Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságkötésnél mindenképp...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötésnél mindenképp kérik az anyám lánykori nevét?

Figyelt kérdés
Apám után van a vezetéknevem, a páromét akarom megtartani. Mindenképp kérni fogják templomban, vagy anyakönyvvezetőnél anyám lánykori nevét?
2018. szept. 18. 17:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Szép házasság lesz, ami eleve hazudozással, meg össze-vissza beszéléssel kezdődik....
2018. szept. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"De értsétek meg, hogy nem akarom, hogy kiderüljön... ha lefizetem az anyakönyvvezetőt?"

Én mindent megértek, de ahogy írtuk, a személyi adatokhoz hozzátartozik. Minden személyi igazolványban szerepelni kell a tulaj anyja lánykori nevének. Törvény van rá.

Ez a lefizetem az anyakönyvvezetőt olyan hülyeség, mintha a születési idődet akarnád megváltoztatni, hogy fiatalabbnak tűnj...

2018. szept. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha ez kideülne én nem azért szakítanék veled, mert ez édesanyád vezetékneve, hanem azért, mert így kiderülne, hogy egy felnőtt nő helyett egy éretlen kislányt készülnék elvenni, ehhez pedig semmi kedvem nem lenne.
2018. szept. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A személyi adatokat az anyakönyvvezető mindenképp kérni fogja. Az anyakönyvvezető fel kell vegyen egy ún. Jegyzőkönyvet a házassági szándékról (nem tudom a pontos nevét). A jegyzőkönyv felvétele és a polgári szertartás időpontja között legalább 30 napnak kell eltelnie. Enélkül nincs házasságkötés. A jegyzőkönyvhöz mindketten ugyanazon időpontban személyesen be kell mennetek az anyakönyvvezetőhöz. A születési anyakönyvi kivonatotokat kérik itt és a személyit is. Leegyeztetitek az adatokat az anyakönyvvezetővel, igazoljátok magatokat, illetve az anyakönyvvezető megállapítja az adatok alapján, hogy a házasságkötésnek van-e jogi akadálya. (Pl:egy előző még hivatalosan fel nem bontott hàzasság). Elkerülhetetlen, hogy a jegyzőkönyv felvételekor ki ne derüljenek a párod számára a személyi adatok, köztük anyukád neve. Ott fog ülni melletted, amikor az anyakönyvvezető anyukád nevét kérdi, és elkéri a papírokat. Önts minél hamarabb tiszta vizet a pohárba. Inkább te mondd el a párodnak.
2018. szept. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk behazudom hogy Horváth, vagy valami amit a páromnak hzudtam?
2018. szept. 20. 23:30
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha felrobbantanál valamit pontosan akkor, amikor az anyakönyvvezető kimondja anyukád nevét, az működhetne... vagy ha pont abban a másodpercben orrba rúgnád a vőlegényedet, aztán azt mondanád, hogy "jaj, bocs, nem akartam", azzal valószínűleg sikerülne elterelned a figyelmét a kritikus pillanatban!
2018. szept. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, a Jóisten áldjon meg, szedd már össze magad!!!!!!!!!!!

Hány éves vagy, 12?????

Mi az, hogy behazudsz valamit? Szerinted az anyakönyvvezető a szavadra írja be az adatokat?

De tegyük fel beírja bemondásra (tegyük fel, de nem fogja), majd utána amikor megnézi a nyilvántartóban kiderül, hogy hazudtál. Gondolod engedni fogja ezek után, hogy összeházasodjatok? Ráadásul büntetőjogi felelősséged is van (!!!) a megadott adataiddal kapcsolatban. Az anyakönyvvezető úgy jelent fel, hogy csak füstöl, és bizony minden hatóság baromira kíváncsi lesz, miért is akartad hamisítani az adataidat. Akarod, hogy elkezdjék vegzálni az egész családodat?

Ne lgyél már ennyire nyomorék, b*zdmeg!!!!!!

2018. szept. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mondd csak el a párodnak, hogy a kapcsolatotok elején nem tudtad, hogy fog reagálni, ezért titkoltad el. Hivatkozhatsz rá, hogy egész gyerekkorodban mennyit piszkáltak ezzel.

Jó teszt lesz a későbbiekre nézve. Ha jót nevet rajta, esetleg fél óráig cukkol vele, de utána abbahagyja és lekerül a téma a napirendről, akkor minden rendben. ha ellenben patáliát csinál, mert "nem voltál őszinte", újra és újra felemlegeti, mikor téged láthatóan zavar, esetleg továbbmeséli a leendő anyós nevét a haverjainak, akkor kétszer is gondold meg ezt a házasságkötést, és melegen ajánlom, hogy az anyakönyvvezető közelébe se menj vele.

2018. szept. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem értem. Sosem látta még a személyidet, útleveledet, lakcímkártyádat?
2018. szept. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mi lett, kérdező? Sikerült beismerni?
2018. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!