Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kinek higgyek, van "tökéletes"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek higgyek, van "tökéletes" házasság?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a házasság, család témaköre. Rengeteg házassági terápiával, házassággal kapcsolatos könyvet végig olvastam, sok régi (35+ év) házassal beszéltem. Azok mind arról szólnak, hogy a házasság munka, nem tündérmese vagy rózsaszín köd, mindig jön a kiábrándulás, az ember sokszor elválna, feladná, de megéri küzdeni…stb. Ehhez képest, néhány pár, akit ismerek, illetve itt a gyakorin, nagyon sokan arról regélnek, hogy soha eszükbe nem jutna a válás, 10 év után még izgulnak, ha találkoznak a társukkal, vitatkozni kb. évente szoktak. Most ők jól választottak, a könyvek meg hazudnak? Vagy ők mondanak nagyot és nem teregetik ki a szennyest? Néha olyan nagynak érzem a kontrasztot, hogy úgy tűnik az írók, terapeuták csak rosszul választottak, míg a "gyakorisok" a tökéletes házasok.

Ti mit gondoltok?


2018. febr. 13. 12:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem itt névtelenül sokat nagyot mondanak ami nem valós.

Inkább hinnék a szakértőknek és könyveknek.

Ha valaki rosszat ír azt meg lepontozzák a semmibe.

2018. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Én a mienket látom ugye. 23 éve vagyunk együtt. Amikor ismerkedtünk, egyrészt megvolt a kémia is, másrész viszont a "hasonló a hasonlóval" elv alapján is döntöttünk szerintem (bár ez a döntés nem volt ilyen "hideg fejjel" tudatos, biztosan érted).

A lényeg, hogy az a forró tűz, ezer fokon lobogó szenvedély elcsitul pár év alatt. Ki soha nem hűl, de nem lobog már úgy.

És itt jön a lényeg, akkor jön be az, hogy baromira nem mindegy, hogy "mi maradt" az egészből. Tehát ha van egy azonos világnézet, azonos értékrend, ha kb hasonlóan látjuk a világ, az élet dolgait, ha tudunk nagyokat beszélgetni, akkor jól tudunk kommunikálni. A jó kommunikáció pedig nagyon sokat jelent.

Nálunk ezek mentén működik.

Van egy félreértelmezett dolog is, az "ellentétek vonzzák egymást" szöveg. Valahol igen, de kb. úgy, hogy temperamentumra lehet ellentétes a két ember (pl. nálunk a férjem nyugodt, higgadt, én pedig izgága vagyok), de a világnézet, az értékrend baromira nem lehet ellentétes. Akkor nincs közös alapja az egész kapcsolatnak/házasságnak. Szerintem.

Az a baj, hogy az élet osztja a kártyalapokat, ha kérjük, ha nem, és akkor nem mindegy, hogyan tudjuk megoldani, lerendezni, megbeszélni, áldozatot hozni úgy, hogy mindkét fél részére élhető legyen az élet. (Pl. idős szülő, előző házasságból hozott gyerek, saját gyerek súlyos betegsége, anyagi megtorpanás, hogy csak párat említsek).

Szerintem a lényeg ott lehet, hogy "mi marad" az ezer fokon lángoló szerelem lecsillapodása után évekkel. Ha "csak" a nagy lamúr volt, akkor semmi sem marad, akkor érdemes kilépni.

Ha maradt mögötte tartalom, akkor érdemes folyta4ni fej fej mellett.

A szenvedély oldala pedig szerintem hullámzó. Fellángol és működik a szex is, huszonév után is. (De aki mondjuk azt állítja, hogy úgy, mint az első években, az nem mond igazat, szerintem.)

Én így látom.

2018. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy javasolni tudom Dr Belső Nóra: Utak egymáshoz c. könyvét.

A folytatása a lényeg, a címe: Utak egymástól.

2018. febr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyetértek utolsóval. 10 éves évfordulónk lesz, három gyerekünk van, gyorsan jöttek egymás után. Az a kérdés, hogy mi marad? Szeretet és tisztelet ott van, vagy a nagy semmi marad a lángoló szerelem után.
2018. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

a házasság munka, pont ugyan olyan munka mint a kapcsolat fenntartás mikor már nincs rózsaszín köd.

igen, fárasztó, kompromisszumok, néha csalódás, de sokkal többet ad mint ha nem lenne.

de ez mindenütt ott van. a karrier is hatalmas munka, cserébe lehet életednek értelme lesz és mellette még jól is keresel, de persze választhatod azt is, hogy minimálbéren otthon ülsz és nézed a TVt. az nem munka.

2018. febr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%

Nincs tökéletes házasság, ahogy nincs tökéletes ember sem. Olyan van, hogy összeillenek, tesznek érte, hogy működjön, és tudatosan választják egymást minden hullàmvölgy alatt.

Olyan nincs, hogy 30+ év alatt soha nem fordul meg két ember fejében, hogy most otthagyja a pitlibe, vagy elássa a parkban. :) Az nem mindegy, hogy ilyenkor elkezd csomagolni, elkezd keresni mást, vagy vesz egy mély levegőt, hogy oldják meg.

Ettől még simán lehet, hogy hétfőn hashajtót tenne a kávéjába, de kedden már akkor is gyorsabban ver a szíve, ha rá gondol. Nem zárja ki egymást a kettő. A békülős szex meg 30+ év után is békülős szex. ;)

2018. febr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Nincs tökéletes házasság/ kapcsolat. Két dolog: alapvető nagy kompromisszumokkal ne indíts komoly kapcsolatot. És a házasság is olyan, mint a bicikli, tekerni kell, mert különben eldől. Amúgy pedig kell intelligencia, empátia, szeretet...
2018. febr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A házassági terápiás könyv nyilván a rosszabbul sikerült házasságokról szól, tehát abban olyat nem fogsz látni, hogy minden tökéletes, mert akkor nem volna könyv. Tippeket lehet adni, de embere válogatja.

Akkor ezt figyeld! Amikor megkérte a párom a kezem, azzal jöttek bizonyos emberek nekem a családjából, hogy ó lehet anélkül is boldogan élni! Jó van, hogy neki nem sikerült, de már leírta a miénket is. Ha így állok hozzá, akkor minek egyáltalán a kapcsolat is? Azt hiszik kevésbé fáj, ha papír nélkül csalna meg vagy mi? Vagy akkor úgy van az ember, ha megcsalom, könnyebb lelépni? Pénzügyileg meg ha most szét mennénk is osztoznánk már. Akkor nem értem... A papír az elrontója mindennek? Én azt mondtam, ha eleve úgy állok hozzá, hogy nem sikerül, akkor konkrétan semmibe a világon nem kezdek bele, mert úgy sem sikerül. Ha meg akar csalni, meg fog papírral vagy anélkül, nem fog számítani. Tenni kell a kapcsolatért később is, hogy jól működjön. A házassági okirat az összetartozást, elköteleződés jele számomra, hogy vele tervezem az életet leélni, gyereket szülni... Az én ismerősi körömből a velem egykorúak meg pár évvel idősebbek tőlem rengetegen házasodtak össze és most már a babát várják vagy már azóta gyerekük van. Ahhoz képest, hogy hányszor hallottam én is, hogy manapság minek az. Mert? Ha nem az anyakönyvvezető ad össze, akkor az otp fog összekötni... Az is elég nagy dolog, s ha azt simán bemerik vállalni, a házasságot meg nem? Hát az olyat sem értem.

2018. febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%

Én csak a saját kapcsolatomról tudok nyilatkozni. 13 éve tart. Vannak hullámvölgyek, viták, néha veszekedés, sértődés. Voltunk pár nagyobb vita után néhányszor úgy, hogy engedjük el egymást. De az az igazság, hogy annyira összeillünk és annyira ugyanolyanok vagyunk, hogy helyrehoztuk inkább a kapcsolatot és megbeszéljük a dolgainkat.

Imádom a páromat a mai napig is, a szex is remekül működik és ő a legjobb barátom is.

Nem tökéletes a kapcsolat, de bármit megtennénk a másikért és mindig számíthatunk egymásra.

2018. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 zuzuki ***** válasza:
100%
Volt itt néhány olyan komment,ami szerintem magyarázatot adott kérdésedre.Vannak egy párkapcsolaton belül viták,nézeteltérések,soha nincs olyan,hogy leéljük az életünket egy rózsaszín buborékban.Én sokszor gondolkodtam azon,hogy mi tart egyben egy házasságot és miért mennek szét emberek.A szerelem elmúlik idővel,de jó esetben átveszi az uralmat a szeretet érzése,az,hogy szereted a másik embert és mintha a lényed lenne,nem tudod elengedni.Elkezditek egymást tisztelni,szeretni,úgy igazán,nem azért mert szép,vagy mert anno jóképű pali volt,hanem mert időközben a társad lett,a barátod és együtt a szó szoros értelmében társak lettetek.Ha ezt nem érzik az emberek,akkor válás lesz a vége,ha viszont igen,akkor egy nagyon erős kötelék jön közöttük létre.
2018. febr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!