Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » "Baj" ha nem jegyez el?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Baj" ha nem jegyez el?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy manapság nem divat a házasság és lényegében semmi nem változik de én akkor is szeretnék férjhez menni. Úgymond hivatalosabb az egész kapcsolat tőle. Beszélgettem egy barátnőmmel és elmondtam neki, hogy nem érdekel, hogy nem jegyzett el és nem is várom ezt el, feleslegesnek tartom mert így is-úgy is házasság a vége általában. 4 éve tart a kapcsolatunk és elég jól. Ti mit gondoltok arról ha valaki eljegyzés nélkül házasodik? Tényleg akkora baj?
2017. ápr. 20. 15:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hoppá, kifelejtettem, hogy a barátnőm elég furcsán reagált erre, mintha valami csúnyát mondtam volna. Kicsit kiakadt.
2017. ápr. 20. 15:24
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
a jegyesség arra van, hogy mindenki lássa a szándékot, s segítsen. Vagy erősítsen, vagy a szemeteket felnyissa. Ezért érdemes jegyben járni.
2017. ápr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akartok plusz költséget a gyűrűre hanem tényleg szeretnétek összeházasodni, akkor tudom tanácsolni, h válasszátok ki már most a karikagyűrűket, vagy csináltassátok meg. Az "jegyesség" vagy az előkészülődések alatt a bal kezetek gyűrűsujján hordjátok, esküvő napján pedig leveszitek és majd a jobb ujjaitokra húzzátok rá :) Így szimbóluma is van plusz költség nélkül :)
2017. ápr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem baj, de valoszinuleg elvenni sem akar, nem veletlenul nem jegyez el.
2017. ápr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan ismerősöm, aki idén házasodik.

Nem volt konkrét eljegyzés, egyszerűen megbeszélték, hogy szeretnének összeházasodni és elkezdték szervezni.

Ilyen is van, ha mindkét félnek tetszik ez a megoldás,akkor miért ne?


Viszont annyit tudok tanácsolni, hogy az ilyen kérdéseket ne csak a barátnőddel beszéld meg.A barátoddal kéne inkább. Ő akar házasodni? Mi a véleménye a témáról?

2017. ápr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán a pasid mondta, hogy szándékában áll feleségül venni, vagy csak álmodozol, és azt sem tudod házasságpárti -e , vagy házasságellenes? Vagy már szervezitek az esküvőt?


Szerintem mindenki eldönti maga, hogy baj-e ha konkrét eljegyzés nélkül házasodik. Nálunk ez alap volt, hogy megkérte a kezem a férjem, (akkor még párom).

2017. ápr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező az eljegyzés ahhoz, hogy házasodjatok, nincs törvénybe vésve :)

Ha nem akartok gyűrűs nagy lánykérést, akkor ne legyen :)

Semmit nem fog változtatni a Föld forgásán, ellenben ti nem érzitek nyomásnak, meg muszájnak.


Egyik barátnőm a férjével úgy házasodott össze, hogy egyik nap leültek, hogy akkor összeházasodnának. Nagy durr bele, semmi lánykérés. Szóltak is a szülőknek, elkezdték tervezni az esküvőt, köszönik szépen, eljegyzés nélkül is boldog házasok. :)


Ahogy neketek jól esik, az a lényeg! :)


Sok sikert!

2017. ápr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Igen, ő is szeretné. Sőt, legelőször ő hozta fel a házasságot és még az éven szeretnénk megejteni. Egyikünk sem akar nagy felhajtást és ebből a szempontból is feleslegesnek tartom az eljegyzést. Szerintem annyira őt sem izgatja a dolog. Régebben szerettem volna, hogy eljegyezzen mert hú, milyen jó lenne.. és volt már, hogy észrevettem hogy titokban az ujjamat méregeti de valahogy ez nem történt meg. És ez nem egyenlő azzal, hogy nem szeret. Nyilván együtt is megbeszéltük, hogy szeretnénk házasodni csak az ember megbeszél ilyeneket más hozzá eléggé közel álló személlyel is.

2017. ápr. 20. 19:52
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, a lánykérésnek megvan a maga hangulata. De ha nektek ez nem fontos akkor ne rágódj rajta ennyit. Ígyis-úgyis házasok lesztek;) Ott nem fog szerepelni, hogy nem voltál eljegyezve.
2017. ápr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amikor meg lett a gyűrűm, amit a netről rendeltem :D a kezébe nyomtam, hogy na akkor térdre XD

Nekem kellett a lánykérés, 8 év után, amiből 6 év együttélés úgysem nem lepett volna meg túlságosan, ha magától kér meg.. szóval ki lett adva feladatba :D

De iszonyú romantikus volt, még sírtam is:) mármint nem a "térdre!" résznél :D hanem az volt nagyon romantikus, amit ő mondott, hogy miért akar elvenni:)


Kicsit túlragoztam: a leánykérés jár minden leánynak:)

2017. ápr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!