Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha az ember nem vallásos,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az ember nem vallásos, akkor a házasság mitől több, mint egy papír?

Figyelt kérdés

A vallásosok számára szentség, ezt megértem, ezt ne is keverjük ide.

Hat éve vagyok házas, de nem sikerült rájönnöm, hogy a szerződésen kívül (ami nagyon fontos) miben különbözik a kapcsolatunk attól, ami előtte volt. Velem van a baj, vagy ez a "házasság több mint egy papír" tényleg nem mindig igaz?


2019. jan. 31. 11:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
65%
A házasság egy szerződés, mely a vagyonközösséget helyezi jogi keretek közé, és ennél semmi több. Az a baj, hogy ezzel rengetegen nincsenek tisztában, mielőtt felelőtlenül belecsapnak a dologba...
2019. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
38%

Ha szigorúan vallási szemmel nézzük, a ti házasságotok “ csak egy papír” ahogy írod. Ugyanis az egyház( ak) szerint az a hiteles házasság,, amit a templomban kötnek.


Úgyhogy nyugodj meg, nem változott semmi azzal, hogy polgari házasságot kötöttetek .

2019. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
45%
Régebben jelentett egy elköteleződést is, de ma már ahogy repkednek a válások. Egy gesztusként is fellehetne fogni, de megint csal a válások. Így nem több egy papírnál, amit bármikor fellehet mondani.
2019. jan. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
17%

"... akkor a házasság mitől több, mint egy papír?" Nemhogy nem több viszont sokszor még annál is kevesebb.

32/f

2019. jan. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
24%
Nem vallásos emberek is vágynak templomi fehérruhás esküvőre, mert az a megszokott és tényleg a legszebb esemény, ami férfi és nő között lehetséges.
2019. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Az 5. válaszoló által írt okból kifolyólag nekünk is volt templomi esküvőnk.
2019. jan. 31. 11:34
 7/34 anonim ***** válasza:
72%

Nem attól függ, hogy az ember vallásos-e vagy sem. A feleségem hívő, szeretett volna templomi esküvőt. Én meg ateistaként tisztelem annyira az egyházat, hogy nem játszom meg magam, hogy milyen nagy hívő vagyok, amikor nem hiszek az egészben, szóval nem volt templomi esküvőnk, csak polgári.


És hogy kinek mit jelent a házasság? Én az ateista, házasság nélkül is úgy gondoltam, hogy egy életre elkötelezem magam a feleségem mellett. Ő pedig hiába hívő, házas, anyuka, ez se akadályozta meg benne, hogy megcsaljon, és lelépjen a szeretőjével. Szóval nálunk teljes mértékig egy felesleges papír volt, ami csak bonyolította az elválást.

2019. jan. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
82%

Katolikus keresztényként írom: mi azt mondjuk, hogy két nem keresztény házassága is szent. Önmagában az, hogy egy férfi és egy nő azzal a szándékkal lép életszövetségbe, hogy ketten együtt leéljék az életüket, ez a döntésük és az életállapotuk szent, függetlenül attól, hogy milyen vallásúak.

Természetesen a polgárjogi része valóban papír. Viszont az a szándékuk, amivel egymás életét összekötötték sokkal több ennél.

2019. jan. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
82%

Attól több amilyen jelentést az adott ember ad neki , a jogi dolgokon túl. Ha neked csak egy papírdarab, akkor nem tartod fontosnak. Ami nem baj, hisz nem egy kötelező dolog, de azért nem àrt komolyan venni, és megvàlogatni kivel léped ezt meg, ha nem akarsz vàlàssal bajlódni.

Szàmomra pl nem csak egy papír. Soha nem tartottam annak ateistaként. Nekem többet jelent az az igen amit 7+ éve kimondtam. Azt, hogy megvan az az ember aki mellett megàllapodtam, akivel le akarjuk élni együtt az életünket. Ő a csalàdom, a hozzàtartozóm a törvény előtt is, nem csak az épp aktuàlis pasim akivel jàrogatok. Az màr volt néhàny, nem voltak komolyak mert nem talàltam meg bennük a màsik felem. A hàzastàrsamban igen. Minden téren.:)

2019. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
30%

Aznagyon nagy gond, ha nem vallásoskent csak a templom miatt esküdtetek, Kérdező!

Gond, mert akkor egyházilag élet- és szeretetközösségbe léptetek, és (örök) esküt tettetek erre.

Ugyan a protestáns egyházak “ megerősítésként” aposztrofáljak, de ettől még el kellett ismételni valamilyen egyházi szöveget, amiben benne van, hogy ez egy Isten színe előtt tett eskű, tehát több mint egy papír.

2019. jan. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!