Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek? Unalmas a férjem!

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Unalmas a férjem!

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt a férjemmel. Rettent unalmas lett. Alapvetően introvertált típus, de ennyire azért nem volt klyen korábban.

Mindig csak a mobilját nyomkodja (játszik rajta), ha hazajön a munkából akkor is.

Főtt kajával várom haza, megeszi, letusol aztán megy aludni.

De azt tudom, hogy nem csal meg. Azt látnám rajta.

Gyerekünk még nincs.

De, nem akarok válni, mert szeretem, nagyon jó ember. Tisztelem is.

Szeretném megoldani ezt a problémát, de ő eleve ilyen... és nem vagyok benne biztos, hogy ebben tudna-e változni. Még ha akarna is, vajon sikerülne??

De én unatkozom, és elbizonytalanodom... így kell majd leélnem az életem?? Ezeknél a gondolatoknál mindig arra jutok, hogy találhatnék magamnak olyan férfit, akivel pezseghetne az életünk, akivel élvezném az életet. Aztán itt jön a másik irányban az elbizonytalanodás: de abban az emberben meglenne az is, hogy ennyire jó, tisztelni való ember, mint a férjem?

Szóval nem tudom, mi lenne a helyes lépés... nagyon nehéz...

Tanácsok?


28/N


2018. júl. 24. 21:51
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

Ha komoly meggyőződéssel és szeretetből házasodtatok össze, akkor szerintem jó döntés volt a házasság.


Ami az introvertáltságot illeti, nekem az a véleményem, hogy az ember akkor fordul önmagába befelé, ha valami diszharmónia van ott. Akár tudatosan, akár tudattalanul, valami érzéssel vagy gondolattal birkózik magában, amit helyre akar tenni, és ezért fókuszál befelé. Mivel azonban a figyelme befelé irányul, így kifelé keveset cselekszik, és ennek az eredménye a történések hiánya, és végső soron az unalom.


De szerintem ezen lehet változtatni, és a párod is tudna változni, ha kiderítenétek, hogy mi jár a fejében, mi foglalkoztatja, amikor látszólag nem csinál semmit, csak a telefonját nyomkodja. Nagy nyomással jár a munkája? Érte valamilyen trauma, vagy volt nehezebb időszaka az életében korábban amit még nem tudott teljesen feldolgozni? Van esetleg valami olyan tulajdonsága, ami miatt sűrűn szenved el súrlódásokat az élet valamely területén, és folyton az foglalkoztatja gondolatban?


Sokáig én is nagyon introvertált voltam, és időszakosan még mindig az vagyok. De megértettem, hogy miért vagyok az, mi az amin folyton magamban pörgök, és hogy ennek nem kell örökké így lennie. Ahányszor úrrá leszek az engem foglalkoztató problémákon, mindannyiszor kinyílok a világ felé, aktív és kezdeményezőkész leszek, és keresem a társas életet.


30/F

2018. júl. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Oké, hogy ő megváltozott... De Veled mi a helyzet? Te változtál valamilyen irányba, ami őt befelé fordította? Lehet neki van gondja veled, csak nem tudja veled megbeszélni. Semmiképp nem dobnám el addig, amíg meg nem tettem mindent, amit csak tudok. Mert ha ki kell lépni, csak akkor tudok kilépni nyugodtan. Ha meg sikerül helyrehozni, olyan boldogság vár rátok utána, aminek csodájára jár majd a világ. Ajánlok egyébként párterapeuta pszichológust. Nekünk bevált.
2018. aug. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!