Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Baj lehet abból, hogy hagyom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj lehet abból, hogy hagyom hogy a feleségem kezelje 100%-ban a pénzünket? Én keresek jobban de nagyon durván szórom a pénzt.

Figyelt kérdés

A bankkártyámat visszaadnám, de a közös számlára jönne a fizetésem. A feleségem adna nekem hónap elején valamennyi pénzt, de azt ő döntené el mennyit (az elején közösen, aztán ahogy alakul). Ha elfogyna, akkor kérnék tőle, de ő döntené el, hogy ad-e.

Én szívesen belemennék ebbe mert mindkettőnknek jobb lenne, végre nem kéne szenvednem a költekezési mániám miatt, voltam már pszichológusnál de az ugye egy újabb dolog ami csak a pénzt viszi. Csak attól tartok kicsit, hogy hosszútávon sok lenne a konfliktus v esetleg akaratlan visszaélne vele. Mivel azt megbeszéltük h ha ezt elkezdjük akkor már nincs visszaút. (Nyilván visszavonhatom de minden erőmmel azon leszek h ne tudjam).


2019. máj. 24. 19:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
A gazdálkodást arra kell bízni, aki tudja a pénzt kezelni. Ha te nem tudod, akkor a feleséged jó megoldás.
2019. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit olyan mint amikor a bagós a párjára bízza, hogy adagolja a cigit. Ez tulajdonképpen a másikra teszi a felelősséget ahelyett, hogy a dohányos maga döntené el, hogy mennyit szív. Mert ha ad akkor azért szemét mert mérgez, ha meg nem ad akkor azért szemét mert sóvárgok utána.


Úgyhogy próbálj felnőni és ne viselkedj úgy mint egy gyerek. Pláne ne írj le ilyen hülyeségeket, hogy "ha elkezdjük akkor már nincs visszaút" mikor rögtön utána leírod, hogy nyílván visszavonhatod.

2019. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%
LÉGY MÁR FÉRFI!
2019. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Mire költöd el a pénzt?

Szerintem add át a feleségednek a családi kasszát.

2019. máj. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem pozitív, hogy be tudod ismerni, hogy valami nem megy, és hajlandó vagy a változtatásra. Nálunk is valami hasonló van, de én nagyon nehezen viselem, hogy elég jól keresek, mégse vehetek azt, amikor akarok.


30n

2019. máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Semmi értelme nincsen ha te nem fejlődsz ezzel párhuzamosan. Csak félmegoldás ha más kezeli a pénzt. Igen is neked kell megtanulnod spórolni és nem elszórni minden pénzeteket. Lehet a feleséged az irányító, de tanítson is akkor téged és vezessen kicsit abban, hogy mire és hogyan kell költeni.
2019. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Nagy baj nem lehet maximum nem költesz minden felesleges hülyeségre.
2019. máj. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Azért a nagy kiadásokat beszéljétek meg. A döntések közösek, csak ne férj hozzá a pénzhez, hogy elszórd olyasmire, amit utólag te is megbánnál.

Közben erősen gyúrj arra, hogy meggyógyulj, és menj vissza a pszichológushoz. Az nem pénzkidobás hosszabb távon.

2019. máj. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon rossz ötlet, az alábbiak miatt:


- nem fogsz "megjavulni"

- feleségedre hárítod a terhet és a felelősséget

- idővel ez elkerülhetetlenül alá-fölé rendeltségi viszonyhoz fog vezetni, eltávolodik az egyensúly, döntésképtelen leszel idővel másban is

- egészen biztos konfliktus forrás

- akarva, de akaratlanul, de biztosan visszaélésekhez vezethet

- felnőtt férfiból gyerekké degradálod magad -> kockáztatod, hogy kiábránduljon belőled.


Ez jó eséllyel szétbarmolhatja a házasságotokat.


Az mindenesetre jó, hogy 1) felismerted, tudatában vagy a problémának, 2) akarsz rajta változtatni.

De ez ebben a formában nem szembenézés; hanem a feleségedre hárítás.

Inkább amikor költekeznél, akkor beszéljétek meg, KÖZÖSEN döntsetek. Később egyedül is jobban fog menni.

És amúgy pont a szakemberre nem kellene sajnálniba pénzt.

2019. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

Ha te szórod a pénzt, akkor abból van baj ha te kezeled a pénzt, nem abból ha a feleséged. Erre több ilyen példa van, és bizony az a jobb, ha az kezeli a pénzt aki tudja is kezelni...

Semmit nem jelent, hogy te keresel jobban. Én párom is mindig baromi sokat kereset, de hó végén kopog a szeme... Ha 1 milliót keres, azt költi el, ha 10 forintot, akkor azt... egyszerűen égeti a zsebét. Ilyen értelemben a világ összes pénzére nem tudtok vigyázni, minden más rizsa csak kifogás.

Ha megbíztok egymásban, közös minden és a kassza is, hidd el az a jobb, ha annál van a "kulcs" aki tud is rá vigyázni. Erre már láttam is példákat más esetben is...

2019. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!