Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A nagy napon a Föld is a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nagy napon a Föld is a menyasszony körül kering?

Figyelt kérdés

Provokálok? Nem.

Előre tisztázzuk: nő vagyok, házas, olyan esküvőnk volt, amilyet akartunk. Nem irigykedek.

Csak egyre-másra írják itt, hogy "ez a te nagy napod, mindennek úgy kell lennie, ahogy te elképzelted".

Vannak persze reális elvárások. De erre hivatkozva egyre több irrealis elképzelést látni. Illetve sokszor azt látni, hogy tényleg olyan szinten nincs figyelembe véve senki más, csak a menyasszony, mintha a vőlegény is statiszta lenne.

Közvetlen környezetemben is lett abból életre szóló sértődés, hogy ki nem lehet ott, ki (nem) lett felkérve koszorúslánynak, mehet-e kisgyerek, milyen a menü.

Óriási költség, hosszú évek spórolása vagy hitel. De az se számít. Mindezt egy bulira, egy napra az életéből. Ami a kisebb gond. De hogy komolyan azért kell felrugdosni családi kötelékeket, mert a "te napod, te mondod meg, hogy mi lesz", azért elég erős túlzás.

Bezzeg a régi szép időkben...

De tényleg!

Régen komoly hagyományai voltak, hogy kit illik meghívni, ki hol ül, ki lesz koszorúslány, tanú, mi a menü, milyen zene szól. És nem azt látom, hogy ezen barmi is múlt volna, vagy hogy ettől boldogabb lenne a házasság. Vagy tartósabb...

Nem azt mondom, hogy mindenki farmerban írja alá két tanúval szerda délelőtt. Pedig az is érvényes házasság.

Csak nekem ez böki a csőröm, hogy sok lány tényleg elvárja, hogy minden és mindenki körülötte forogjon, mert neki van egy királylányos álma, és csak ez számít. Sokszor az se érdekes, hogy egy xar kapcsolatban erőlteti ki az esküvőt, vagy hogy egy évig nem fogja kibírni a férjével.

Felborult az értékrend. Azért házasodik, mert menyasszony akar lenni. Nem pedig feleség.

És ezért az egy napért kíméletlenül átgázol mindenen.

Aztán megy a csodálkozás, hogy a férfiak nem akarnak nősülni.



#fehér ruha #álomesküvő #hisztikirálynő #Menyasszörny #kell a borítókép facebookra
2018. máj. 29. 07:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
44%
Azért régen a család, szülők fizették a lagzit. Ha anyu azt mondta Katika lesz a koszorúslány akkor ő lesz, mert ő fizeti. De ha már kiadok pár millió forintot a saját esküvőmre, akkor az olyan legyen amilyet én akarok. És nem érdekel az illik nem illik balhé. Akinek nem tetszik ne jöjjön el.
2018. máj. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%
Ezt a "vetesse el" sztorit nem hiszem el.
2018. máj. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
67%

Basszus, te egy igazi minden lében kanál vagy! 😀

Én két hét múlva vagyok hivatalos esküvőre, de semmit sem tudok a szervezésről. Nem is érdekel, ami rám tartozik közölték, ennyi infó bőven elég. Logikusan nézve: Ha egy száz vendéges lakodalomban mindenki leírná, hogy mire allergiás vagy érzékeny, mit nem eszik meg, akkor valszeg nemhogy kutya, hanem még menyasszonyi csokor meg ebéd sem lenne. Így a vendégeknek kell alkalmazkodni, bekapni egy gyógyszert. Ha ők vegák, aznap eszek salátát, aztán csá (pedig a marhapöri nekem is finomabb) ! De tőlem aztán hupilila ruhája is lehet, ha neki az tetszik. Azt meg azért erősen kétlem, hogy valaki abortuszra akar rábeszélni valakit az esküvő miatt. A görög, meg a gyerekmentes esküvőre nem mennék el.

Ennyi, de kereshetnél magadnak elfoglaltságot, mert másokról pletykálni a hátuk mögött elég gáz szokás. Hány éves vagy? Fogadjunk 30+ nő vagy! 😀

2018. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
74%

#7 válaszoló vagyok


A kutyás eset: szerintem ez bohóckodás, mondom úgy, hogy szeretem az állatokat, nekem is van kutyám akit imádok, mégse vinném el magammal esküvőre. De most ez tényleg amiatt van, mert a nő körül forog a Föld a nagy napján? :D Nem hiszem, senki nem változik ekkorát, csak mindig van egy pont, ameddig valaki titkolni tudja a rossz tulajdonásait (önző, nem érdekli senki más magán kívül). Neki eddig sikerült.


Normális ember (tehát aki addig is az volt) nem mond ilyet a saját testvérének, de nyilván eddig is kövérnek tartotta a húgicát. A vegánokat egy részről tisztelem, mert van akaraterejük, másrészt ki nem állhatom, mert mindenkire rá akarják erőltetni az életmódjukat és folyton villognak vele. Ugye ez sem csak és kizárólag az esküvőnél fordul elő?


Az, hogy két alkoholistát nem látnak szívesen, teljesen meg tudom érteni. Ha nekik az se volt elég érv a pia letevése mellett, hogy nincs kapcsolat a fiukkal meg az unokával, akkor nem is kár értük.


A tengerpartosékkal nem kell foglalkozni. Nem mész el, nem mennek el a rokonok és kész, a fiatal pár meg dühöngje ki magát úgy ahogy akarja. Az nem a násznép hibája, hogy a nagy magyar átlag nem engedheti meg magának az utazást.


Gyereket én se hívnék meg, pont ma írtam le egy másik kérdésnél, hogy miért. A szülők fogadják el, hogy vagy elmennek gyerek nélkül, vagy nem. Meg az ifjú pár is fogadja el, hogy talán nem fog megjelenni senki. Ezért öriharizni meg a másik döntését minősíteni nem vall magas intelligenciára egyik fél részéről sem.


Ezt az abortuszos sztorit meg nem akarom elhinni, ugye ez már nem igaz? :D De ha mégis, ne mondd nekem azt, hogy csak és kizárólag az esküvője miatt lesz egy ember ilyen önző, velejéig romlott és gonosz?


Tehát, azt gondolom amit eddig: vannak önző és mindenkin átgázoló emberek, akik esküvőtől függetlenül ilyenek, meg vannak, akiknek pár reális kívánságuk lenne csak, és jogosan várják el, hogy egyszer, egy napra az életben próbáljanak meg hozzájuk alkalmazkodni a rokonok.

2018. máj. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Durva amiket leírtál mégis azt mondom, hogy azért ennyire nem fekete-fehér minden!


Először is azért a legtöbb pár úgy áll az esküvőhöz, hogy "mi". Nagy százalékuk maguknak fizeti, így elhiszem, hogy nem engedik, hogy bárki beleszóljon a szervezésbe.


Ezt írtad: "Régen komoly hagyományai voltak, hogy kit illik meghívni, ki hol ül, ki lesz koszorúslány, tanú, mi a menü, milyen zene szól. És nem azt látom, hogy ezen barmi is múlt volna, vagy hogy ettől boldogabb lenne a házasság. Vagy tartósabb..."


Teljesen egyetérted veled! Nem ezen múlik. De megfordítom a dolgokat! És akkor a hagyományokra hivatkozva miért is kéne olyan rokonokat meghívni, akiket nem látnak szívesen, miért kéne olyan koszorúslánynak lenni, aki csak nyűg? Mindenki csináljon olyan esküvőt ami nekik megfelel és legyenek boldogok! Ennyi! :)



/Egy boldog feleség./

2018. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!