Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Segít valaki összeírni nekem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segít valaki összeírni nekem, hogy mik kellenek egy esküvőhöz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövő októberben lesz az esküvőm, és kell egy kis segítség hogy mik kellenek hozzá. Minden apróságot értek ez alatt. Ja, és az körülbelüli árával együtt lenne a legjobb. Fel akarom írni egy listába, majd szépen sorban kihúzni őket.

Gondolok én itt olyanokra, hogy menyasszonyi ruha kellékek, menyecskeruha kellékek, koszorúslány, kísérőruha kellékek, díszítések, virágok, meg a legapróbb dolgok is.

Az innivalók, torták, szolgáltatók árát már kiszámoltam, de a többiben segítsetek.

Köszönöm szépen.



2016. okt. 31. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy hűséges vőlegény.
2016. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pipa :)
2016. okt. 31. 19:54
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Ami kell: ti ketten, és két tanú, a hivatalos okmányaitok, plusz kettőtöknek még a születési anyakönyvi kivonat. Kell két gyűrű, ennek a költsége elég eltérő.

Nálunk kell még egy üveg pezsgőt vinni, hogy legyen mivel koccintani.

A költsége hétköznap 0 ft, hétvégén, hivatali időn túl 15 ezer.


Ezen felül minden más extra, és nem szükséges. Az a te döntésed, hogy mit szeretnél, mire van igényed. És persze pénzed, nem utolsó sorban.

2016. okt. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Igen, minden nap le kell pipálni azt a vőlegínyt az esküvőig.
2016. okt. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

A díszítés és a virág szintén a szolgáltatókhoz tartozik szvsz. Nem is nagyon lehet mit írni látatlanban (akartok-e kitűzőt, autódíszt, az asztaldísz virág lenne vagy más stb).


Meghívók, ültetőkártyák

Tánctanítás

Ruha, fehérnemű, pótharisnya, ékszerek, cipők, esetleg fotózáshoz kellékek, úti varrókészlet. Nem szokták írni, de ha belefér lepd meg magad egy parfümmel a különleges napra (Elie Saab Le Parfum - ezt pl gyakran ajánlják esküvőre, de bármilyen fehér virágos illat jó választás).

2016. okt. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én még annyival egészíteném ki az eddigieket, hogy a hajad megtervezése (kiválasztás+fodrász).


Amúgy ha timelinet is szabad mondani, akkor először is mindenképp azt kell átgondolnotok, hogy kik lesznek ott az esküvőn. Csak ez után lehet érdemeben helyszínt választani (kivéve ha olyan helyszín hogy mindegy hányan vannak), ami viszont meghatározza, hogy milyen dekorációt lehet illetve kell készíteni.


Kérdéses még a dekoráció is, ugyanis nem tudni hogy tényleg szolgáltató, vagy a kérdező maga (esetleg barátnői segítségével) készíti. Utóbbi esetben nincs más választás: körbe kell nézni a helyszínen, és a legutolsó részletig kitalálni, hogy hogy nézzen ki.


Másik kérdés, hogy pontosan hogy néz ki az esküvő. Ha lesz valmi extra, pl. homokceremónia, akkor ahhoz kellékeket be kell szerezni.


Sokan szoktak adni valami "emléket" az esküvőről - ez általában összefügg az ültetőkártyákkal.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2016. okt. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jegygyuru

Ruha menyasszonyi, menyecske, volegeny

Cipo

Ekszer

Alsonemu

Fodrasz

Sminkes

Kormos

Meghivok

Vofely/ceremoniamester

Zenekar

Etterem/vacsoraterem

Etel, ital, sutik

Hazassagkoto terem

Templom, pap

Dekoracio. (Autora, asztalokra, temploma, hazassagkoto terembe esetleg)

Koszonoajandek esetleg

(Gyumolcssarok,tuzijatek, pezsgoszokokut, csokiszokokut-ahhoz cuccok)



Ez ivy eleg bonyolult, tudni kene, milyet tervezel...

2016. okt. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Átlagárakat írok mindenhova, mindegyiken lehet húzni, de nem mindenen érdemes spórolni, mi pl a fotóson nem spóroltunk, tudom, hogy van már 60-ért is (ahogy videós is), de a jobbak 150-180-300 között dolgoznak.

Jegygyűrű: az acél 9ezer ft/pár, az arany 80tól van zaciban, átlag ára 150-200/pár.

Menyasszonyi ruha: akár bérlés, akár varratás, 150-200 az átlag. Ha szerencséd van, akár 40ezerből is kihozhatod, de ahhoz sokdolog kell.

Menyecske ruha: 10-60ezer, attól függően, hogy mit szeretnél.

Öltöny:70-150ezer az átlag.

Cipők: 10-10ezer

Ékszer: 10-15ezer

Alsónemű:5-20ezer

Fodrász:5-20ezer

Sminkes:4-12ezer

Körmös: 3-10ezer

Meghívók:80-500ft/db

Vőfély/ceremoniamester: 30-200ezer

Zenekar: 150-300ezer

DJ: 80-150ezer

Étterem/vacsoraterem: A legtöbb helyen nincs terembérlés, amiket én ismerek és mégis van, az 150-250 ezer

Lagzi kaja: 10-12ezer/fő, ha szerencséd van, ebben már benne lehet az üdítő és a piák rövidek nélkül (sör, bor, pezsgő)

Sütik: a sós nem drága, nekünk 5ezer ft volt, 10-15 dkg/fővel számolj, édes sütit nem tudom, mert mi a rokonokkal süttettünk és az étterem beengedte.

Hazasságkötő terem: hétköznap munkaidőben nincs díja, azon kívül minden hely válogatja, pezsgőt és díszítési díjat kérnek, kb 7-15 ezer, de falunk van, ahol ez sincs. A helyszínre kiszállás viszont drága lehet, azt települése/kerülete válogatja, 15-300ezer. A kopeaszi gátra a hivatalos anyakönyvvezető 2éve 170et mondott.

Sokan ezért hivatali időben bemennek, ingyen aláírnak, aztán hivatásos szertartásvezetővel van a rokonok előtt ünnepélyes szimbolikus szertartás. Az 50ezer körül szokott lenni, akkor is jó, ha valaki fél, hogy a hivatalból kiküldött anyakönyvvezető milyen szertartást fog tartani.

Templom, pap: Katolikusoknál egyházadó 5évre visszamenőleg, ha nem fizettétek eddig, ugyanez a tanúitoknak+asszem 35ezer. Nem emlékszem pontosan.

Dekoració: Saját kezűleg 40-50ezer, egy átlag dokoros ár 150nél kezdődik (az már jó), de sok hely ad alap dekort, ha nincs extra kívánság azaz teljesen megúszható.

Köszönőajándék: 30-500ft/db

Kérdés még, hogy szállást és koszorúslányruhát ti intéztek-e.

Mindig jöhetnek olyan költségek, amikre nem számítasz, pl fizetsz tánctanárnak, h segítsen felkészülni, vagy a hely kér hangosítási díjat, …

2016. nov. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Angiii03 ***** válasza:

igaz csak átolvastam az előttem lévőket.

De én még pár dolgot hiányoltam:

- Fotós: 150-200 (a jobbak)

- Videós 150 - csillagos égig

- meghívók (ha te csinálod akkor személyesebb és fillérek, ha csináltatsz akkor az a létszámtól és a meghívótól függően változó)


Tipp1: Menyasszonyi ruhánál a márkásaknál (pl: Mori Lee, Ronald Joyce, stb) kicsit olcsóbb, ha nem Pesten, hanem mondjuk Pest közeli vidéki városban bérelsz. Plusz véleményem szerint jobban törődnek veled. De ez csak az én meglátásom.


Tipp2: Kérj be sok árajánlatot, minél több helyszíntől , mert néha nagy árkülönbségek lesznek és egy jó dekoros mindent helyszínt csodássá varázsol.

2016. nov. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy tervezed...de a koszorúslányok ruháját a .... emberek már állják. Miért más költsön az ő kedvükre?
2016. nov. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!