Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A nagy napon a Föld is a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nagy napon a Föld is a menyasszony körül kering?

Figyelt kérdés

Provokálok? Nem.

Előre tisztázzuk: nő vagyok, házas, olyan esküvőnk volt, amilyet akartunk. Nem irigykedek.

Csak egyre-másra írják itt, hogy "ez a te nagy napod, mindennek úgy kell lennie, ahogy te elképzelted".

Vannak persze reális elvárások. De erre hivatkozva egyre több irrealis elképzelést látni. Illetve sokszor azt látni, hogy tényleg olyan szinten nincs figyelembe véve senki más, csak a menyasszony, mintha a vőlegény is statiszta lenne.

Közvetlen környezetemben is lett abból életre szóló sértődés, hogy ki nem lehet ott, ki (nem) lett felkérve koszorúslánynak, mehet-e kisgyerek, milyen a menü.

Óriási költség, hosszú évek spórolása vagy hitel. De az se számít. Mindezt egy bulira, egy napra az életéből. Ami a kisebb gond. De hogy komolyan azért kell felrugdosni családi kötelékeket, mert a "te napod, te mondod meg, hogy mi lesz", azért elég erős túlzás.

Bezzeg a régi szép időkben...

De tényleg!

Régen komoly hagyományai voltak, hogy kit illik meghívni, ki hol ül, ki lesz koszorúslány, tanú, mi a menü, milyen zene szól. És nem azt látom, hogy ezen barmi is múlt volna, vagy hogy ettől boldogabb lenne a házasság. Vagy tartósabb...

Nem azt mondom, hogy mindenki farmerban írja alá két tanúval szerda délelőtt. Pedig az is érvényes házasság.

Csak nekem ez böki a csőröm, hogy sok lány tényleg elvárja, hogy minden és mindenki körülötte forogjon, mert neki van egy királylányos álma, és csak ez számít. Sokszor az se érdekes, hogy egy xar kapcsolatban erőlteti ki az esküvőt, vagy hogy egy évig nem fogja kibírni a férjével.

Felborult az értékrend. Azért házasodik, mert menyasszony akar lenni. Nem pedig feleség.

És ezért az egy napért kíméletlenül átgázol mindenen.

Aztán megy a csodálkozás, hogy a férfiak nem akarnak nősülni.



#fehér ruha #álomesküvő #hisztikirálynő #Menyasszörny #kell a borítókép facebookra
2018. máj. 29. 07:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon egyetértek!
2018. máj. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%
Nem hiszem. Vagy a menyasszony sülne meg a naptól, vagy a föld klímája sínylené meg.
2018. máj. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Akkor is a pár napja. Bár nem akarok férjhez menni, de gyűlölök mindent, ami az "illikről" szól.


A szülinapomra is azt hívok meg, akit én akarok. Nem sértődök meg, ha valaki nem akar ott tudni valahol, mert nem körülöttem kering a Föld mások ünnepein.

2018. máj. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Na, most jól megmondtad, a mai kioktatás is megvolt. Szídjuk őket együtt.
2018. máj. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy gondolom, hogy ha majd férjhez megyek, az a MI napunk lesz. Nem az enyém, nem az övé, hanem közös. Egyikünk sem fog "jobban megházasodni", mint a másik.

Mondjuk tényleg vannak olyan lányok, akik ezt úgy képzelik el, hogy csak ők fontosak, szerintem ők azok, akik kisjoruk óta erről álmodoznak, ez volt a legnagyobb cél, amit valaha el akartak érni, hogy feleségek legyenek. Nekem ez sosem volt egy nagy ábránd, nem tervezgetek,majd összekötöm az életem azzal, akivel működik a dolog, de más dolgokat is szeretnék elérni az életben.

2018. máj. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Egyet ertek. De neked nincsenek barataid, akivel tudnal beszelgetni, elmondani a velemenyed? :D
2018. máj. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Ahol egy nő annyira önző, hogy a vőlegény sincs figyelembe véve, ott szerintem nem csak az esküvőn nyilvánul ez meg, hanem a mindennapokban is. Miért lenne a házasságkötésük idején máshogy? Az emberek valamiért ott zúgolódnak csak igazán a házisárkány és papucs kombón, ami pedig az ilyen pároknál természetes.


Sértődések... sose értettem, miért kell megsértődni azon, hogy nem hívtak meg koszorúslánynak. Mi olyan menő ebben? Miért fáj az, hogy a menyasszony (vagy a vőlegény) nem akar kisgyereket az esküvőn? Tudomásul kell venni, hogy ők ilyenek, és emiatt nem megy el az apuka meg az anyuka sem, akkor nem lesznek ott, pont. A menühöz meg már nem is mondok semmit, egyék azt amit utálnak, csak a násznépnek legyen jó.


Azzal egyetértek, hogy valóban nevetséges, mennyi pénz vágnak ki az ablakon egyesek emiatt a nap miatt, ráadásul sokan hitelből. De ha nekik ez így jó, akkor tegyék, le van kakilva, nem az én pénztárcám lesz vékonyabb tőle. Viszont ha már ennyi pénzük van benne, jogos, hogy ő mondja meg, hogy szeretne ünnepelni. Azok a családi kötelékek pedig általában nem túl szorosak, amik emiatt tönkremennek.


Igaz az a megállapításod, hogy sok nő kierőlteti az esküvőt, sokszor tényleg egy szar kapcsolatban, de aki annyira papucs, hogy akarata ellenére megnősül ( :D ), azt nem tudom sajnálni. De most mégis mi a kérdés?

2018. máj. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Konkrét példák, az elmúlt évekből, hátha érthetőbb lesz a kérdés.


A vőlegény komplett családja allergiás a kutyákra, az örömanya mellette asztmás. De a menyasszony ragaszkodik hozzá, hogy a két kutyája vigye a gyűrűt. Kutyás esküvőt akar: Más is viheti a sajátot. Anyós befullad? Majd legfeljebb hazamegy.

Egész odáig semmi bajuk nem volt egymással, onnantól persze jött a kutya-macska (😉) viszony.


A menyasszony nem kéri fel koszorúslánynak a húgát, mert van rajta 10 kg felesleg, és az általa megálmodott koszorúslány ruhában xarul nézne ki a fotókon...


A menyasszony vegán. Tehát CSAK vegán ételek lesznek. A szülők se eszik meg? Nem kell enni. Ne zab.álni menjenek.


Hasonló reakció arra, amikor van a vendégek közt vega, cukros vagy allergiás.


Ne legyen ott a vőlegény apja és anyja, mert isznak. Ezt valahol meg is értem... De azért mégis. Azóta se állnak szóba a fiukkal se, az unokára se kíváncsiak.


A görög tengerparton lesz az álomesküvő. Ezt három hónappal előtte közlik. Nem kérnek nászajándékot, csak hogy mindenki fizesse a maga útját és a kaját, szállást, két napra. Aztán vérig sértődnek, mikor sorra mondják le a rokonok, szóba se állnak azzal, aki nem megy el az esküvőre.


OK, hogy ne legyen gyerek az esküvőn. De szintén örihari mindenkivel, aki ezért nincs ott. Beleértve a vőlegény húgát, aki nem fog otthon hagyni két napra egy pár hetes, anyatejes babát.


Best off (szerintem): a legjobb barinő lett volna a koszorúslány, de kiderült, hogy terhes. A menyasszony megkèrte, hogy vetesse el...


Szóval ezekre a kis túlkapásokra is volt olyan reakció, hogy végül is ez a te nagy napod. Tojjál mindenkire, csak magaddal foglalkozz, egyedül a menyasszony számít.

2018. máj. 29. 09:19
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8# vannak kretén emberek... Ennyi. Ezekben a szitukban szerinted a menyasszony a hibás csak? Szerintem a vőlegény is aki egy ilyen pcsat vesz el. Nem kell ezt túlbonyolitani. Szerintem az esetek többségében itt sem erre mondják, hogy a te /ti napotok, hanem arra hgox anyós meg akarja hívni a nagybátyjának a szomszédjának a kollégáját... Én is rosszul voltam ettől, hogy ezt meg ezt így illik meg úgy... Felnőttként nem nekünk kellene szervezni mert régen is a szülők szoktak blabla.. Csak a szülők 18 évesen házasodtak nem 28. Meg kikero, mert úgy illik, közben évek óta együtt élünk, a szülőket meg a polgárin köszöntöttük. Vagy hogy a menyecske ruha piros, mert így illik.. Na mindegy, nem ragozom.
2018. máj. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Még nem vagyok házas, de remélem az esküvőnkön senki nem akarja majd, hogy körülöttem keringjen a világ. Sajnos anyukám, akit nagyon szeretek egyébként, egy kicsit így gondolja. Egyke vagyok és lány, anyukám szeretné, ha igazi "hercegnő" lennék majd... Engem meg a gondolattól is kiráz a hideg.

"Azért házasodik, mert menyasszony akar lenni. Nem pedig feleség." - Így van sajnos elég sokszor. Pedig szerintem a házasságkötés nem valaminek a csúcsa, hanem pont, hogy a kezdete.

2018. máj. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!