Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek? Unalmas a férjem!

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Unalmas a férjem!

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt a férjemmel. Rettent unalmas lett. Alapvetően introvertált típus, de ennyire azért nem volt klyen korábban.

Mindig csak a mobilját nyomkodja (játszik rajta), ha hazajön a munkából akkor is.

Főtt kajával várom haza, megeszi, letusol aztán megy aludni.

De azt tudom, hogy nem csal meg. Azt látnám rajta.

Gyerekünk még nincs.

De, nem akarok válni, mert szeretem, nagyon jó ember. Tisztelem is.

Szeretném megoldani ezt a problémát, de ő eleve ilyen... és nem vagyok benne biztos, hogy ebben tudna-e változni. Még ha akarna is, vajon sikerülne??

De én unatkozom, és elbizonytalanodom... így kell majd leélnem az életem?? Ezeknél a gondolatoknál mindig arra jutok, hogy találhatnék magamnak olyan férfit, akivel pezseghetne az életünk, akivel élvezném az életet. Aztán itt jön a másik irányban az elbizonytalanodás: de abban az emberben meglenne az is, hogy ennyire jó, tisztelni való ember, mint a férjem?

Szóval nem tudom, mi lenne a helyes lépés... nagyon nehéz...

Tanácsok?


28/N


2018. júl. 24. 21:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
65%
10 Ha férfi lennék-de nem vagyok, akkor a világba lehetne kergetni a kicsim kezdetű mézes-mázos szöveggel:D
2018. júl. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
41%

Korai volt azaz esküvő...

Óóó most nem csalnád meg, mindenki ezt mondja.. várjuk ki a végét..

2018. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Beszelj vele, ha olyan jo ember akkor siman megert es valtoztat ezen, de te is tehetned izgalmasabba a kapcsolatot, nem tudom mire vagysz de te is szervezhetsz programot.
2018. júl. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Bence_ ***** válasza:
32%

Ő, hogy látja ezt?

Olvasd, hallgasd meg Csernusnak a Nő című könyvét.

Így élni borzalmas.

2018. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"Másfél éve vagyunk együtt a férjemmel. Rettent unalmas lett. " - előtte milyen volt? Mennyire éltetek aktív életet?


"Főtt kajával várom haza," - te dolgozol? Házi munkákat közösen végzitek vagy csak te?


"de ő eleve ilyen... és nem vagyok benne biztos, hogy ebben tudna-e változni" - kicsit visszacsatolva a korábbi kérdésre - mi volt korábban? Akkor nem zavart, hogy ennyire introvertált?


"akivel pezseghetne az életünk, akivel élvezném az életet." - a szexuális életetek milyen? hány komoly vagy rövidebb kapcsolatod volt?


"ennyire jó, tisztelni való ember," - miért vagy mitől jó, ill. tisztelni való?


Mennyi idős a férjed? Neki hány kapcsolata volt? Mennyi időn házasodtatok össze?


Tudom, sok kérdés, de mintha csak néhány elemét emelnéd ki az egésznek és így nem tűnik teljesnek a kép.

2018. júl. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Tarts kutyát. Mellette nem unatkozol!
2018. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%

Azt tanácsolom, hogy ne másra háríts. Unatkozol. Unalmas vagy te is.

Mi tart vissza, hogy kicsit felpezsgesd az életed? Keress barátokat, menj el velük néha ide-oda. Hívd àt őket, hogy a párod is megismerje őket. Így lehet, hogy kedvet kap, és kimozdul veletek.

Csinálj lazulós programot. Menjetek strandra: te úszol, ő pedig napozik, mobilozik. Vihettek oda is haverokat. De kiülhettek egy parkba, tópartra, stb.


Nem kell vagdalkozni válással meg mag, szavakkal, bakker hát csak unatkozol. Old meg! Lehet erről beszélni is, de ne célozgass. Nem gondolatolvasó. "Józsi, unatkozok. Úgy szeretnék hétvégén elmenni egy moziba. Van kedved jönni? Vagy hívjam magammal a Gizit?" "Hianyzik egy kis társaság. Mi lenne, ha áthívnàm a Mancit és a Lacit, és bográcsoznànk?" Ennyi. Nem kell ebből tragédiát gyártani.

2018. júl. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett volna hozzámenned. Ezért jó, ha nem hirtelen hévből házasodik az ember, hanem csak akkor, amikor már reálisan látja a világot, és a leendő házastársát.


No, de:

Attól, mert valaki jó ember, még nem biztos, hogy mindenki számára jó társ is. És ha válni kell, akkor válni kell. Ahogy te is mondod: olyannal leélni az életedet, aki mellett nem érzed jól magad, akkor sem tesz boldoggá, ha amúgy az illető jó ember.

De ez legyen a legutolsó opció, ha már semmiképp nem menthető a kapcsolat. De akkor viszont mindenképp lépd meg!

Első körben ki kell deríteni, hogy mi okozza a problémát? Oké, azt te is tudtad, hogy nem egy szociális atombombához mentél hozzá, de mi az, ami eddig nem zavart, és most meg igen? Miben változott? És ami a legfőbb: mi okozta ezt a változást? És bizony, itt lehet, hogy nem csak benne kell majd keresni a problémát. Lehet, hogy ő is ugyanúgy megunt téged? Igen, a finom kaja egy tök jó dolog, de egy normális kapcsolat nem ekörül forog. Én is szerettem exemet, mert mindig, amikor mentem hozzá, valami étellel várt, és azóta is nagyon jó barátok vagyunk, de ettől még maga a kapcsolatunk a "rózsaszín köd" periódus után nem volt valami jó. De ez más téma, most te vagy a porondon. ;) Vajon mi az oka, hogy inkább játszik, mint hogy veled legyen? És most nem azzal van a baj, hogy játszik, hanem hogy más nem mozgatja meg.

Aztán ha sikerült kideríteni, akkor lehet dolgozni a megoldásán.


"Szeretném megoldani ezt a problémát, de ő eleve ilyen..."

Itt azért érzek némi ellentmondást. Pár sorral fentebb még azt taglaltad, hogy nem volt ilyen. Vagy csak annyi, hogy bár mindig is ilyen volt, csupán eddig nem zavart, most meg igen? Mert akkor viszont tényleg egy rossz, és elhamarkodott házasságot kötöttetek.


"de abban az emberben meglenne az is, hogy ennyire jó, tisztelni való ember, mint a férjem?"

Igen, már jön előre a mentegetőzés, hogy miért nem fogsz lépni semmit, és miért fogjuk a te sirámaidat olvasni itt még 20 év múlva is.

Most komolyan: felfogtad, hogy mit kérdezel? Itt sírsz, hogy mennyire nem érzed jól magad, megrémülsz a gondolatától is, vele öregedj meg, erre azon problémázol, hogy vajon ha találsz mást, az is lesz-e olyan "jó", mint ő? Nyugodj meg: igen. Biztos találsz még olyat, aki csak aludni meg játszani jár haza, és aki mellett belerohadsz az unalomba. De ha szerencséd van, még akár olyat is, akivel élvezed az együttlétet.


Egyébként nem tűnik úgy, mint ha szerelmesek lennétek egymásba...

2018. júl. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna összeházasodni vele...
2018. júl. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit off lesz a válaszom, nagyon tanàccsal nem tudok szolgálni, csak annyi, hogy én is hasonló helyzetben vagyok. Èn is hasonlókat érzek a párommal kapcsolatban, mint te. Mi valamivel több ideje vagyunk együtt, mint ti, de mèg nem vagyunk hàzasok. Szóba került már ez is köztünk, viszont előtte azért jól meggondolom. Most nem igazán van időm és energiám a kapcsolatom ezen részén rágódni, mert az életem más területèn van most a fókusz. Azt a stratégiát választottam, hogy amíg az nem rendeződik, addig hagyom a kapcsolatot alakulni a maga módján, persze próbálok tenni azért, hogy javuljon a helyzet. Aztán meglátom hogy alakul, mérlegelni fogok, átgondolni mindent, ha úgy látom, hogy fejlődés van, akkor benne maradok, ha viszont nincs, akkor kilèpek és nem maradok egy olyan kapcsolatban, ami nem tesz boldoggá és nem látom túl fényesnek benne a jövőt. Túl fiatal vagyok ahhoz, hogy a legszebb éveim erre pazaroljam. Nekem is nehéz lenne, mert én is tisztelem és szeretem a párom, sok dologban a többi pasinál ezerszer normálisabb, de lehet, hogy nem ő szàmomra a teljesen megfelelő. Én is félek tőle, hogy megbànom, mert normális pasit baromi nehéz találni. De lehet, hogy megéri a kockàzatot elhagyni. Ezt persze nem tudhatjuk előre. Én most kicsit kivárok, aztán lesz ami lesz.
2018. júl. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!