Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem 6 év házasság után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bono23 kérdése:

A férjem 6 év házasság után kijelentette hogy nem akar gyereket?

Figyelt kérdés
A férjemmel 6 éve vagyunk házasok. Házasság előtt családról, csalastervezesrol beszélt, úgy terveztük hogy házasságban 1 évvel gyermekaldas. Sajnos nem így lett. Minden évben csak húzta, hogy majd ekkor meg akkor, mert most nem aktuális. Hozzá teszem nem az anyagiak miatt. Már eltelt 6 év és még mindig azzal jön, hogy majd x év múlva. Sajnos én sem és ő sem leszünk már fiatalabbak ő43 éves én pedig 31. A környező rokonsagomban sorra születnek a kisbabák és úgy érzem hogy egyre nagyobb boldogtalanság és olykor már panikroham kap el, hogy nekem sose lesz gyerekem.. Ha csak egy szóval is felhoznom a gyerek témát leteremt és gyors témát vált. Azt mondja, szeret nagyon, csak értsem meg hogy nem akar gyereket. Mégis úgy érzem, hogy egy régi nagy álmom, miszerint boldog csaladanya készek egyszer egy szerető fejjel, szertefoszlik, ha mellette maradok.

2018. dec. 12. 20:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
92%

Ha stabil anyagi háttérrel, 43 évesen nem akar gyereket, akkor ....


Nincs azzal semmi baj, ha valaki gyermek nélkül képzeli el az éltét.


Azzal viszont igen, ha átveri azt a nőt, aki az életét hozzá kötötte, abban a reményben, abban a tudatban, hogy közös döntés, közös vágy és szándék a családalapítás.


És a férjed nem éretlen, meggondolatlan, tapasztalatlan huszonéves volt, amikor megnősült, hanem 37 éves férfi.


A helyedben őszintén átgondolnám, hogy le tudok-e, le akarok-e mondani az anyaságról azért, hogy a férjemmel maradhassak (és ha igen, meg tudom-e ezt úgy tenni, hogy ne legyek boldogtalan, frusztrált, csalódott és megkeseredett, és ne nehezteljek, ne haragudjak rá egy életen át, amiért hagytam magam megfosztani magamat attól, amire szívem szerint vágytam.


És legfőképpen magamnak megbocsássam, hogy hagytam magamat megfosztani ettől - mert onnantól fogva, hogy ő letért arról az útról, amit közösen elterveztetek, és az évek óta tartó halogatás, időhúzás után - az általad leírtak alapján - egyértelművé tette, hogy nem akar gyereket, már nem az ő, hanem a TE felelősséget, hogy miként döntesz - ezek után, annak a tudatában is mellette maradsz-e, hogy ezzel az anyává válásról mondasz le.


Ha én lennék ilyen helyzetben, akkor kilépnék ebből a kapcsolatból, mégpedig mielőbb, mert reálisan nézve annak is idő kell, mire az ember a szakítás / válás után megismerkedik azzal, akivel közös vágy a családalapítás, és az ember egy friss kapcsolatban sem ugrik egyből fejest egy olyan felelősségteljes dologba, mint a gyermekvállalás, szóval 30 felett minden évet elvesztegetettnek éreznék egy olyan kapcsolatban, ami ilyen szempontból zsákutca.


De neked kell érezned, hogy neked mi a fontos - a te életed, a te lehetőséged, a te felelősséged - a te döntésed, a te választásod, hogy hogyan alakítod a saját életedet.


Sok sikert kívánok neked ahhoz, hogy úgy tudj dönteni, hogy évek, évtizedet múlva visszanézve is azt érezd majd helyesnek, amit a jelenlegi élethelyzetben választasz.

2018. dec. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
75%

Annyira, de annyira, de annyira, de annyira jó lenne, ha az ilyen büntetőjogi tétel lenne....ezt kérem a Jézuskától, hogy egyszer legyen az.

32/f

2018. dec. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
8%

Mielőtt lelépnél...


Egyáltalán lehet gyereked?


Ha lelépsz, összeállsz az első lúzerrel, aki rád mosolyok és van melója, csak, hogy szülhess neki...vagy inkább magadnak?

2018. dec. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Utolsónak, nem szülnek az első luzernek, nyugi... Gyerekem pedig minden bizonnyal lehet, bár még nem próbálkoztam vele soha így biztosra nem mondható, de egészséges nőnek érzem magam. A többi hizzaszolasokat is nagyon köszönöm, főleg, hogy néhányan ilyen sokat írtatok! Nagyon jól esett!
2018. dec. 13. 07:20
 15/21 anonim ***** válasza:
96%
Sajnálom, de akkor válni kell, nincs mese. Az már kevèsbè fontos, hogy csak meggondolta magát, vagy vègig etetett, a lènyegen nem változtat. Nem akar gyereket, te meg igen. Ez meg egy olyan különbözősèg, amiben nincs kompromisszum, vagy lesz, vagy nem, de egyik verziót sem lehet ráerőltetni a másikra.
2018. dec. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nőként nem szeretnék gyereket. Pont ezért írom, hogy ez olyan dolog, amin nem lehet változtatni. Ha a párod azt mondja, hogy nem szeretne, hagyd békén vele meg térjetek rá vissza x év múlva,akkor ebből nem lesz semmi.

Sajnos nincsenek mindenkiben meg a vágyak,hogy szülők lehessenek.

Nem volt korrekt a párod részéről, hogy ennyi éven keresztül tolta a dolgot és az elején még hitegetett is.

Mint gyerekmentes úgy gondolom, hogy ezt már a kapcsolat elején kutya kötelességem elmondani a másiknak, nem fair hitegetni és talányban tartani.


Te tudod mit csinálsz, de ha tényleg szeretnél anya lenni, akkor el kell fogadni, hogy a férjed mellett ez nem fog menni. Ha nem tudtok megállapodni ugye, akkor lehet az a megoldás,hogy elváltok.

Ő se fog változni, te se.

Csak kifutsz az időből, olyan hamar elrepülnek az évek.

Szerintem alaposan gondold át és ne félj váltani. Annyi olyan pasi rohangál a világban, aki imádja a gyerekeket és minden vágya egy saját. Megérdemled,hogy megtaláld a boldogságod. Ne mondj le a gyerekvállalásról, ha ez a vágyad.

2018. dec. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
8%

Megváltozott a véleménye. Már nem akar gyereket- van ilyen. Vagy elfogadod, felül emelkedsz az ösztöneiden vagy, ha nem akarod ezt, akkor lépsz.

Ha egy ember egy gyerek meglététől teszi függővé a boldogságát, az rég rossz. Sosem értettem az ilyet, furának tartom, de szerencsére nem az én dolgom.:)

Mi a kérdésed tulajdonképpen??? Neked gyerek kell neki meg nem. Ha a társad nem érték számodra, nem szereted eléggé, a meg sem született gyerek fontosabb, akkor hagyd ott, és keress egy pasit aki csinál neked gyereket, akivel ugyanazok a céljaitok az életben, de ne erőltesd rá a gyerek témát, mert ha b...szogatod, az agyára fogsz menni, ha úgy szülsz, hogy ő nem akarta (pl direkt nem védekezel, teherbe esel és kész tények elé állítod, de nem vagy hajlandó elvetetni), később majd nagy eséllyel te fogsz a legtöbbet panaszkodni, hogy a férjed miért szarja le az utódot, miért nem foglalkozik a gyerekkel, nem pelenkázik, nem fürdet, nem játszik vele, és miért te gondoskodsz róla egyedül, mikor egyenesen megmondta, hogy NEM AKAR gyereket.

Én személy szerint sose választanék egy nem létező személyt életem párja helyett, de ez én vagyok. Neked ebben a helyzetben választanod kell. Ennyi.

2018. dec. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Utolsó... Nem az a problémám hogy nem akar gyereket, persze szíve joga. A gond az, hogy ezt csak házasság után közölte jóval... És tudta azt, hogy én szeretnék. Akkor iranyomban hol van|volt a tisztelet? Vagy véleményed szerint az csak neki jár? Hidd el ez nem olyan egyszerű. És igen, meg nem született személy, de anno Te is és mindenki "meg nem szulett" volt és ha a Te szüleid is így gondolkodtak volna anno most nem irogatnank itt egymásnak. De ez már más ügy... :)
2018. dec. 14. 16:09
 19/21 anonim ***** válasza:
21%

Nekem semmi közöm nem volt a szüleim döntéséhez, nem én kértem hogy vàllaljanak. Csak megtették én pedig boldogulok az életemmel. Aki megszületik annak nincs vàlasztàsa.

Ennek amúgy sincs semmi köze a témàhoz. Csak mert a szülők gyerekvàllalàs mellett döntöttek, a gyereküknek attól még nem kötelező. Ez nem érv csak egy rém unalmas és buta tucatszöveg...amivel màr miliószor talàlkoztam olyan emberek szàjàból akik azon hàborognak ha valakiről megtudjàk hogy nem akar gyereket. Közhely.

Leírtam, megteszem mégegyszer hàtha nem volt vilàgos. A férjed meggondolta magàt, ehhez joga van. Előfordul az ilyen. Egyàltalàn nem biztos hogy àtverés volt a szàndéka, hiàba pontozol le te vagy bàrki màs. Ha kell így akkor maradj vele, ha meg a lehetséges gyerek fontosabb, hagyd ott és keress màst. Nem bonyolult. Vagy leéled vele az életed megkeseredve és minden nap a fejéhez vàgnàd, hogy megfosztott az ösztöneid megélésétől, hogy szülj, gyereked legyen. Ez jobb lesz? Nem hiszem. Szóval maradsz, és elfogadod, vagy elvàlsz. Ennyi.

2018. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
74%
Ez borzasztóan szomorú, majdnem sírtam amikor olvastam. Mi 3 éve vagyunk házasok de első pár évben eldöntöttük h 3 gyereket akarunk, 2x elveteltem 28 éves koromra, pedig egészséges vagyok. Szerintem fuss amíg teheted és keress egy szerető ff-t! Mert bizony sosem tudhatod milyen nehéz összehozni egy gyereket! De ne így legyen! A férjed nagyon önző!
2018. dec. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!