Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha az ember nem vallásos,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az ember nem vallásos, akkor a házasság mitől több, mint egy papír?

Figyelt kérdés

A vallásosok számára szentség, ezt megértem, ezt ne is keverjük ide.

Hat éve vagyok házas, de nem sikerült rájönnöm, hogy a szerződésen kívül (ami nagyon fontos) miben különbözik a kapcsolatunk attól, ami előtte volt. Velem van a baj, vagy ez a "házasság több mint egy papír" tényleg nem mindig igaz?


2019. jan. 31. 11:19
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Hazassag:elkotelezem magam hogy a tarsam boldogga teszem, szeretni fogom stb. es Isten es emberek elott.Mindenki hisz egy nagyobb eroben szive melyen Istenben.

De itt inkabb arrol akarok beszelni hogy fogadast teszel.

Es sajat velemenyem szerint a hazassag tores ott kezdodik el amikor ezt az eskut hogy szetetni foglak stb.egyik fel.elfelejti, elhanyagolja elfelejti es mar nem.szereti ugyanugy a tarsat.

Szerintem ott mar elkezdodott a tores, mivel az igereted megtorted .Pl. ha nem allsz mellette, nem segited, ugymond lesz@rod ha szenved.

2019. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Diploma is papir megsem gyogyit orvos nelkule

Haz tulajdonlap is papir

Az elet tele papirokkal fontos papirokkal

2019. febr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
58%

Gyereknek legyen apja, vagyonnak legyen örököse. Ugyanezért nem lehet felesége a katolikus papnak.


Alapvetően a házasság két idegen ember rokonná tétele.


Viszont nem szentség. Senkinek sem:)

2019. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
Tudom, hogy a nem vallásosaknak ezt nehéz megérteniük, de attól, hogy nem gyakorlod a hitet, nem vagy megtérve, de a templomban esküt tettél Isten előtt - hisz gondolom elmondtátok a szokott szöveget, pap adott össze benneteket - akkor rátok is ugyanúgy vonatkozik Isten törvénye, mint a hívőkre. Csak ti ezek szerint ezt nem tudatosan vállaltátok. Isten szemében a házasság egy szövetség, a válás pedig bűn. Ez lenne a házasság, a jó házasság alapköve. Isten előtt esküt tenni, Ő pedig az áldását adja. A polgári e mellett csak formaság és egy papíron kívül semmit nem ad. A hívők házasságát Isten tartja az irányítása alatt és teszi olyanná, amilyennek teremtette, a nem hívőké pedig olyan, amilyenné saját maguk alakítják, csak rajtuk múlik milyen lesz és meddig. Ha csak a polgári részét nézzük, semmiben nem különbözik a kapcsolatotok, mint a házasság előtt. Úgyértem, nem ez határozza meg a minőségét, semmit nem ad hozzá, rajtatok múlik. Csak így hivatalosan, jogilag a feleséged és macerásabb az elválás. De erre ne kerüljön sor, azt kívánom!
2019. febr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!