Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mire jó manapság a házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire jó manapság a házasság?

Figyelt kérdés
Jogilag aki házasságban van, mivel jobb, mint egy élettársi kapcsolatban?

2018. márc. 13. 10:35
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Én már 12 éve kapcsolatban vagyok, lassan 8 éve házasságban.

50-50%-ban van a házunk (és hozzá a hitel).

Fizetünk lakástakarékot, ami a férjem nevén fut.


És nem adnak ki nekem információt, csak és kizárólag neki. Hát nem vagyonközösség van a házasságban??? (már házasok voltunk, amikor a szerződést kötötte)


Ezért kérdeztem, hogy akkor jogilag mi értelme???


Mint írtam, ezt as kérdést most a jogi részére értettem, nem az érzelmi részére.

2018. márc. 13. 11:14
 12/35 anonim ***** válasza:
58%

Manapság nagyon sok férfi fél házasságot kötni, mert annyi a rossz, negatív tapasztalat az aranyásó nőkkel, hogy nem feltétlenül életbiztosítás így megosztani a vagyont. A Ptk pl még arra is lehetőséget biztosít, hogy a saját tulajdonú lakásodra kizárólagos használatot engedélyez a másik félnek. Magyarán mehetsz az utcára. A közös vagyonszerzés is érdekes néhány esetben, mert válás esetén akkor is meg kell osztanod vele a vagyont, ha az csak is kizárólag a te érdemed.


Én törvényhozóként csak választható opcióként szabályoznám a közös vagyonszerzést (amit mondjuk szerződéssel tudnak kikötni) és nem járna automatikusan a házassággal. A bíróságok ítélkezésével is gondok vannak, eléggé részrehajlóak a tapasztalatok szerint.

2018. márc. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
97%

"nem adnak ki nekem információt, csak és kizárólag neki. "


Mert a bank úgy köti meg a szerződést, hogy alapesetben a szerződő fél tud csak eljárni a konkrét ügyekben. Ahhoz meghatalmazást kell adnia, hogy te is eljárhass.

2018. márc. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
92%

[link]


Például....

2018. márc. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
23%
Kb. arra, hogy váláskor a nő jó sok bőrt nyúzzon le a férfiról. Semmi másra! Papír nélkül is lehet boldogan együtt élni.
2018. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagyok házas, de ha megengeded válaszolok.

10 éve vagyunk együtt. Nevelem a gyerekeit. Ő sokat dolgozik(külföldön), ezért szinte mindent én intézek. Nagyon nehéz, mert sok meghatalmazást kell hamisítanom, aláírni sincs alkalma, alig van itthon. Macerás. A suliban is folyton erőszakoskodnom kell, mert jogilag senkije nem vagyok sem a gyerekeknek, sem neki.

Plusz az embert komolyabban veszik ha azt mondja "férjem", "feleségem", mint ha azt mondja "párom".

A netto fizetése is több lenne, ha házasok lennénk.

2018. márc. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
39%
Én az ilyen esetekben irattam a párommal egy maghatalmazást, hogy eljárhatok a nevében. Mindenhol elfogadták, mindenre választ kaptam amit kérdeztem.
2018. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

"Én az ilyen esetekben irattam a párommal egy maghatalmazást, hogy eljárhatok a nevében. Mindenhol elfogadták, mindenre választ kaptam amit kérdeztem."


Akkor szerencsés vagy.

Én feleségként sem kapok választ mindenre...

2018. márc. 13. 12:14
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá a neten, más jogi kategória.

Pl. az élettárs nem számít közeli hozzátartozónak jogilag. Családtagnak is csak akkor, ha közös gyerek van. Más az öröklés, és sok más jogi dolog.


Az élettársak önálló vagyonszerzők. Ami okés, mindaddig, amíg a nőnek nem kell otthon maradni a kisgyerekkel. Sokkal durvább vagyoni pereskedés kezdődhet, beszámítani a gyereknevelést, házimunkát.


[link]


[link]



Szóval a házasság messze nem csak egy papír.

2018. márc. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
82%

"Kb. arra, hogy váláskor a nő jó sok bőrt nyúzzon le a férfiról. "


Csigabiga, vagy éppen fordítva. A közös vagyon feleződik, és az országban a pasik nagy része messze nem keres sokat, vagy alig többet, mint a neje, vagy kevesebbet.

2018. márc. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!