele, és még pofákat is vág.

A terhesség alatt már láttam, hogy ez sajnos mégsem olyan lesz, mint amilyennek ígérkezett, de ugye akkor már nem nagyon van mit tenni. Megszívtam.

Az én férjem érzelmileg éretlen mind az apaságra, mind az olyan párkapcsolatra, ahol nem körülötte forog a világ. Sajnos ez nem derült ki időben.


És a kutya pontosan ott van elásva, amikor a férfiak szerint a 6-8 óra házimunka az semmi a munkahelyi feladatokhoz képest.


Én időközben visszamentem dolgozni. A helyzet azóta a következő: csaknem ugyanannyit dolgozom, mint a férjem, mellette a háztartás 90%-a az enyém, a gyereknevelésnek meg a 99%-a. (Ja, és eközben ő a szuperapu, mert annyit dolgozik, és olyan sokat segít!)

Ha elválok, a maradék 11% is az én nyakamba szakad, és még anyagilag is vakarózhatok. Mit tudok csinálni, hogy változzon a helyzet? Semmit, mert amit nem csinálok meg, úgyis megvár. A gyereket meg kell etetni, meg kell fürdetni, mesélni kell neki, játszani kell vele, az óvodai programokon részt kell venni, ha van segítségem, ha nincs. December óta gyógyszereken élek, hogy ne omoljak össze, és szerencse, hogy legalább a munkahelyemen tolerálják a nehézségeimet. Mert otthon nagyjából szrnak rá.

Viszont ha ilyen háttér mellett nem tudom a gyerekemnek a maximumot nyújtani érzelmileg, neadjisten megfeledkezem egy-egy névnapról, még én vagyok a szaranya és a szarfeleség.


Lánygyerekem van, mostanra eljutottam odáig, hogy mind a házasságról, mind a gyerekvállalásról le fogom beszélni, mert az egész egy rohadt nagy csapda. Lehet lepontozni, de amíg a férfiak leginkább csak a spermát adják az egészhez, aztán kényelmesen hátradőlnek, addig a nőnek nem sok öröme van ebben a történetben.


Legszívesebben fognám a cókmókom, és lelépnék 1-2 hétre, hogy megtapasztalja, mit jelent a gyereknevelés és a háztartás munka mellett, csak sajnos nem tehetem meg, mert a gyerek látná kárát...

2019. jún. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
53%

Napi 6-8 óra házimunka ?

Tehát elmész melózni 8 órát még 2 óra út oda vissza az 10 óra. 6 óra házimunka következik, tehát 16 óra. És még a gyerekre is van időd

Hát te igazi szuperanyu vagy :))

2019. jún. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
40%
12es, értem, hogy ez szar helyzet, és frusztrált vagy, de nem kellene a saját nyomorodat a gyerekedre átragasztani. A gyereknevelés és a házasság sem eredendően szar. Csak marhasokat kell rajta együtt dolgozni. Én a helyedben inkább próbálnék rájönni, hol rontottam el, és azt tanítanám meg a gyerekeknek, hogy csinálja jobban mint én. És nem ott rontottad el, hogy férjhez mentél és gyereket szültél (belegondoltál, milyen üzenet ez a lányodnak? Hogy ha újrakezdhetnéd, ő nem is élhetne?). Hanem ott, hogy amikor láttad, hogy szétcsúsznak a dolgok, nem kerestél megoldást, nem akartad a férjeddel közösen megoldani ezt.
2019. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

#12: "Korábbi kérdezők kedvéért: VAN olyan, hogy a férfi egész másmilyen volt a gyerek előtt."

"Az én férjem érzelmileg éretlen mind az apaságra, mind az olyan párkapcsolatra, ahol nem körülötte forog a világ. Sajnos ez nem derült ki időben."


Na most akkor mi? Más volt a gyerek előtt? Vagy csak számodra nem derült ki, hogy milyen? Ne haragudj, de nagyon gáz, hogy felnőtt nők simán szülnek apának alkalmatlan férfiaknak, majd azzal takaróznak, hogy más volt előtte. Felnőtt emberek vagytok... Ha annyira szeretitek hangoztatni, hogy intelligens és erős nők vagytok, akkor néha gondolkodjatok már, mielőtt egy komoly döntést meghoztok.


A napi 6-8 óra házimunkát meg hagyjuk. Laktam albérletben. Kaja max egy óra, de általában kevesebb. Seprés, felmosás és hasonlók is max 1 óra, de általában szintén kevesebb. Mosás heti 1-2 óra.


Nálatok simán a tipikus eset volt: Rátalált a zsák a foltjára.

2019. jún. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%
15. Miért szerinted a gyerek csak ül a sarokban minden igény nélkül, csendesen? Ne légy már... O. Ba
2019. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
76%

A 6-8 óra házimunkát egyfelől egy korábbi hozzászólásra reflektálva írtam, másfelől ha van kicsi gyereked és min. 3 ember után takarítasz, simán van 6-8 óra. Tök más a helyzet, ha eljársz otthonról (pl. dolgozni), akkor nyilván kevesebb a szennyes edény és porszívózni is ritkábban kell. Ismételem, kisgyerek mellett több is az, mint 6-8 óra.


„…Hanem ott, hogy amikor láttad, hogy szétcsúsznak a dolgok, nem kerestél megoldást, nem akartad a férjeddel közösen megoldani ezt.”

Azt melyik mondatomból szűrted le, hogy nem kerestem megoldást és nem is akartam megoldani? 5 év telt el. Gondolod, ezalatt egyetlen kísérletet sem tettem a megoldásra?


„Nálatok simán a tipikus eset volt: Rátalált a zsák a foltjára.”

Gratulálok, kiváló emberismerő lehetsz, hogy néhány sorból személyiséganalízist gyártasz.

Az pedig, hogy valakiből milyen apa vagy anya lesz, csak azután derül ki, hogy apa vagy anya lett. Garanciák az életben semmire nincsenek. Majd megtanulod te is. Az arrogancia, amivel leiskoláztál, csak a tudatlanok magabiztossága…

2019. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Onnan derült ki, hogy addig fajultak a dolgok, hogy a gyereked lelkét is megnyomorítod. Nem pedigml megoldottátok a dolgot még az elején.
2019. jún. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

12-es teljesen megértelek! Sajnálom!

Aki szerint csak fél óra a házimunka:

Próbáltál már úgy porszívózni hogy a gyerek a kezedben van mert fél a porszívótól? Vagy elkezded előkészíteni az ebéd hozzávalóit közben elkezd ordítani a gyerek hogy éhes és le kell ülnöd megetetni? Vagy éppen olyan helyre megy ahol nagyon csúnyán beverheti a fejét ha elesik? Ja és persze a babának külön főzni 2-3 étkezést majd turmixolni. Vagy éppen mosogatsz és elkezd a gyerek sírni mert elesett és rohansz oda mosogatószeres kézzel? Ha pedig be akarsz tenni egy mosást és a ketrecbe teszed addig a babát ő pedig végig ordít? Esetleg a kert rendbe rakásánál is koszos kézzel rohanj mert sír a gyerek. Mindezt úgy elvegezni, hogy éjjel 1-2 órát aludtál mert fogzik a baba. Sorolhatnám még.

Elárulom, ma kivételesen férjem vigyázott a gyerekre egy-két órát és mikor etetni kellett a gyereket szaladt oda hogy pakoljam ki az etetőszéket mert gyerek van a kezében. Nem, nem segítettem és nem azért mert nem bírtam volna hanem tudja meg milyen az mikor mindent gyerekkel a kezében kell megoldani! Az 1-2 óra babázás úgy kimerítette, hogy miután átvettem rögtön lefeküdt, hogy ő fáradt és elaludt. Ennyit erről!

2019. jún. 3. 00:14
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
#19: Nem próbáltam még, mivel több értelem szorult annál, hogy olyannal csináltassam fel magam, aki alkalmatlan szülőnek.
2019. jún. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!