Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mire jó manapság a házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire jó manapság a házasság?

Figyelt kérdés
Jogilag aki házasságban van, mivel jobb, mint egy élettársi kapcsolatban?

2018. márc. 13. 10:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
34%
Gyereket vallalni pl csak hazassagon belul biztonsagos.
2018. márc. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
42%
Chris Rea anno a '80-as években megénekelte a választ: "Road to hell". Hát erre jó...
2018. márc. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
77%

A szerelem-szeretet az összetartozás végső szintje a házasság ami jogilag is egybeköti a párt jóban rosszban halálig. Van akinek még érték férjemnek vagy feleségemnek szólítani élete párját. Mellesleg a végső elköteleződés szimbóluma is lehet.

Sajnos manapság tényleg értéktelennek tűnhet vagy az is. Elvesztette a varázsát...

2018. márc. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Ypszilon1980 ***** válasza:
97%

Jó kérdés. Én még azok közé tartozok, akinek ez a papír jelent valamit, összetartozást pl., meg jogilag ennek vannak előnyei. A házastársi kapcsolat is jó azoknak, akik nem biztosak megukban.

De valóban manapság ennek nincs nagy varázsa már, mert összeházasodni könnyű, csak pénz kell hozzá, aztán ha úgy gondolják, akkor szétválnak, ez a mai fiatalok tendenciája.

2018. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

1-es: miért? Csak egy apasági nyilatkozat terhesség alatt, és kész. Pont ugyanolyan lesz, mintha házasságban születne.


3-as: Igen, érzelmileg igen. De most inkább a jogi része érdekel.Hogy bármivel is előrébb van valaki azzal hogy házas? Pl házastárs ügye intézésében?

2018. márc. 13. 11:01
 6/35 anonim ***** válasza:
91%

#3 szerintem ezért is vesztette el a varázsát, mert ez egy jogi valami. itt is egyből az első ér erre is vonatkozott. szóval olyan, mint az ingatlan adásvételi :D


Szerintem jobb lett volna a kettőt nem keverni. És a házasságot meghagyni egy civil vagy vallási valaminek, szertartásnak. És ettől függetlenül rendezhetné két ember, ha egyéb jogi dolgai vannak.

2018. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
49%

Aki ilyen kérdést feltesz, annaknem is való házasság, mert nem érti a házasság lényegét.


Nem fogok regényt írni, inkább keress utána a család, a szeretet, a szerelem, a társ...stb fogalmára.


De mondjuk ahhoz megfelelő értelmi és érzelmi intelligencia szükséges, hogy tudjuk hogy mi a házasság lényege.

2018. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Igazából maga a kapcsolat nem változik. Ez egyfajta "bizonyíték" arra, hogy akkor abban a pillanatban két ember úgy gondolja, hogy együtt fognak megöregedni. Persze ez sem garancia semmire. Viszont ha pl.történik valami a másikkal, akkor papír nélkül a legközelebbi hozzátartozó (gyerek ha van, szülő, testvér) örököl, míg ha házasok akkor a házastárs. Ráadásul ha mondjuk ne adj' Isten kórházba kerül valaki, akkor ott is a legközelebbi hozzátartozónak adnak csak ki információt és csak neki van aláírási joga, tehát ha ilyenkor "csak" barátnő/barát, élettárs a másik fél, akkor szívás van. Bizonyos esetekben nem akkora hülyeség az a papír.
2018. márc. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Ja, bocsi a kérdésre is megpróbálok válaszolni.

Jogilag annyiból jobb, hogy rokon lesz, támogatást tudsz felvenni gyerek után vagy lakásra, egymás ügyeit intézhetitek, megoszlik a tulajdon, könnyebben vehetsz fel hitelt.

A házastársak egymáshoz, a közös gyerekhez és a közös vagyonhoz való helyzete egyértelmübb.

Válás, vagy halál esetén tiszta, hogy ki mire jogosult, a gyerek jogi helyzete is egyértelmü.


[link]

2018. márc. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egy teljesen hétköznapi példa: hivatalos (pl.bírósági) levelet nem adott át nekem a postás amíg "csak" élettársi kapcsolatban voltam a párommal. Most ha azt mondom, hogy a felesége vagyok, akkor átvehetem.
2018. márc. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!