Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha az ember nem vallásos,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az ember nem vallásos, akkor a házasság mitől több, mint egy papír?

Figyelt kérdés

A vallásosok számára szentség, ezt megértem, ezt ne is keverjük ide.

Hat éve vagyok házas, de nem sikerült rájönnöm, hogy a szerződésen kívül (ami nagyon fontos) miben különbözik a kapcsolatunk attól, ami előtte volt. Velem van a baj, vagy ez a "házasság több mint egy papír" tényleg nem mindig igaz?


2019. jan. 31. 11:19
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
90%

Szimbólum.

Aki nem vallásos, az is sokszor tart pl karácsonyt, mert a szeretet ünnepe. Ugyanígy a nem vallásos is tekinthet az esküvőre az életük összekötésének ünnepeként, és a házasságra úgy, mint két összefonódott életre.

2019. jan. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
75%

11.


" a házasságra úgy, mint két összefonódott életre."


Ezt nagyon szépen fogalmaztad meg:)

2019. jan. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
75%
Jogi dolgokban vannak eltérések házas és nem házas között. Gyerekvállalásnál nem kell igazolni, hogy kitől van a gyerek.
2019. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
37%

Ha szigorúan vallási szemmel nézzük, a ti házasságotok “ csak egy papír” ahogy írod. Ugyanis az egyház( ak) szerint az a hiteles házasság,, amit a templomban kötnek.



Úgyhogy nyugodj meg, nem változott semmi azzal, hogy polgari házasságot kötöttetek .


Pontosan ez a felfogás ma otthon,engem saját rokon prostituáltnak nevezett mert csak polgári esküvőnk volt. Elárulom jogilag a polgári számít..

Kiradíroztuk szerencsére az életünkből a bigott k-vát..

2019. jan. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
21%
Én nem hiszem, hogy több lenne annál. A házasságot én egy szép gesztusnak, egy jelképnek tekintem, ami önmagában nem képvisel értéket vagy hasznot, csak utal magára a kapcsolatra, aminek viszont valódi értéke lehet. Sokan a felelősségük kiszervezésére használják, egy rajtuk kívül álló kényszernek, ami tőlük függetlenül összetartja majd őket. Én a saját felelős döntésem alapján köteleződöm el, nem "egy papíron' múlik, a szerződés belül köttetik meg, nem kívül.
2019. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
84%
Ott nem az Isten színe előtt házasodunk hanem az Állambácsi számára teszük hivatalossá a párkapcsolatunkat. Tudod...más jogok, lehetőségek, kedvezmények stb vonatkoznak a házastársakra mint egy egyedülállóra vagy élettársi kapcsolatban élőkre.
2019. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
50%

11# egyetértetek.

Én nem tudnám elképzelni az életem úgy, hogy nem vagyunk házasok. Pedig tulajdonképpen nem változott semmi. De mégis más. Nem tudnám jól elmagyarázni,mert fiatalon jöttünk össze és évek teltek el, mire összeházasodtunk. Ès addig sem gondoltam kevesebbnek a kapcsolatunkat. Viszont mindig is tudtuk,hogy egyszer össze fogunk házasodni. Aki azt hiszi, hogy a lapos kapcsolatuk a házasság után majd jobb lesz, az nagyon pofára fog esni.

2019. jan. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
69%
Első házasok adókedvezményét például csak házasok vehetik igénybe.
2019. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Polgári házasságban a gyerek is zabi?
2019. jan. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
45%
Nekem papír, mert előtte is szerettem, utána is szeretem, nem változott semmi. Neki fontosabb volt, de nem vallási okokból, csak az érzés. Ő a férfi amúgy
2019. jan. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!