Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egy férfi milyen okokból nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy férfi milyen okokból nem engedi a párját dolgozni?

Figyelt kérdés
2018. aug. 5. 22:21
1 2 3 4 5
 21/48 Szitibo válasza:
21%
Volt olyan férfi ismerősöm, aki arra kérte a feleségét, hogy ne dolgozzon, mert ő úgy dolgozik, hogy abból szépen megélnek. A feleségét is vitte azokra az összejövetelekre, bulikra, külföldi utakra, ahol neki is meg kellett jelennie, így nem érezte otthon magát egyedül. Ha vendégeket vártak, a felesége szervezte meg ezeket az alkalmakat. Szabad idejében műkörmöshöz, fodrászhoz, kozmetikushoz, és tornázni járt. Mindig dekoratívan jelent meg, de a férje is mindig ápoltan, vasalt ingesen járt. A gyermekeik jól neveltek voltak, jó tanulók lettek, még a ballagásukra is meghívtak a szülők, és minden évben eljöttek meglátogatni, a bizonyítványokat megmutatni, és virágcsokorral köszönték meg a kisgyermekkori nevelésüket.
2018. aug. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 Szitibo válasza:
17%
Szitibo vagyok. :) Szerintem így tudott olyan körülményeket bíztosítani a FÉRFI, ahol példát és mintát adtak a gyermekeiknek. Értékeket közvetítettek nem csak a gyermekeiknek, de az őket körülvevő embereknek is.Megbecsülte a feleségét,olyan körülményeket teremtett neki, hogy az elvégzett munkái mellett vele is tudjon foglalkozni.
2018. aug. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
28%
Hollandiában a 80-as évekig az volt a családmodell, hogy csak a férj dolgozik, a nő a háztartást vezeti és a gyerekekről gondoskodik (nem volt napközi). Nagybátyám fizetéséből - takarékos életvitel mellett, 3 gyerekkel jól meg tudtak élni, nagynéném később heti 2 alkalommal végzett fordítói részmunkát, hogy legyen egy kis "zsebpénze", amiből pl.tudott venni magának autót.
2018. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
28%

Itt Svájcban az a családi model - amit a társadalom is támogat - hogy az anya otthon van a gyerekekkel és csak az apuka dolgozik. Persze lehet fordítva is ha az anyuka keres többet de nem ez a jellemző.

Minden úgy van beállítva hogy nagyon ne érje meg egy nőnek visszamenni dolgozni:

- a legsúlyosabb hogy állami ovi 4-5 éves kortól kezdődik, előtte csak magán van ami kb 3000 frank egy HÓNAPban, tehát ha nem valamilyen kiemelkedő fizetése van, az egész a bölcsire/ovira megy el

- nincs ovi/suli menza sehol, minden gyerek hazajár ebédre (2 órás szünet) majd vissza. (súlyos pénzekért persze van magáncég erre aki hozza-viszi eteti a nem normálisnak mondható munkamániás szülők gyerekeit)

- teljesen összevissza járnak be a gyerekek minden nap (7-10-ig), ha autoval kell vinni és 2-3 gyerek van akkor az anyuka egész reggel csak hordja őket

- a háztartásbeliség munkának számít nyugdíj szempontjából, és ha a férj a minimál nyugdíjhozzájárulás dupláját fizeti (elég nehéz nem, én a 4xesét fizetem átlag fizuval) akkor a feleségé is le van tudva. A feleségnek ez ledolgozott időnek számít és nem lesz kevesebb az (állami) nyugdíja.

- nagyon sok részmunkaidős lehetőség van: a nagyon tenni vágyó anyukáknak létezik 10-40% -os meló (pl heti 1x, vagy 4 órás, stb)

- tipikusan egyetlen fizuból is rendesen (persze szerényen) el lehet tartani egy akár 4-5 fős családot is.


Az egész lényege hogy a gyereknek az anyukájával van a helye, az anya (vagy ritkán az apa) ne a megélhetéssel foglalkozzon mert akkor az lesz mint pl Magyarországon ahol a nőnek általában nem opció hanem KELL dolgoznia és a gyerek hétköznap csak annyit lát mindkét szülőből hogy este talán közösen vacsi/fürdés (persze idegesen és fáradtan) és azon kívül csak idegenek nevelik.


Itt csak akkor szokás elválasztani munka miatt a gyereket az anyukától ha annak valami társadalmilag nagyon fontos melója van amivel ugye kiemelkedő fizu is jár (pl kutató, orvos, egyetemi tanár stb)


Mondanom sem kell, az én feleségem sem dolgozik miót megvannak a gyerekek. Szerintem ez a természetesebb és ez a jobb a gyerekeknek, és az számít.

2018. aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 Pelsőczi Zoltán válasza:
14%
Ha van kiskorú gyermek a párkapcsolatban , akkor azért nem kell hogy engedje dolgozni a férfi a társát , mert a gyermeknevelés nagyobbik fele a nő vállán nyugszik , a masik pedig egy jó kapcsolatban a Bő dolga az hogy összetarcsa a családot !!!!!
2018. aug. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 Pelsőczi Zoltán válasza:
20%
Ha van kiskorú gyermek a párkapcsolatban , akkor azért nem kell hogy engedje dolgozni a férfi a társát , mert a gyermeknevelés nagyobbik fele a nő vállán nyugszik , a masik pedig egy jó kapcsolatban a Nő dolga az hogy összetarcsa a családot !!!!!
2018. aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem nagyon eltorzultak a mai nők, teljesen eltávolodtak a természetüktől, részben a környezeti hatások miatt, részben saját hibájukból.

A nőnek elsődleges feladata a következő generáció felnevelése, ennél fontosabb és nemesebb munka nem is létezik a világon! Konkrétan az anyák határozzák meg minden apró kis tettükkel hogy merre fog haladni az emberiség!

Évmilliókon át ez volt a feladatuk, és az elmúlt pár évtized divathóbortja miatt meggyőzték egymást hogy valami más jobb lenne.

Ennek tuti nem lesz jó vége.

A gyereknevelés egy napi 24 órás munka, talán még az is kevés rá! Emellett munkát vállalni szerintem konkrétan bűn! Akkor inkább ne is vállaljon gyereket! Egyszerűen nem összeegyeztethető és a gyerek issza meg a levét! Az ilyen gyerekek nem kapnak elég figyelmet az anyjuktól és válnak majd olyan férfiakká akiktől a nők szenvednek! (ti. kontrolláló tipusú lesz, hogy ezzel erőszakolja ki a nőtől a 100% figyelmet, ami gyerekként járt is volna neki de nem kapta meg) Ördögi kőr.

2018. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
63%

De tetszik, mikor megmondják, mi a dolgom, pedig a pasik csak fosnak otthon maradni a kölykeikkel meg tisztán tartani a lakásukat, főzni.


Az én természetem ellen az menne, ha szülnék. Nem vagyunk mind egyformák.

2018. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
64%

Én sem szeretem ha megmondják mi lenne a feladatom

Nem vagyok gyerekre nem szeretnek szülni

Pláne nem 24 Órában gyereket nevelni és háztartást nevelni meg kiszolgálni az “uram”

Nekem olyan társ kell aki egyenlően bánik velem egyenlően osztjuk el a házimunkát

Nekem szükségem van a munkára hogy legyen saját pénzem

Nem akarok egy férfitól fuggni hogy ő tart el tőle kell pénzt konyorognom ha kell valami mert csak ő dolgozik

Ferfiak pénzben merik a hatalmat és akkor ő lenne felettem én meg alatta és a szolgája lennék az alavetettje

Nem fogok azért szülni mert egyes ferfiak ram akarjak eroltetni hogy ez a feladatom

Nekem semmi kedvem más életről gondoskodni nevelni stb

Arról nem is beszélve hogy a nő saját magának szüli a gyereket mert a ferfiak többséget nem érdekli a saját gyereke

Nekem ezekre nincs szükségem

Én élni utazni szórakozni dolgozni szeretnek ebbe egy gyerek nen fer bele csak hatraltat

Azért meg nem fogok szülni hogy idős koromban talán havi 1x 15 percre ram nyissa az ajtót

Attól meg ugyan úgy egyedül leszek

Nekem elég annyi hogy a párommal ketten élünk gond teher nélkül mindenre van időnk amire szeretnénk nem nyaggat minket senki

Nalam az alvas fontos egy gyerek mellett le mondhatok a pihenésről alvasrol

Arról pedig nem vagyok hajlandó lemondani

Sem megalázni magam egy férfi előtt hogy ő az “uram” aki pénzt ad eltart én meg legyek házi szolga és szuljek nevljem a gyereket

Neki meg annyi dolga van hogy elmegy dolgozni hazamegy vakarja a toket és ki van szolgálva körbe van ugralva

Nekem ilyen “élet “ NEM KELL!!!!

Nekem ez nem élet hogy a férfi alavetettje vagyok egy ELEten at

Nekem szabad független önálló élet kell ahol nem mondja meg a férfi mit tehetek mit nem nem ő szabja az irányelveket és nem csak az ô szava a mérvadó

N24

2018. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
11%

utolsó: gratulálok, tökéletes példája vagy az eltorzult önző modern “nőnek” akit tényleg csak idézőjellel lehet annak nevezni. “Én én én én!” más se tűnik ki az iromábyodból. Az a baj hogy az ilyeni “nők” sosem nőnek fel és életük végéig akaratos kisgyerekek maradnak.


“Én sem szeretem ha megmondják mi lenne a feladatom

Nem vagyok gyerekre nem szeretnek szülni”


ez a szomorú hogy ezt meg kell mondani. Kb olyan mintha azt kéne megmondani hogyan vegyél levegőt.



“Pláne nem 24 Órában gyereket nevelni és háztartást nevelni meg kiszolgálni az “uram””


látszik hogy valami tévhit akadályozza a gondolkodásod...Egy pár baromból általánosítasz.


“Nekem olyan társ kell aki egyenlően bánik velem egyenlően osztjuk el a házimunkát”


Ez normális esetben mindig is így volt. A munkamegosztás meg úgy volt hogy a házon kívüli dolgokkal a férfi, a belüliekkel a nő foglalkozott. Hidd el, millió évig a férfi húzta ezzel a rövidebbet.


“Nekem szükségem van a munkára hogy legyen saját pénzem

Nem akarok egy férfitól fuggni hogy ő tart el tőle kell pénzt konyorognom ha kell valami mert csak ő dolgozik”


Na ez fordítva is elmondható ffi szemmel: nehogymár a nő csak úgy bármikor elhúzzon és hagyja a szarban a férfit ha éppen olyanja van. A nő is mindenfélével ugyanúgy magához próbálja láncolni a férfit. Megint csak nem a kirívó hanem a normális esetről kéne beszélni amikor a párunk igazi társ, akkor mindegy kinél a pénz, nem fog visszaélni vele.


Megint csak valami félelem miatt tegyük csak tönkre a jónak a lehetőségét is, ugye?



“Ferfiak pénzben merik a hatalmat és akkor ő lenne felettem én meg alatta és a szolgája lennék az alavetettje”


Látszik csak ebben tudsz gondolkodni. Sanos ez beteges.



“Nem fogok azért szülni mert egyes ferfiak ram akarjak eroltetni hogy ez a feladatom”


Nem is azért kell, ezt senki nem mondta. Hülyeségeket állítasz hogy lenyomd a másikat? Talán gondolkodni kéne minek is köszönheted ezt az ajándékot hogy itt lehetsz és hogy hogyan tudnád ezt viszonozni a sok ezer “vadállat” férfinak a felmenőid között akik lehet hogy néha picit gázul viselkedtek (ki nem? a nők szentek, mi?) de végülis marha sokat áldoztak azért hogy itt lehess.



“Nekem semmi kedvem más életről gondoskodni nevelni stb”


Buta undok kisgyerek dumája ez.


“Arról nem is beszélve hogy a nő saját magának szüli a gyereket mert a ferfiak többséget nem érdekli a saját gyereke. “


Gyereket az ember nem magának vagy a férjének szül hanem a gyereknek saját magának ill. az Életnek! Senki nem tartozik senkihez!



“Én élni utazni szórakozni dolgozni szeretnek ebbe egy gyerek nen fer bele csak hatraltat”


Úristen! Te tényleg 24 vagy? nem 14? Sajnállak.



“Azért meg nem fogok szülni hogy idős koromban talán havi 1x 15 percre ram nyissa az ajtót”


Ismétlem gyereket nem a saját szórakoztatásodra szülsz. Az a jó ha idős korodra önálló és nem függ tőled se anyagilag se érzelmileg! Előrefele kell adni, nem visszafele! Ez az élet rendje. Ha visszafele ad egy gyerek úgy hogy nincs épetbevágóan fontos indok rá, az el lett rontva.


“Attól meg ugyan úgy egyedül leszek”


Mindenki egyedül van a fejében, egyedül vagy belül magadban amikor megszületsz és akkor is amikor meghalsz. Másképp nézve meg sosem vagy egyedül, mert nem attól függ hogy épp fizikailag van e melletted vki. Amúgy ez az egyedül/nem egyedül téma is csak éretlen személyiséget érdekel.


“Nekem elég annyi hogy a párommal ketten élünk gond teher nélkül mindenre van időnk amire szeretnénk nem nyaggat minket senki”


Mi vagy te kishercegnő? Vagy kisbaba? Az élet tele van feladattal! Már eleve az életkörülmények megteremtése is egy feladat. Bújj akkor vissza a gyerekkori szobádba!



“Nalam az alvas fontos egy gyerek mellett le mondhatok a pihenésről alvasrol

Arról pedig nem vagyok hajlandó lemondani”


Hitelből élsz! A te szüleid is lemondtak ezekről azért hogy te élj. Persze nem kötelező viszonozni ezt az ajándékot, de arra van egy nem szép jelző is.



“Sem megalázni magam egy férfi előtt hogy ő az “uram” aki pénzt ad eltart én meg legyek házi szolga és szuljek nevljem a gyereket

Neki meg annyi dolga van hogy elmegy dolgozni hazamegy vakarja a toket és ki van szolgálva körbe van ugralva

Nekem ilyen “élet “ NEM KELL!!!!”


20 macskával élni is élet végülis... Ez vár rád ha ilyen téveszméket hordasz a fejedben.



“Nekem ez nem élet hogy a férfi alavetettje vagyok egy ELETen át”


Ha szerinted csak ilyen létezik akkor te csak az ilyeneket is fogod megtalálni. A világképedbe csak ez fér bele.


Őszintén kívanom hogy egyszer kinyíljon a szemed, a szíved és a gondolkodásod és hogy megjöjjön az eszed. Sajnos most nem sok esélyt látok rá...

2018. aug. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!