Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha az ember nem vallásos,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az ember nem vallásos, akkor a házasság mitől több, mint egy papír?

Figyelt kérdés

A vallásosok számára szentség, ezt megértem, ezt ne is keverjük ide.

Hat éve vagyok házas, de nem sikerült rájönnöm, hogy a szerződésen kívül (ami nagyon fontos) miben különbözik a kapcsolatunk attól, ami előtte volt. Velem van a baj, vagy ez a "házasság több mint egy papír" tényleg nem mindig igaz?


2019. jan. 31. 11:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Érdekességképp pár éve láttam valami ismeretterjesztő filmben, hogyan alakult ki a templomi házasság a középkorban. Addig elég volt csak úgy kijelenteni egymásnak akár az ágyban, hogy "házastársammá fogadlak", és onnantól fogva házasok voltak, később jött be az, hogy kellenek tanúk, és hogy ki kell hirdetni a templomban x. ideig, hogy házasságra fognak lépni, növelve az esélyét, hogy egy előző házastárs is jelentkezik... Szóval a templomi esküvő egyrészt a házasságon kívül bűnösnek számító szex a Biblia által megengedett keretek közé szorítására is volt, de kellett valahol adminisztrálni is a sok visszaélés (főleg örökösök kérdése) miatt, gondolom, így praktikus is volt, mivel megvolt a hálózat hozzá és az egyházfiak tudtak írni...

Mára a házasság tekintélye és statisztikai tartóssága csökkent, mert könnyebb a válás, elfogadottabb az élettársi viszony is, na meg a vallás befolyása is más..., de jogilag és a társadalom többsége felé még mindig "magasabb rendű", "komolyabb", "tartósabb"... stb. megítélésű legalább némi macerával és felvállalva egymást elintézni az a papírt, mint csak együtt élni (még ha a felek lelkében lehet fordítva is).

Közben megtaláltam a filmet: [link] Nem biztos, hogy mindenre jól emlékszem, nem néztem meg újra :)

2019. jan. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
A pénz is csak egy darab papír.
2019. febr. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
38%

Én sem vagyok vallàsos,

igaz h elsöàldoztam és bérmàltam de nem jàrok templomba.

Nekünk volt templomi esküvönk.

Igazandibol nekem a polgari szertartas csak egy papir.

bemegy 2 ember 2 tanuval aztan 5 perc mulva hazaskent jönnek ki.

A templomiban van valami mas,mas erzes!

En azt vartam a legjobban,es a legcsodalatosabb erzes volt.

Ott is mondtunk egy esküt es a szertartasok is.

A templomi ragadott el szinte sirva mondtam el

amikor terdelve egymas kezet fogva mondtuk el egymasnak az eskut.

En mindenkinek ajanlom.Sokkal tobb jelentese van mint ahogy gondoljatok.

2019. febr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
68%
Azért polgári is lehet megható, nekünk sem a szokásos eldarált szöveg volt. Templomi meg nem ad semmit, mivel nem vagyunk vallásosak, gyereket sem akarunk. Így mire mondjunk igent?
2019. febr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

ha gyereket nem akartok akkor oke

sztem tokmindegy h akarsz e v sem

Ha lesz templomi hanem nem leszel szar ember.

Valakit erdekel vkit nem.

Valaki szerint a hazassag csak egy papir

vki szerint tobb

vki sose akar hazasodni mert szerinte penzkidobas

valaki sokat kolt ra.

Egy a lenyeg!

Sose eroltessetek magatokra semmit!

Es ne is mondjatok le az almaitokat senki kedveert.

Mindenkinek ugy tokeletes ahogyan vágyik rá

2019. febr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
40%

23-as

Miért szerinted fegyvert tartanak a fejedhez a templomba h gyereket kell szülnöd😄

Vannak gyerektelen ismerőseim akik templomba esküstek.

Számukra fontos volt gyerek ide gyerek oda😄

Vitaindito a kérdés.Mindenki mást akar.

Mindenki csinálja ugy ahogy akarja.

Vesziteni semmit sem veszitesz a templomi szertartással.

Csak mèg több megható pillanat és mègtöbb emlèked lesz.

2019. febr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
De nem visszás csak díszletnek használni egy templomot, papot, imádságot...stb., hogy az olyan megható, kvázi "cuki"? Nem köt-e ez máris hazugságot életünk nagy ígéretéhez cserébe pár szép fotóért? Nem elítélően írom, csak nem értem a logikáját, indíttatást ilyenkor. Vagy valami "ártani nem árt, de hátha használ" :) varázslást vár ettől az, aki csak bizonytalan, hogy hisz-e bármiben?
2019. febr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Attol fuggetlenul h nem jarok templomba

es nem tartom magam vallasosnak

amikor olyan dolog tortenik az eletemben megnyugtat ha imadkozom

Lehet h nem toltom minden vasarnapomat templomban

es nem imaval kezdem a napot

szamomra megis fontos megerosites volt a templomi eskuvo

szamunkra nem csak disz es plusz fotot jelentett

bar igazad is van,mert ismerek olyan parokat akik tenyleg azert eskudtek templomban mert szokas meg milyen jo lesz

de kvázi nem mindenki ezert tart templomi eskuvot.

Nekem sokat jelentett es sokkal gazdagabbnak erzem magam

hiszen a pap olyan dolgokat mond el egy ilyen szertartason

ami elgondolkodtato.es igaz

mond szepet es rosszat is,eppen ezert csodalatos

nem csak azt mondja h innentol boldogsagban fogsz elni

hanem arnyoldalakat is felvazol

milyen joban es milyen rosszban kitartani egymas mellett...

En nem ismerek olyan parokat akik megbantak volna a templomi szertartast de olyanokat igen akik azt bantak h nem volt

akik evekkel kesobb de templomban is szentesitettek a hazassagukat es szeretetuket

2019. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Danii08 válasza:
100%

Én szerintem sok tekintetben több mint egy papír.

A pénz is papír alapú mégis minden reggel felkelsz és keményen dolgozol érte!?

Én házas vagyok és egyaránt volt polgári és egyházi esküvőnk is. Nem véletlen hívják szövetség kötésnek. Akik (ahogy én és a feleségem is) eljutnak arra a pontra, hogy összeházasodjanak, azoknak a polgári/egyházi esküvő már csak egy legalizáló pecsét úgymond, mert a két ember már elkötelezte magát(a mostani meberek, föleg a fiatalok többsége nem szereti a kötöttségeket). Ahogy a legtöbb fontos döntés úgy ez is a szívben kezdődik és a "lepapírozása", ennek a ténynek a bizonyítása, hogy egy férfi és egy nő egymásra talált. A házasság sokkal intimebb kapcsolatot ad mint az együttélés. Ha nem teszel soha fogadalmat akkor nem köt igazából semmi a párodhoz, és igaz könnyebb elválni, de senki nem azért házasodik, hogy elváljon, sajnálatos tény a mostani statisztika erről. Élettársak egymás mellett élnek viszont a házastársak egymásért élnek szerintem. Nem vagyok megmondó ember de abban biztos vagyok, hogy aki házasságot köt annak ez nem csupán egy papír, aki meg nem, az meg sosem fogja megtapasztalni, hogy milyen igazán egy másik emberért élni. Mert erről szól a házasság! Én teljes mértékben úgy tartom, hogy több mint egy papír. :)

2019. febr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
29. Jó ilyeneket olvasni egy férfitól.
2019. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!